Fudbal – Prva južnobanatska liga 25. kolo  PROLEĆE ZA VRANE KAO HOROR FILM

Fudbal – Prva južnobanatska liga 25. kolo PROLEĆE ZA VRANE KAO HOROR FILM

PROLEĆE ZA VRANE KAO HOROR FILM
Banatska Palanka, 5. maj 2018;
DUNAV (Banatska Palanka) – RADNIČKI (Baranda) 2:1 (0:1); Ne nazire se izgleda kraj lošim rezultatima kluba iz Barande. Njihov prolećni deo sezone više liči na scenario za horor film – idiličan početak i noćna mora na kraju, tako da sada analogija sa Hičkokovim filmom „Ptice“ ima osnova.

Ostalo je još pet kola do završetka prvenstva, u igri je 15 bodova, a mnogo toga će zavisiti od Vojvođanske lige istok i da li će neko ispasti u PFL Pančevo. Za sada samo poslednji iz Prve južnobanatske lige sigurno ispada, a to su već gotovo vizirali fudbaleri Vojvodine iz Crvene Crkve, dok  pretposlednje mesto čeka rasplet događaja.

Baranđani su u Banatskoj Palanci prvi došli u vođstvo pogotkom Dušana Dobrića što je bio rezultat prvog poluvremena. Imali su fudbaleri Radničkog na početku drugog poluvremena idealnu priliku za 2:0, kada se na odličnu asistenciju Branislava Cukića, Dobrić našao oči u oči sa golmanom Dunava, ali je golman domaćih odbranio njegov udarac. Međutim, u nastavku domaćin sa dva pogotka preokreće rezultat za pobedu i sva tri boda. U finišu utakmice Baranđani su reklamirali jedanaesterac nakon faula nad Tomom ali je sudija drugačije procenio.

RADNIČKI: Vasić, Rackov, Stojkov, Vukov, Cvetković, Stekić, Cukić, Toma, Dobrić, Milovanov, Knežević.

RHMZS: UPOZORENJE NA MOGUĆE PLJUSKOVE I POJAVU GRADA

UPOZORENJE NA MOGUĆE PLJUSKOVE I POJAVU GRADA
Opovo, 5. Maj 2018
Na području južnog Banata pljuskovi sa grmljavinom, lokalno i pojava sugradice i grada. Ova oblačnost se u severoistočnoj struji premešta ka Beogradu, saopšteno je na sajtu Republičkog hidrometeorološkog zavoda u 14.38.
Na radarskoj slici možemo videti jedan oblak koji se formira na području severozapadno od Pančeva.
Ranije danas, iz RHMZ-a su upozorili na moguće pojave pljuskova s grmljavinom i grada.

Sportski vikend: FUDBAL U SAKULAMA I SEFKERINU, RADNIČKI BEŽI IZ OPASNE ZONE, OMLADINAC ZA REVANŠ MUNDIALU

Opovo 5. maj 2018;

Borac će u 25. kolu ugostiti Bačku iz Subotice. Posle malo lošijih rezultata sakulski tim je pao na sedmu poziciju na tabeli, dok je Bačka posle tri pobede vezala dva poraza i nalazi se na 12. mestu Srpske lige Vojvodina. Mala prednost na papiru biće na strani domaće ekipe.

Radnički iz Barande će imati ispit u Banatskoj Palanci protiv Dunava koji je na prethodnih pet mečeva zabeležio četiri pobede. Možda je remi u prethodnom kolu malo prodrmao Baranđane, koji su bili u seriji od sedam poraza, ako nije ni opstanak u Prvoj južnobanatskoj ligi neće biti zagarantovan.

Omladinac će posle dve uzastopne pobede gostovati Mundialu iz Pančeva. Ako se prisetimo jesenjeg duela ovih ekipa (jedna od boljih igara Omladinca, kada je timu iz Opova presudio evrogo za 0:1), mogao bi da usledi i revanš. Tempo i Slavia će odigrati derbi začelja.