Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad 14. kolo:  RADNIČKI NA DVA BODA OD PRVE POZICIJE

Fudbal – Druga južnobanatska liga Zapad 14. kolo: RADNIČKI NA DVA BODA OD PRVE POZICIJE

RADNIČKI NA DVA BODA OD PRVE POZICIJE
Baranda, 30. april 2017;
RADNIČKI (Baranda) – TEMPO (Sefkerin) 3:0 (1:0); Ne toliko kvalitetna, koloko borbena utakmica u kojoj su Baranđani zasluženo pobedili. Sa ova tri boda i nerešenim rezultatom između Glogonja i Spartaka, Radnički je smanjio prednost rivala iz Debeljače na samo dva boda, tako da sada imaju realne šanse i za prvu poziciju i lakši raspored u baražu.

Prvo poluvreme monotono i igra koja se odvijala uglavnom između dva šesnaesterca bez pravih prilika i uzbuđenja. Jedini gol u prvih 45 minuta pao je u 13. minutu kada je Aleksandar Marković šutirao iskosa sa petnaestak metara, a pokriveni  golman Đinović nije uspeo da pravovremeno reaguje i zaustavi loptu koja je otišla u suprotni ugao.

U ovom periodu igre Baranđani su imali inicijativu, više loptu u nogama ali sve su to bili „jalovi“ napadi bez prave realizacije. Lopta se u veznom redu nepotrebno predugo zadržavala, a napad bio dosta bezidejan.  S druge strane, Sefkerinci su igrali otvoreno ali su se njihovi napadi uglavnom koncipirali na duge lopte ka centarforu Lazaru Žderi, koji nije mogao sam da se izbori sa stamenim štoperima Radničkog. Borili su se Milankov i Đorđević na sredini terena, pokušavajući da nešto više urade ali nisu uspevali da probiju odbranu Baranđana. Pored pogotka jedini uzbudljivi trenutak u prvom poluvremenu smo videli u poslednjem minutu kada je sa oko 40 metara iz slobodnog udarca pravu bombu poslao Ivan Kotlajić. Đinović je bio na pravom mestu, uspeo da odbije loptu na koju natrčava Marković ali je šalje visoko preko gola.

U nastavku meča mnogo bolja igra domaćina. Lopta ide mnogo brže, na jedan pas, što je vrlo brzo urodilo plodom. Petnaestak minuta u drugom poluvremenu bilo je dovoljno za novi pogodak. Jovičin šalje oštru loptu po zemlji sa leve strane, Đinović je „zaplivao“ u prazno, a na pravom mestu je Rođa Milovanov, koji šalje loptu u praznu mrežu. Međutim, već u prvom napadu, Sefkerinci imaju šansu preko Đorđevića ali golman Vasić brani izbacujući loptu u korner.

Umesto strelca Milovanova ulazi Stefanović, koji unosi dosta „živosti“ po levoj strani. Baranđani stvaraju nekoliko dobrih prilika uglavnom presecajući lopte u početnoj fazi sefkerinske poslednje linije. Ređaju se šanse Stefanovića, Cukića i u tri navrata Dobrića, ali ovi udarci ili završavaju preko gola ili Đinović uspešno brani. Ipak, domaćin postiže i treći pogodak nakon prelepog udarca Branislava Cukića, koji sa ivice šesnaesterca plasira loptu u levi ugao pored nemoćnog Đinovića, za konačan rezultat na ovoj utakmici.

RADNIČKI: Vasić, Lazin, Jovičin (Rackov), Carević, Jovanović, Kotlajić, Milovanov (Stefanović), Marković, Dobrić, Cukić, Cvetković.

TEMPO: Đinović, Živkov, Ilkić, Simeon, Krstevski, Đorđević, Kostić, Suba, Ždero, Milankov, Todorovski (Stanisavljević).

IGRAČ UTAKMICE: Miloš Cvetković

Rezultati 14. kola: Polet – Mladost 3:0; Radnički – Tempo 3:0; Glogonj – Spartak 3:3; Unirea – Pobeda 6:2; Omladinac – slobodan.

TABELA: 1. Spartak (35); 2. Radnički (33); 3. Polet (22); 4. Unirea (21); 5. Mladost (21); 6. Glogonj (20); 7. Omladinac (13); 8. Tempo (8); 9. Pobeda (1).

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 24. kolo:  BEZ GOLOVA U TEMERINU

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 24. kolo: BEZ GOLOVA U TEMERINU

BEZ GOLOVA U TEMERINU
Sakule, 30. april 2017;
SLOGA (Temerin) – BORAC (Sakule) 0:0; Sakuljani su na gostovanju u Temerinu odigrali bez golova. Očekivalo se više protiv ekipe koja zauzima poslednju poziciju na tabeli ali se fudbaleri Borca sa ovog gostovanja vraćaju sa jednim bodom i ostaju na sedmom mestu.
Rezultati 24. kola: Omladinac – Vršac 3:2; Cement – Dunav 4.2; Sloga – Borac 0:0; Radnički (Š) – Radnički (NP) 0:2; Bratstvo 1946 – Crvena Zvezda 2:1; Železničar – Radnički (Zr) 1:0; Radnički (SM) – TSC 1:2; Bačka 1901 – slobodan.
TABELA: 1. Bratstvo 1946 (54); 2. Omladinac (50); 3. Dunav (40); 4. TSC (36); 5. Bačka 1901 (34); 6. Železničar (31); 7. Borac (31); 8. Vršac (31); 9. Cement (27); 10. Radnički NP (24); 11. Radnički SM (24); 12. Radnički Zr (22); 13. Radnički Š (21); 14. Crvena Zvezda (20); 15. Sloga (19).