Fudbal:  RADNIČKI – BORAC 1:2

Fudbal: RADNIČKI – BORAC 1:2

RADNIČKI – BORAC 1:2
Baranda, 12. mart 2015;
U Barandi je juče odigrana pripremna utakmica između domaćeg Radničkog i sakulskog Borca. Baranđani su imali prednost u prvom poluvremenu, ali je na kraju ipak slavio Borac.
U prvom delu meča najbolju šansu za Radnički imao je Dobrić koji je šutirao pravo u golmana Lazovića. Vodila se rovovska bitka na sredini terena. Utakmica nije bila najinteresantnija za gledanje, baš kao što i klizav teren nije bio najbolji za igru. Međusobno su timovi odmeravali snage. Igrači Borca imali su više loptu u svojim nogama, međutim igrači Radničkog su bili konkretniji. Dragomir Šušnjar glavom je prosledio loptu Dobriću koji se sam našao ispred nemoćnog golmana Lazovića. Tako je Dobrić još jednom pokazao da je dobar golgeter na koga će trener Miljković u nastavku prvenstva moći ozbiljno da računa. Dobrić je i pored povrede arkade, koju je ”zaradio” dan ranije, ipak istrčao na teren i postigao pogodak.  Do kraja prvog dela meča nisu viđeni događaji vredni pomena.
U drugom delu utakmice viđene su promene u sastavu obeju ekipa. Na sredini poluvremena jasno se videlo da Borac ima kvalitetnije zamene. Počela je ofanziva igrača Borca. Tim Radničkog se branio sa povremenim izlascima na protivnički deo terena, međutim nije bilo opasnosti po gol Kozlovačkog koji je zamenio Lazovića. Koliko je, posle uvođenja igrača sa klupe, Borac bolji tim od Radničkog videlo se posle postignutog gola za izjednačenje. Trojanović je postigao pogodak za Borac i tako poravnao rezultat. Uzalud je Miljković pokušavao da, vraćanjem igrača koje je prethodno izveo sa terena, promeni nešto. Borac je bio dominantnija ekipa. Posle oba poluvremena malo ko se nadao da će Borac izaći iz ovog duela kao pobenik. I ako je borac bio bolji rival, igrači Radničkog su uspeli da se brane. Međutim poklekli su na samom kraju meča. Baić je načinio grešku, a potom i skrivio penal. Siguran sa bele tačke bio je Damjanović koji je svojoj ekipi ovim golom obezbedio pobedu. Trbojević je bio na lopti, ali nije mogao da izmeni pravac njenog kretanja.  Na kraju 1:2(1:0) za sakulski Borac.
Radnički: Trbojević, Bojković, Baić, Dodić, Ilić (Arsić), Radojev, Rošulj N. (Martinov), Jovičin, Svilarević, Šušnjar (Lazin), Dobrić (Rošulj P.).
Borac: Lazović (Kozlovački), Mirkov, Mladenović, Hornug, Milić, Đokić (Đoba), Ćirić (Stošić), Mrđa (Milankov), Damjanović, Trojanović(Marković), Toma.

Tekst: Branislav Babin