Pripremni meč fudbalera Tempa i Radničkog:  SEFKERINCI I BARANĐANI ODIGRALI NEREŠENO

Pripremni meč fudbalera Tempa i Radničkog: SEFKERINCI I BARANĐANI ODIGRALI NEREŠENO

SEFKERINCI I BARANĐANI ODIGRALI NEREŠENO
Sefkerin, 25. februar 2018;
TEMPO (Sefkerin) – RADNIČKI (Baranda) 2:2 (0:0); Fudbaleri sefkerinskog Tempa i Radničkog iz Barande odigrali su danas pripremni trening meč u kojem je palo četiri gola, sa svake strane po dva. Strelci za Tempo su bili Radenković (48’) i Salaški (82’), dok je za Vrane oba pogotka postigao novajlija Stanislav Toma (57’ i 83’).

Prvo poluvreme je prošlo u velikoj borbi bez puno šansi za postizanje pogotka. Početkom drugog poluvremena Tempo dolazi u vođstvo pogotkom debitanta Radenkovića, ali nedugo potom, fudbaler Radničkog Toma poravnava rezultat.

Do drugog pogotka Sefkerinci dolaze u finišu meča preko štopera Nikole Salaškog, koji je povukao loptu sa svoje polovine, došao na 25 metara od protivničkog gola, šutirao po zemlji, a lopta prolazi kroz noge golmanu Radničkog i završava u mreži. Međutim, već u sledećem napadu, Toma po ko zna koji put prolazi po desnoj strani, izlazi sam ispred golmana i prelepim lob udarcem postavlja konačan rezultat 2:2.

ovo je bio debi novotrenera Stanoja Pavlovića na klupi Tempa. Treba istaći da se vidi veliki napredak u igri, pristupu i zalaganju fudbalera Tempa za koji su u poslednjih 20 minuta igrala sedmorica omladinaca i kadeta. Odbranom su komandovali Salaški, Ilkić i Radojičić, na sredini su dobro odigravali Milankov i odlični Marko Jovanov, koji ima samo 15 godina i najavio ogroman potencijal, dok je u napadu bio dobar Radenković.

U ekipi Radničkog se istakao Stanislav Toma, koji je pored dva pogotka imao nekoliko odličnih prodora po desnoj strani i već sada pokazao da će biti veliko pojačanje Vranama u nastavku prvenstva Prve južnobanatske lige.

TEMPO: Vickov, Radojičić, Ilkić, Salaški, Živkov, Dačić, Ćirika, Jovanov, Radenković, Milankov, Todorovski. Igrali su još: Urs, Taškovski, Stajić, Ivanov, Milićev i Đoševski.

RADNIČKI: Dragović, Lazin, Lutovac, Jovanović, Vukov, Cvetković, Krstić, Dobrić, Cukić, Milovanov, Toma. Igrali su još: Rackov, Vasić i Stefanović.

Fudbalske pripreme:  OMLADINAC UGOSTIO EKIPU CRVENKE

Fudbalske pripreme: OMLADINAC UGOSTIO EKIPU CRVENKE

OMLADINAC UGOSTIO EKIPU CRVENKE
Opovo, 25. februar 2018;
U sklopu priprema pred prolećni deo sezone opovački Omladinac danas je ugostio ekipu Crvenke (Borča). Opovčani su bili znatno bolji rival i trijumfovali rezultatom 5:2. Golovima Mosića i Krsmanovića prvo poluvreme se završilo rezultatom 2:0 za Omladinac. U nastavku meča Opovčani postižu još tri pogotka (Mosić, Markuc i Rankov), ali su i gosti u dva navrata zatresli mrežu golmana Šiđanina.

Sjajna partija opovačkih košarkaša protiv favorizovanog rivala:  PORAZ U POSLEDNJOJ SEKUNDI MEČA

Sjajna partija opovačkih košarkaša protiv favorizovanog rivala: PORAZ U POSLEDNJOJ SEKUNDI MEČA

PORAZ U POSLEDNJOJ SEKUNDI MEČA
OPOVO 99 – STARA PAZOVA 67:70 (12:29; 26:14; 17:12; 12:15); Još jedna fantastična partija podmlađenog sastava Opova i samo zbog nedostatka sportske sreće Opovčani nisu sinoć slavili. Košem u bukvalno poslednjoj sekundi meča lider prvenstva Stara Pazova je ostvarila pobedu u ovoj neizvesnoj i izuzetno uzbudljivoj utakmici.
Već na početku meča Stara Pazova je pokazala zašto je favorit za ulazak u viši rang. Gosti prvu četvrtinu dobijaju sa 17 poena razlike, ali Opovčani uzvraćaju u drugoj deonici i na poluvreme odlaze sa podnošljivih pet poena zaostatka. Mladi košarkaši Opova odličnu igraju i u nastavku tako da se treća četvrtina završava nerešeno 55:55.
U poslednjoj četvrtini se igra koš za koš. Dvadeset sekundi pre kraja dva razlike je za goste kada trener Nikolić uzima tajmaut. Opovčani odigravaju kombinaciju i postižu koš za izjednačenje. Sledi novi tajmaut koji traži trener Stare Pazove. Opovčani staju u zonu, gosti ne uspevaju da stvore poziciju za šut i onda u poslednjoj sekundi, više iz očaja, iskoračuje u stranu van balansa, šutira i pogađa za tri poena.
I pored poraza, trener Mario Nikolić je izuzetno zadovoljan igrom i pristupom svojih košarkaša, ističući da im je ovo najbolje odigrana utakmica u poslednje dve sezone.
Zaista, mladi košarkaši Opova su potpuno iskoristili pruženu šansu u nastavku prvenstva, koju su možda trebali i ranije da dobiju, kako priznaje i sam trener Nikolić.

Fudbalska sećanja:  FK VOJVODINA U GOSTIMA KOD SAKULJANA

Fudbalska sećanja: FK VOJVODINA U GOSTIMA KOD SAKULJANA

FK VOJVODINA U GOSTIMA KOD SAKULJANA
Sakule, 25. februar 2018;
Već nekoliko sezona sakulski Borac uspešno reprezentuje naš opštinski fudbal na srpskoligaškoj pozornici. Borac je poslednjih godina jedan od najuspešnijih fudbalskih klubova južnobanatskog regiona, zbog čega smo svi ponosni. U ovom prilogu podsećamo vas na jedan fudbalski događaj od pre 32 godine, kada je FK Vojvodina iz Novog Sada povodom praznika 9. septembra gostovala u Sakulama 1986. godine.

Prvoligaš je bio više nego prejak za tadašnji Borac o čemu govori i rukometni rezultat na kraju meča 18:3 za Novosađane.

Na fotografiji su fudbaleri Vojvodine Branislav Novaković, Marijan Zovko i Anselmo Delika, na zagrevanju i istezanju pred početak utakmice u Sakulama.

Hor bečkih dečaka:  KOMEDIJA SA PUNO SMEHA I GORKIM UKUSOM U USTIMA (VIDEO)

Hor bečkih dečaka: KOMEDIJA SA PUNO SMEHA I GORKIM UKUSOM U USTIMA (VIDEO)

KOMEDIJA SA PUNO SMEHA I GORKIM UKUSOM U USTIMA
[vsw id=”lo7_gBOCQlM” source=”youtube” width=”625″ height=”344″ autoplay=”no”]

Predstavom „Hor bečkih dečaka“ koja je odigrana sinoć, startovala je ovogodišnja pozorišna sezona na sceni Kulturnog centra u Opovu. Opovačka pozorišna publika imala je priliku da vidi odličnu predstavu, a kao i do sada, sala je bila ispunjena do poslednjeg mesta. Tri velika barda srpskog glumišta – Predrag Ejdus, Irfan Mensur i Boda Ninković, držali su pažnju publike svih sat i po vremena koliko predstava traje, često prekidani burnim aplauzima i glasnim smehom.

Režiser ovog komada, a ujedno i jedan od glumaca Irfan Mensur, ističe značaj odigravanja pozorišnih predstava van velikih gradskih centara i gostovanja u malim mestima i sredinama.

– Svaki grad, varoš, varošica trebalo bi da živi život koji žive i prestonice. Ja sam čovek koji nikad nije delio geografski prostor na provinciju i metropole, i vrlo često idem, čak i češće idem u „takozvanu“ provinciju da radim i tamo srećem ljude koji su isto tako talentovani i isto toliko vredni koliko i oni u prestonici. Ne vidim neku veliku razliku i dobro je da se u manjim sredinama, malim i „maleckim“ sredinama napravi prostor gde će ljudi doći da pokažu ono što umeju i znaju, da bi ljudi iz tih sredina shvatili da postoje i neki drugi putevi u životu, odnosno, da se treba „otisnuti“ i potražiti neke druge puteve, smatra Mensur.

Predstava „Hor bečkih dečaka“ urađena je po tekstu Miroljuba Nenadovića, dok je adaptaciju i režiju potpisao Irfan Mensur. Komedija „Hor bečkih dečaka“ je priča o našim ljudima koji sanjaju budućnost, a bore se za sadašnjost. Radnja se događa u jednom podrumu u Beču, bez prozora i dnevnog svetla gde žive Vule i Aca. Oni rade neke poslove, improvizuju, a za tu bečku improvizaciju zadužen je Džoni, gastarbajter druge generacije, koji pomaže svojim zemljacima da se snađu u tuđini.

– Ovaj komad sam uzeo da radim da bih se dobro „podružio“ sa Predragom Ejdusom, sa kojim sam radio i režirao nekoliko komada, a godinama već glumimo na sceni zajedno. Prvi put sam radio sa Bodom Ninkovićem i indikativno mi je bilo da kad su i jedan i drugi pročitali tekst odmah rekli „da“ i želeli što pre da počnemo sa realizacijom komada. To je slutilo na predstavu koja će imati dug „život“ i koja će dosta putovati i koju će videti dosta ljudi. Do sada smo bili na nekih sedam – osam festivala i isto toliko dobili nagrada, što za glumu, što za predstavu, ako je to relevantno jer priča o vrednosti predstave nije u nagradama nego u komunikaciji sa publikom, a mi sa ovom predstavom dobro komuniciramo. Ono što je najvažnije, mislim da ova predstava nije namenjena samo smehu, nego je namenjena i razmišljanju. Mislim da posle ove predstave ljudi, osim smeha, imaju i jedan gorak ukus u ustima, što smo i hteli da uradimo, rekao je režiser predstave Irfan Mensur.

Po završetku predstave dugo je salom odjekivao aplauz, a Boda Ninković je za Glas Opova izjavio da je oduševljen i prijatno iznenađen opovačkom publikom, koja očigledno dobro poznaje pozorište. A na pozorišnoj sceni Kulturnog centra, već osmog marta očekuje nas nova predstava – kabare „Brak, u stvari ljubav“.