Fudbal – Prva južnobanatska liga 29. kolo:  PETARDA U BARANDI, NOVI HET TRIK CUKIĆA I TRI ASISTENCIJE KNEŽEVIĆA

Fudbal – Prva južnobanatska liga 29. kolo: PETARDA U BARANDI, NOVI HET TRIK CUKIĆA I TRI ASISTENCIJE KNEŽEVIĆA

PETARDA U BARANDI, NOVI HET TRIK CUKIĆA I TRI ASISTENCIJE KNEŽEVIĆA
Baranda, 27. maj 2018;
RADNIČKI (Baranda) – CRVENA ZVEZDA (Pavliš) 5:0 (2:0); Ubedljivom pobedom fudbaleri Radničkog su se oprostili od domaće publike u ovom prvenstvu. Cilj je ispunjen, klub je opstao u višem rangu, a o planovima za narednu sezonu nakon poslednjeg kola sledećeg vikenda.

Baranđani su došli u vođstvo u 15. minutu, nakon što je Knežević povukao i zbunio centralne bekove i golmana, tako da Tomi nije bilo teško da pošalje loptu u prazan gol. I do drugog pogotka je došlo nakon asistencije Kneževića, a strelac je u 32. minutu bio Branislav Cukić.

Imali su gosti više loptu u nogama, ali Baranđani su bili konkretniji i pored pet golova, pogodili su dva puta stativu i uputili mnogo više šuteva prema golu. Ubitačne kontre Vrana urodile su plodom u 65. minutu kada je Cukić na asistenciju Jovičina sa 16 metara preciznim udarcem po zemlji pogodio desni ugao nemoćnog golmana Crvene Zvezde.

U finišu meča još dva pogotka za domaće. Ove sezone najbolji igrać Vrana Branislav Cukić, ulazi u šesnaestreac i ponovo matira protivničkog golmana za svoj drugi het trik u ovom prvenstvu. Tačku na utakmicu stavlja kapiten Dobrić na asistenciju Kneževića.

U poslednjem kolu radnički gostuje u Padini.

RADNIČKI: Vasić, Lazin, Perić, Vukov, Gojčinović, Toma, Milovanov (Jovičin), Knežević, Dobrić, Cukić, Cvetković.

REZULTATI 29. kola: Radnički – Crvena Zvezda 5:0; Vojvodina (CC) – Dolina 1:6; Strela – Jugoslavija 4:1; Vulturul – Jedinstvo Stević 6:5; Dunav – Jedinstvo 2:2; Vojvodina (Cr) – Sloga 0:2; Vojvodina (S) – BAK 0:4; Partizan – Borac 4:0.

TABELA: 1. BAK (66); 2. Dolina (64); 3. Partizan (63); 4. Borac (56); 5. Strela (47); 6. Sloga (42); 7. Vulturul (37); 8. Vojvodina (S) (37); 9. Radnički (36); 10. Jedinstvo Stević (36); 11. Jedinstvo (36); 12. Vojvodina (Cr) (35); 13. Crvena Zvezda (33); 14. Dunav (31); 15. Jugoslavija (22); 16. Vojvodina (CC) (15).

Sportska olimpijada školske omladine Vojvodine:  TRI ATLETSKE MEDALJE ZA NAŠU ŠKOLU

Sportska olimpijada školske omladine Vojvodine: TRI ATLETSKE MEDALJE ZA NAŠU ŠKOLU

TRI ATLETSKE MEDALJE ZA NAŠU ŠKOLU
Opovo 27. maj 2018;
Protekle nedelje u Novom Sadu održan je 8. po redu SOŠOV (Sportska olimpijada školske omladine Vojvodine), na kome je nastupilo vise od 4.500 učenika osnovnih i srednjih škola.
Naša škola je u atletici osvojila tri medalje, dve zlatne i bronzanu. U trci na 800 metara Boris Mojsa je osvojio zlatnu medalju koju je začinio obaranjem ličnog rekorda 2:07,84 minuta. Drugu zlatnu medalju osvojila ne Teodora Vasić u bacanju vorteksa (36,40 metara). Bronzanu medalju osvojila je Marina Vaić u bacanju kugle (10,80 metara). Iva Krivokuća je u trci na 60 metara zauzela peto mesto (9,30 sekundi), dok je u trci na 600 metara Luka Stojanović zauzeo šesto mesto (2:03,00 minuta).