Škola fudbala “Spartanac”: Počinje Fer plej Liga, naši Spartanci izlaze na teren

01/04/2023

u SPORT

Počinje Fer plej Liga, naši Spartanci izlaze na teren

Opovo, 1. april 2023
Fer Plej liga je najveće i najmasovnije takmičenje u Srbiji koje se održava u Beogradu za decu od 6 do 13 godina na otvorenim terenima sa veštačkom travom u SC Rakovica, SC Gladijator, SC Ada, SC BASK, gde učestvuje preko 240 klubova i škola fudbala iz cele Srbije.
Fer Plej Liga je zamišljena tako da deca igraju- uživaju u  fudbalu bez rezultatskog značaja, da pokazuju i razvijaju svoje fudbalske veštine bez pritiska.
Naši najveći klubovi su učesnici Fer Plej Lige kao što su Crvena Zvezda, Partizan, Čukarički, Voždovac, Rad I mnogi drugi
Škola fudbala “Spartanac” Opovo učestvuje sa igračima od 2010. do 2017. godišta, sa 8 selekcija i 9 prijavljenih ekipa.

Uglavnom će deca starije grupe(2010, 2011 i 2012) svoje utakmice igrati subotom, a mlađe grupe (od 2013. do 2017. godišta) igraju nedeljom. Već sutra u nedelju 02.aprila.2023 godine počinje Fer Plej Liga za decu od 2010. do 2015. godišta, a sledeće nedelje kreće liga i za naše najmlađe (2016. i 2017. godište). Prolećni deo Fer Plej lige će trajati 7 – 8 vikenda, zavisi od broja ekipa u grupi..
Deca naše škole fudbala su vredno trenirala preko zime, spremni smo za početak lige. Očekujemo lepo druženje, gde će se deca kroz putovanje i odigravanje utakmice još bolje upoznavati – socijalizovati, družiti. Odlazak na utakmice iskoristićemo za druženje, planiramo da posetimo razne znamenitosti u Beogradu.
Mi radimo sa decom u tri baze Opovo (Sefkerin, Baranda), Čenta i Sakule(Farkaždin, Idvor), većina dece se i ne poznaju a ovo će biti dobra prilika za druženje.
Ligu ćemo igrati u novim dresovima, koje su deca izabrala, koji prelepo izgledaju.
Broj dece – članova  naše škole fudbala Spartanac je 120.
Zahvalni smo deci i roditeljima..

ŠF Spartanac

MaPro Ecommerce

Online shop već od 9.999 rsd

Sa zapanjujućim dizajnom, neverovatno je lako napraviti online shop za samo par minuta.

pročitajte još i

Sportski vikend: Fudbal u Barandi, ostali na gostovanjima

Sportski vikend: Fudbal u Barandi, ostali na gostovanjima

OPOVO, 22. septembar 2023 – U vikendu pred nama, samo je Radnički domaćin dok će Borac, Tempo i Omladinac utakmice igrati na gostovanjima. Radnički dočekuje Crvenu Zvezdu iz Pavliša koja na početku sezone igra toplo - hladno (dve pobede i tri poraza) i za sada je u...

Fudbal: Rezultati PFL, Druge južnobanatske i Opštinske lige

Fudbal: Rezultati PFL, Druge južnobanatske i Opštinske lige

OPOVO, 18. septembar 2023 – Pobede Radničkog, Borca i Tempa, a opšti utisak su ovog vikenda pokvarili Opovčani porazom na startu opštinske lige. PRVA JUŽNOBANATSKA LIGA / 5. kolo ŠEVAC (Kusić) – RADNIČKI (Baranda) 0:2 (0:1); Taktički dobro odigrana utakmica, a trener...

Fer plej liga: Spartanci započeli ligu

Fer plej liga: Spartanci započeli ligu

Spartanci započeli ligu OPOVO, 15. Septembar  2023 U nedelju 17. septembra  2023. godine  u Beogradu počinje Fer plej liga na terenima (sc Rakovica, sc Gladijator, sc Bask i sc Ada), za mlađe grupe dece od 2013. do 2018. godišta. 2011 i 2012 godište odigrali su svoje...

Sportski vikend: Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga

Sportski vikend: Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga

Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga OPOVO, 15. septembar 2023 – Ovog vikenda startuje i Opštinska liga Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo, tako da se i opovački Omladinac pridružuje fudbalskom karavanu naših klubova. U 5. kolu prve južnobanatske lige...

najnovije

najčitanije