Saopštenje Srpske napredne stranke:  SPROVEDENA HUMANITARNA AKCIJA, PRIKUPLJENA POMOĆ DISTRIBUIRANA CRVENOM KRSTU

Saopštenje Srpske napredne stranke: SPROVEDENA HUMANITARNA AKCIJA, PRIKUPLJENA POMOĆ DISTRIBUIRANA CRVENOM KRSTU

SPROVEDENA HUMANITARNA AKCIJA, PRIKUPLJENA POMOĆ DISTRIBUIRANA CRVENOM KRSTU
Opovo, 15. oktobar 2018;
U organizaciji Saveta za populaciju, brigu o deci i socijalna pitanja i Unije mladih Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Opovo, inicirana je i sprovedena humanitarna akcija prikupljanja garderobe, obuće, posteljine i igračaka za socijalno ugrožene porodice na teritoriji Opštine Opovo.

Tokom akcije prikupljeno je 19 vreća odeće, četiri obuće, šest posteljine i pet vreća igračaka. Prikupljena pomoć danas je distribuirana lokalnoj organizaciji Crvenog krsta u Opovu gde će biti raspodeljene socijalno ugroženim kategorijama.

Organizatori akcije se zahvaljuju svim članovima Srpske napredne stranke koji su svojim prilozima učestvovali u akciji, kao i građanima, koji nisu članovi stranke, a učestvovali su u ovoj akciji.

Savet za informisanje OO SNS Opovo.

Ministarstvo unutrašnjih poslova:  POJAČANA KONTROLA VOZAČA TERETNIH VOZILA I AUTOBUSA

Ministarstvo unutrašnjih poslova: POJAČANA KONTROLA VOZAČA TERETNIH VOZILA I AUTOBUSA

POJAČANA KONTROLA VOZAČA TERETNIH VOZILA I AUTOBUSA
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave saobraćajne policije, tokom ove nedelje vršiće pojačanu kontrolu vozača teretnih vozila i autobusa.

Saobraćajna policija će, u cilju smanjenja stradanja vozača i putnika u saobraćaju, vršiti pojačanu kontrolu pravilne upotrebe tahografa i poštovanja propisa vezanih za vreme upravljanja vozilom. Pojačana kontrola sprovodi su u okviru akcije međunarodne organizacije TISPOL.

Prema vozačima kod kojih se otkriju prekršaji vezani za vreme upravljanja vozilom, nepropisno korišćenje pauza i odmora, kao i prekršaji vezani za tahografe, njihovu zloupotrebu i neposedovanje odgovarajuće dokumentacije, biće  preduzete mere propisane Zakonom o radnom vremenu posade vozila u drumskom prevozu i tahografima i AETR sporazumom.

Saobraćajna policija tokom ove akcije pojačano će kontrolisati i prekršaje vezane za vožnju pod dejstvom alkohola i psiho-aktivnih supstanci, kao i nepropisnog korišćenja telefona u toku vožnje.

Akcija će se od danas do 21. oktobra sprovoditi u 32 države, koje sarađuju u okviru međunarodne organizacije TISPOL.

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 10. kolo;  SAKULJANI ISPRATILI SREMCE SA ČETIRI GOLA U MREŽI

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 10. kolo; SAKULJANI ISPRATILI SREMCE SA ČETIRI GOLA U MREŽI

SAKULJANI ISPRATILI SREMCE SA ČETIRI GOLA U MREŽI
Sakule, 15. oktobar 2018;
BORAC (Sakule) – RADNIČKI (Sremska Mitrovica) 4:1 (); Konačno, Sakuljani su vezali nekoliko dobrih rezultata u nizu i polako se vraćaju u formu. U poslednja četiri kola fudbaleri Borca su osvojili 10 bodova sa skorom tri pobede i jedan remi, tako da još uvek ima vremena da se popravi loš start i ova sezona bude uspešna.

Već u 2. minutu nakon što je Milan Šušnjar odlično proigrao Milovca, Sakuljani dolaze u vođstvo. Mogao je domaćin sve da reši već u prvih 45 minuta da su fudbaleri Borca bili samo malo precizniji. Komazec je pogodio prečku, a Babin stativu. Međutim, u 25. minutu Babin odlično asistira Komazecu za novi pogodak i vođstvo od 2:0.

U drugom poluvremenu umalo od „gotovog veresija“. Gosti preko Vukovića smanjuju prednost domaćina u 70. minutu i unose neizvesnost u meč. Ipak u završnici utakmice još dva pogotka za Sakuljane. U 82. minutu Milan Šušnjar je precizan sa bele tačke, a minut pre kraja rezervista Vukasović postavlja konačan rezultat 4:1.

BORAC: Ćuruvija, Babin (Baroščević), Divljački, Petrović, Rudan, Komazec (Vukasović), Jovanović, A.Šušnjar (Lazić), Turkalj, M.Šušnjar, Milovac.

REZULTATI 10. kolo: Cement – Bačka 1901 2:1; Crvena Zvezda – Hajduk 1912 1:1; Dunav – Bratstvo 1946 1:3; Borac – Radnički (SM) 4:1; Omladinac – Radnički (NP) 1:0; Kabel – Dinamo 1945 1:0; Železničar – ČSK Pivara 1:0; Radnički (Zr) – Mladost 1:0; OFK Vršac – Srbobran 2:0.

TABELA: 1. Hajduk 1912 (26); 2. Omladinac (25); 3. Kabel (23); 4. Bratstvo 1946 (22); 5. Radnički (Zr) (18); 6. Železničar (17); 7. OFK Vršac (16); 8. Dinamo 1945 (14); 9. Radnički (SM) (12); 10. Crvena Zvezda (12); 11. Dunav (12); 12. Mladost (12); 13. Borac (11); 14. Srbobran (9); 15. Cement (8); 16. Bačka 1901 (7); 17. ČSK Pivara (4); 18. Radnički (NP) (3).

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 7. kolo:  POBEDA TEMPA U SAMOŠU I KATASTROFA OMLADINCA U KOVAČICI

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / 7. kolo: POBEDA TEMPA U SAMOŠU I KATASTROFA OMLADINCA U KOVAČICI

POBEDA TEMPA U SAMOŠU I KATASTROFA OMLADINCA U KOVAČICI
Opovo, 14. oktobar 2018;
POBEDA (Samoš) – TEMPO (Sefkerin) 0:1 (0:0); Druga u nizu pobeda fudbalera Tempa izvojevana je na teškom gostovanju u Samošu. Domaćini su bili sigurni da će trijumfovati na ovoj utakmici ali im je Tempo odličnom taktičkom igrom pokvario planove.

Uslovi za igru su bili teški jer je duvao jak vetar i ometao obe ekipe da pruže bolju igru. Uglavnom se u prvom poluvremenu igralo između dva šesnaesterca. Domaći su dva puta probali da ugroze gol Vickova šutem sa 25 metara, koji je golman gostiju lagano ukrotio. Tempo je imao jednu stopostotnu priliku u 33. minutu kada je šut Stoševskog sa gol linije izbacio jedan igrač domaćih.

Na početku drugog poluvremena trener Suba pravi trostruku izmenu i u igru uvodi iskusne igrače Nećakova, Đinovića i Salaškog koji su uneli sigurnost i agresivnost kod gostiju. Počeo je Tempo da lomi domaćine, koji su već tada pali sa snagom. Ređale su se šanse ali i promasaji. I kada se pomislilo da će se utakmica završiti bez golova, posle faula nad Nećakovim dosuđen je slobodan udarac na 25 metara od gola Pobede. Loptu je namestio kapiten gostiju Predrag Dačić i prelepim udarcem preko živog zida zabio loptu pod prečku nemoćnog golmana domaćih, a igrao se 78.minut. Do kraja utakmice Tempo je uspeo da zadrzi prednost i ubeleži na svoj konto nova tri boda.

TEMPO: Vickov, Živkov, Stoševski, Arsić, Ilkić, Dačić, Radojičić (Salaški 46’), Ćirika, Todorovski (Đinović 46’), Radenković (Jovanov 64’), Milićev (Nećakov 46’).

SLAVIA (Kovačica) – OMLADINAC 1917 (Opovo) 6:0; Izveštaj sa ove utakmice nemamo ali iz priloženog se vidi kako su Opovčani prošli na gostovanju u Kovačici.

REZULTATI 7. kolo: Unirea – Polet 2:0; Pobeda – Tempo 0:1; Mundial – Glogonj 2:3; Slavia – Omladinac 1927 6:0; Vojlovica 2018 (slobodna).

TABELA: 1. Slavia (16); 2. Polet (13); 3. Unirea (12); 4. Glogonj (12); 5. Mundial (12); 6. Omladinac 1927 (7); 7. Tempo (6); 8. Vojlovica 2018 (2); 9. Pobeda (1).

Fudbal – Druga omladinska liga Vojvodine (Jug) / 8. kolo:  OMLADINCI BORCA MINIMALCEM DO TRI BODA

Fudbal – Druga omladinska liga Vojvodine (Jug) / 8. kolo: OMLADINCI BORCA MINIMALCEM DO TRI BODA

OMLADINCI BORCA MINIMALCEM DO TRI BODA
BORAC (Sakule) – JEDINSTVO (Stara Pazova) 1:0; Omladinci Borca savladali su goste iz Stare Pazove rezultatom 1:0 i zadržali četvrtu poziciju na tabeli ali su po broju bodovi izjednačeni sa trećeplasiranom ekipom. U narednom kolu Sakuljani gostuju u Starim Banovcima.

REZULTATI 8. kola: Radnički (NP) – Dunav 1:1; Borac – Jedinstvo 1:0; Inđija – Cement 0:3; Slavija (NS) – Jedinstvo Stević 5:1; Index (slobodan).

TABELA: 1. Slavija (16); 2. Radnički (16); 3. Cement (13); 4. BORAC (13); 5. Jedinstvo (11); 6. Index (4); 7. Inđija (3); 8. Dunav (3); 9. Jedinstvo Stević (3).