Prijateljske fudbalske utakmice:  RADNIČKI I OMLADINAC ZABELEŽILI PORAZE

Prijateljske fudbalske utakmice: RADNIČKI I OMLADINAC ZABELEŽILI PORAZE

RADNIČKI I OMLADINAC ZABELEŽILI PORAZE
Idvor / Opovo, 18. februar 2018;
Radnički i Omladinac danas su odigrali trening mečeve u sklopu priprema za prolećni deo prvenstva.
Baranđani su izgubili u Idvoru rezultatom 3:1 i bez obzira što je u pitanju prijateljski meč, veoma su nezadovoljni suđenjem jer, kako tvrde, dva gola su primili iz ofsajd pozicije. S druge strane, napadači su se propisno ispromašivali, čemu je u dobroj meri „kumovao“ novi golman Poleta (a nekadašnji Radničkog) Jovan Đinović. Jedini gol za Vrane postigao je novajlija Stanislav Toma na asistenciju Branislava Cukića.
Za razliku od prošlonedeljne utakmice u Glogonju, Opovčani se danas nisu proslavili u prijateljskom revanšu, koji su ubedljivo izgubili rezultatom 0:3. U klubu nisu previše zabrinuti, ekipa nije bila kompletna, utakmica se igrala nakon jučerašnjeg teškog treninga, par novih igrača je danas prvi put nastupilo za tim, tako da je sve ovo deo priprema i uigravanja.

I to je fudbal:  ČAPINE FUDBALSKE VRAGOLIJE

I to je fudbal: ČAPINE FUDBALSKE VRAGOLIJE

ČAPINE FUDBALSKE VRAGOLIJE
Opovo, 18. februar 2018;
Nekoliko puta su ga izbacivali sa terena, pokušavali da ga ignorišu, vezivali ga za ogradu ali popularni Čapa je svaki put nalazio načina i prolaza kroz ogradu da uđe na teren. Da li je u pitanju ljubav prema fudbalu ili samo želja usamljenog lutalice da se poigra, tek Čapa je pokazao zavidnu fudbalsku veštinu. Odlično je pratio igru, imao nekoliko sjajnih istrčavanja, a na kraju je pokazao da ume da osvoji i sačuva loptu. Nažalost, zimski prelazni rok je završen, tako da će Čapa morati da sačeka kraj sezone za registraciju i svetlo – plavi dres opovačkog Omladinca.

.

Novi trijumf opovačkih košarkaša:  U NEIZVESNOM MEČU OPOVČANI POBEDILI BNS

Novi trijumf opovačkih košarkaša: U NEIZVESNOM MEČU OPOVČANI POBEDILI BNS

U NEIZVESNOM MEČU OPOVČANI POBEDILI BNS
BNS (Banatsko Novo Selo) – OPOVO99 61:65 (13:15; 25:13; 16:20; 7:17); Opovački košarkaši zabeležili su i drugi trijumf u nastavku sezone i tako ostvarili petu pobedu u prvenstvu Druge regionalne lige sever – jug. Kao i u meču sa Kačarevcima, utakmica na gostovanju u Banatskom Novom Selu bila je neizvesna do samog kraja.

Opovčani dobro otvaraju meč i prvu četvrtinu završavaju sa dva poena prednosti. U drugoj deonici domaći košarkaši preokreću i prave veliku prednost koja je na poluvremenu iznosila 38:28. Sledi bolja igra opovačkih košarkaša u trećoj četvrtini ali su sve vreme u deficitu i jure priključak. Odluka pada u poslednjoj četvrtini gde su Opovčani taktički nadigrali rivala, ali su do preokreta došli pre svega jakom odbranom i revanširali se Banatskom Novom Selu za poraz u prvom delu sezone.

– Teška i iscrpljujuća utakmica za moj tim, međutim, pokazali smo karakter i kada je protivnik vodio dvocifrenom razlikom, što je jedan novi kvalitet ove ekipe, koja je u nastavku sezone potpuno renovirana, izjavio je nakon meča trener Opovčana Mario Nikolić.

Dobro jutro: PRETEŽNO OBLAČNO