Foto reportaža:  XXII OVČARSKI DAN U SAKULAMA (VIDEO)

Foto reportaža: XXII OVČARSKI DAN U SAKULAMA (VIDEO)

XXII OVČARSI DAN U SAKULAMA
Sakule, 1. april. 2018;
[vsw id=”tOYMuUlqKck” source=”youtube” width=”625″ height=”344″ autoplay=”no”]
I pored kišnog i oblačnog vremena XXII ovčarski dan okupio je solidan broj posetilaca. Posetoci su uživali u kulturno – umetničkom programu, smotri kolekcija ovaca, izložbi pulina, sitnih životinja i ptica, izložbama poljoprivredne mehanizacije i narodne radinosti, takmičenju u kuvanju ovčijeg paprikaša – čobanca, velikom sakulskom derbiju u trci na magarcima.
Manifestaciju je otvorio predsednik opštine dr Zoran Tasić, koji ije u svom govoru istakao da je Sakule ponos naše opštine, a Sakuljane je pozdravio i pomoćnik pokrajinskog sekretara za poljoprivredu Milorad Malić.
Bilo je gostiju i takmičara iz Banata, Srema i Bačke ali i iz Slovenije. Kuvao se dobar gulaš, na štandovima od igle do lokomotive, najbolji ovčari su predstavili svoje kolekcije.
Više o ovoj manifestaciji možete pročitati i pogledati u reportaži koju ćemo objaviti sutra.

.

Košarka – Druga srpska liga 23. kolo:  OPOVU 99 DOVOLJNO DESET MINUTA ZA UBEDLJIVU POBEDU PROTIV PINKA

Košarka – Druga srpska liga 23. kolo: OPOVU 99 DOVOLJNO DESET MINUTA ZA UBEDLJIVU POBEDU PROTIV PINKA

OPOVU 99 DOVOLJNO DESET MINUTA ZA UBEDLJIVU POBEDU PROTIV PINKA
Opovo, 01. april 2018;
Košarkaši Opova 99 ubedljivo su savladali Pink iz Šimanovaca 74:54 i dva kola pre karaja prvenstva zadržali realne šanse za borbu za sedmu, a možda i napad na šestu poziciju na tabeli, za šta će im osim  pobede nad Dinamom biti potrebna i pobeda sa 23 poena razlike protiv Šimanovaca (očekivano je da će Šimanovci izgubiti od Železničara i Dinama).

Meč protiv Pinka počeo je veoma loše za opovačke košarkaše. Za devet minuta u prvoj četvrtini postigli su samo četiri poena, pa je posle prvih deset minuta Pink vodio 15:8. U drugoj četvrtini potpuni preokret u igri naših košarkaša, koji su poene nizali kao na traci, a gosti nisu imali rešenja protiv odbrane Opova 99. Naši su u ovom periodu igre postigli čak 29 poena, a primili samo sedam, što je bila više nego ubedljiva prednost do poluvremena. Skoro u istom ritmu Opovčani su nastavili i posle promena strana, što je rezultiralo laganom pobedom.

Rezultati 23. kolo: Opovo 99 – Pink 74:54, Železničar – Dinamo 90:61, Vojka – Šimanovci 43:78, Ru Koš – Jedinstvo 80:78, BNS – Jadran 58:82.

Tabela: 1. ŽELEZNIČAR Inđija 17-3, 2. JADRAN Golubinci 15-4, 3. DINAMO Pančevo 14-5, 4. JEDINSTVO KČ Kačarevo 12-7, 5. STARA PAZOVA Stara Pazova 12-7, 6. ŠIMANOVCI Šimanovci 10-9, 7. VOJKA Vojka 8-13, 8. OPOVO 99 Opovo 8-12, 9. RU KOŠ Ruma 8-12, 10. BNS Banatsko Novo Selo 7-12, 11. PINK Šimanovci 5-14, 12. LOKOMOTIVA 2016 Pećinci 1-19.