Letnja liga KSV – Banat Jug, 13. kolo:  ATRAKTIVNI POTEZI I UBEDLJIVA POBEDA OPOVČANA

Letnja liga KSV – Banat Jug, 13. kolo: ATRAKTIVNI POTEZI I UBEDLJIVA POBEDA OPOVČANA

ATRAKTIVNI POTEZI  I UBEDLJIVA POBEDA OPOVČANA
Opovo, 14. jul 2018;
OPOVO 99 – SAKULE 91:40 (28:8; 23:12; 23:13; 17:7); Opovčki košarkaši nastavljaju teror u ovogodišnjem prvenstvu Letnje lige KSV. Mada se takmiče van konkurencije, mlada ekipa opovačkog srpskoligaša igra veoma dobro, veliki broj juniora i kadeta, pa čak i pionira, dobija potrebno iskustvo, tako da je ovaj potez pun pogodak.

Sakuljani su na „opštinski derbi“ došli sa sedam igrača, tako da nisu imali rotaciju sa klupe, mada, teško da bi im i to pomoglo protiv razigranog domaćina. S druge strane, trener Nikolić je čestim izmenama držao ubitačan tempo, koji Sakuljani od početka utakmice nisu mogli da prate.

Agresivnom odbranom i dominacijom u skoku, domaćin je potpuno zatvorio svoj koš, a u napadu brzom rotacijom lopte i pikenrolom lako su poentirali i iz minuta u minut povećavali prednost, koja je na kraju iznosilia 50 poena. Pored ubedljive pobede, navijači domaćeg kluba uživali su i u atraktivnim potezima, posebno rampama Cuce i Josića, kao i zakucavanjima raspoloženog Ilića.

OPOVO 99: Josić Aleksandar 10, Radojević 14 (2), Radovanov 1, Kosovac 2, Josić Aleksa 8, Mojsa 7, Cuca 12, Bogdanović 8, Jevtić, Ilić 20 (1), Nedeljkov 5 (1), Žunić 4.

SAKULE: Rusov 4, Dinić 3 (1), Mihajlov 4, Slavković, Surdan 11, Tatić 4, Milić 14 (4).