Fudbal – Prva južnobanatska liga 26. kolo:  DEVET GOLOVA U BARANDI I HET TRIK CUKIĆA

Fudbal – Prva južnobanatska liga 26. kolo: DEVET GOLOVA U BARANDI I HET TRIK CUKIĆA

DEVET GOLOVA U BARANDI I HET TRIK CUKIĆA
Baranda, 13. maj 2018;
RADNIČKI (Baranda) – VULTURUL (Grebenac) 5:4 (2:1); U finišu prvenstva Vrane se konačno bude, a danas su ljubitelji fudbala u Barandi imali priliku da gledaju dobar i izuzetno uzbudljiv meč. Palo je devet golova, a na kraju su se radovali fudbaleri Radničkog. Trostruki strelac je bio Branislav Cukić, ove sezone verovatno i ponajbolji fudbaler Vrana.

Poveli su gosti u 14. minutu lepim golom Čižika, koji je sa dvadesetak metara pogodio rašlje nemoćnog golmana Vasića. Samo minut kasnije rezultat poravnava Stanislav Toma na asistenciju kapitena Dušana Dobrića. Po prijemu lopte Toma se odlično snalazi između dva odbrambena igrača Vulturula, izlazi jedan na jedan sa golmanom gostiju i plasira loptu u mrežu.

Preokret i rezultat prvog poluvremena postavlja Branislav Cukić svojim prvim pogotkom na ovom meču u 37. minutu. Cukić dobija loptu od Kneževića, ulazi u šesnaesterac i pogađa drugi ugao golmana Antića.

Dva minuta pošto se krenulo sa centra u nastavku meča, brza kontra Baranđana, Knežević izlazi sam ispred golmana i povećava vođstvo domaćina na 3:1. međutim, gosti se ne predaju i sa dva pogotka preko Đorđevića i Makaruna, a oba nakon izvedenih kornera, u 55. i 62. minutu, ponovo postavljaju stvari na početak. Nije prošlo ni dva minuta nakon izjednačenja i već sledi novi hladan tuš za domaće navijače i fudbalere. Na povratnu loptu natrčava Đorđević i sa 16 metara matira golmana Vasića za veliki preokret i vođstvo Vulturula.

Ipak, Baranđani su na ovom meču pokazali karakter i nastavljaju agresivno utakmicu u želji da izjednače. U samom finišu to im polazi za „nogom“. U 86. minutu srušen je Stekić u šesnaestercu i sudija Milanović pokazuje na „kreč“. Siguran izvođač bio je Cukić. Ali to nije sve, jer dva minuta pre kraja Baranđani dolaze do sva tri boda. Jovičin šalje loptu u prazan prostor Cukiću, koji sa desne strane, iskosa, dribla odbrambene igrače Vulturula i levom nogom pogađa golmanov bliži ugao za konačnih 5:4.

RADNIČKI: Vasić, Lazin, Krstić, Stekić, Vukov, Toma, Milovanov (Jovičin 72’), Knežević (Lutovac 72’), Dobrić, Cukić (Rackov 90’), Cvetković.

REZULTATI 26. kola: Crvena Zvezda – BAK 2:3; Sloga – Borac 0:1; Jedinstvo – Partizan 0:1; Jedinstvo Stević – Vojvodina (S) 9:1; Jugoslavija – Vojvodina (Cr) 0:1; Dolina – Dunav 2:1; Radnički – Vulturul 5:4; Vojvodina (CC) – Strela 0:1.

TABELA: 1. BAK (60); 2. Dolina (58); 3. Partizan (57); 4. Borac (53); 5. Strela (41); 6. Sloga (39); 7. Vojvodina (Cr) (35); 8. Jedinstvo (32); 9. Vulturul (31); 10. Vojvodina (S) (31); 11. Radnički (30); 12. Jedinstvo Stević (30); 13. Dunav (29); 14. Crvena Zvezda (27); 15. Jugoslavija (18); 16. Vojvodina (CC) (15).

Ultramaraton na Fruškoj Gori:  MITIĆ SAVLADAO STAZU DUGU 133,7 KILOMETARA

Ultramaraton na Fruškoj Gori: MITIĆ SAVLADAO STAZU DUGU 133,7 KILOMETARA

MITIĆ SAVLADAO STAZU DUGU 133,7 KILOMETARA
Opovo, 13. maj 2018;
Aleksandar Mitić iz Opova još jednom je napravio fantastičan uspeh istrčavši Fruskogorski ultraekstremni maraton dužine 133.7 kilometara sa visinskom razlikom od skoro 6000 metara. Za taj poduhvat bilo mu je potrebno 28 sati, 55 minuta i 25 sekundi. Inače staza na vojvođanskoj planini je najduža i najteža u Srbiji i jedna od najtežih u regionu.

Aleksandar nam je preneo iskustvo sa ove trke.

– Start je bio u 9 časova pre podne, vreme toplo sa najavom mogućih padavina popodne. Staza sa vrlo malo ravnih deonica, stalno se smenjuju usponi i spuštanja. Do sumraka sam trčao gde god je moglo, sve je bilo u redu do 60-og kilometra kada je pala noć. Tada su nastali problemi, kada sam bio negde kod Letenke stopala su počela užasno da me bole, imao sam osećaj kao da mi je pukla koža. Počelo je da grmi i seva i to je trajalo 3-4 sata, a onda se pojavila i jaka kiša. Kasnije sam čuo da je neke trkače uhvatio čak i led na stazi. Noge su me sve više bolele tako da sam gotovo do kraja trke samo  brzo hodao – ispričao je Mitić.

Inače, ovo je već peta godina zaredom kako Aleksandar učestvuje na ovoj trci, a svake godine postiže bolje rezultate.

– Jedva čekam sledeću godinu i novo iskustvo. Nadam se da ću nekada završiti trku bez većih problema. Najteži, ali i najlepši deo staze je Dumbovački potok sa malim ali prelepim vodopadom, posle sledi uspon do sledeće tačke nazvane “Vrata raja”. Kako se približavao cilj noge su sve više bolele, ali taj bol je bio gotovo neprimetan naspram želje da što pre prođem kroz cilj, tako da sam stisnuo zube i poslednjih nekoliko kilometara čak i trčkarao. Zahvalio bih se svim trkačima sa kojima sam delio stazu a i svim ostalim sa kojima sam se mimoilazio na prelepim predelima Fruske Gore. Na cilju me je čekala okrepa (sendvič, sok i kolači) i zaslužena medalja oko vrata. Inače treba napomenuti da više od pola trkača od osamdesetak nije završilo trku ali bih voleo da sledeće godine ponovo pokušaju i stignu do cilja – rekao je opovački ultramaratonac.
Nedugo po završetku ultramaratona na Fruškoj Gori Mitić je učestvovao i na polumaratonu (21 kilometar) u Banja Luci.