Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 6. kolo:  KONAČNO TRIJUMF SAKULJANA

Fudbal – Srpska liga Vojvodina / 6. kolo: KONAČNO TRIJUMF SAKULJANA

KONAČNO TRIJUMF SAKULJANA
Sakule, 20. septembar 2015;
Borac – Bačka 1901 4:0 (3:0). Konačno su proradili sakulski strelci i konačno je Borac dobru igru realizovao golovima i bodovima. Ceh za sve što nisu postigli u prethodnih pet kola, platila je subotička ekipa Bačka 1901, koju su Sakuljani ispratili sa četiri gola u mreži.
Pred prepunim tribinama stadiona Sveti Nikola, fudbaleri Borca pružili su do sada najbolju partiju. Podatak da gosti nisu imali ni jednu ozbiljniju priliku samo govori u prilog tome. Presingom i striktnom markacijom po sredini terena Sakuljani su osujetili bilo kakvu organizovanu igru gostiju, a s druge strane odigrali agresivno, napadački i što je najbitnije, veoma efikasno.
Ceo posao fudbaleri Borca odradilli su već u prvom poluvremenu. U 15. Minutu nakon udarca Jaćimovskog, na odbijenu loptu natrčava Trojanović i šalje je iza leđa nemoćnog golmana Bačke. Deset minuta kasnije, Damnjanović asistira Jaćimovskom za 2:0, da bi Milovac, ponovo na asistenciju Damnjanovića u poslednjem minutu poluvremena povisio na 3:0.
Nastavili su sa dobrom i ofanzivnom igrom domaći fudbaleri i u nastavku meča, ali u drugom poluvremenu videli smo samo još jedan pogodak. U poslednjem minutu utakmice, iz kontra napada ponovo je bio strelac Milovac za konačnih 4:0.
Rezultati 6. kola: Borac – Bačka 1901 4:0; Radnički (NP) – Radnički (SM) 3:1; Železničar – Vršac 3:1; Radnički (Š) – Omladinac 1:1; Banat – TSC 0:1; Dunav – Senta 2:1; Odžaci – Dolina 2:0; Sloga – Cement 3:3.

.32023

Fudbal – Druga južnobanatska liga / 3. kolo:  PRVI PORAZ OPOVČANA, TEŠKO BEZ CVETKOVIĆA

Fudbal – Druga južnobanatska liga / 3. kolo: PRVI PORAZ OPOVČANA, TEŠKO BEZ CVETKOVIĆA

PRVI PORAZ OPOVČANA, TEŠKO BEZ CVETKOVIĆA
Opovo, 20. septembar 2015;
Omladinac 1927 – Stari Tamiš 1:3 (0:1). Zaslužena pobeda gostiju iz Starog Tamiša u meču trećeg kola Druge južnobanatske lige zapad – grupa sever, koja je odigrana na stadionu u Opovu. Ako se mogu tražiti opravdanja za bledu igru i poraz, Opovčani se mogu pozvati na organizacione i kadrovske probleme u kojima su se našli poslednjih dana. Naime, u četvrtak ostavke u klubu dali su član uprave i jedan od finansijskih menadžera kluba Lazar Ružić i trener tima Goran Miljković. Ipak, ostatak Uprave blagovremeno je reagovao i za novog trenera uoči utakmice angažovan je Nenad Rošulj iz Sakula, koji je u proteklim sezonama vodio sakulski Borac i Radnički iz Barande.
DSC_0043

Da li je aktuelna sitacija u klubu narušila atmosferu i koliko je novi trener bio u mogućnosti da upozna igrače verovatno je bio sekundarni problem, koliko je na današnju igru uticala povreda Miloša Cvetkovića u 5. minutu utakmice i njegova iznuđena izmena. Bez Cvetkovića, koji je motor ove ekipe, igra Opovčana svela se na nepovezane napade, mlaku igru u sredini, a dosta toga nije štimalo ni u zadnjoj liniji.

Nismo videli preterano šansi u prvom poluvremenu niti dopadljivu igru oba tima. Dosta „tvrda“ utakmica i uglavnom se igralo na sredini između dva šesnaestrca. Opovčani su možda za nijansu imali više loptu u nogama i uputili preko Željka Lukovića nekoliko udaraca ka golu Vujičića, ali su to bili „mlaki“ udarci, ili pored gola ili ih je golman Starog Tamiša Vujičić lako „krotio“.  S druge strane, Stari Tamiš je početkom meča ima izglednu priliku kada je nakon ubačene lopte sa strane Slobodan Abramović šutirao glavom ali je golman Omladinca Stojanović bio dobro postavljen.
DSC_0046

Do prvog gola gosti su došli u 32. minutu nakon brzog kontra napada po levoj strani, kada na dubinski pas na suprotnoj strani natrčava Smederavac i preciznim udarcem po zemlji šalje loptu u bliži ugao. Pritisli su Opovčani goste u poslednjih desetak minuta, ali sem nekoliko izvedenih kornera nisu uspeli da dođu do izglednije šanse za pogodak.

U nastavku meča domaći su imali inicijativu, a gosti stvarali šanse. Slobodan Abramović pogađa stativu, kao i Stojmirov iz slobodnog udarca, Smederavac prečku, a golman Omladinca Dragan Stojanović u dva navrata fantastično interveniše i brani udarce Darka Abramovića, koji se dva puta našao u stopostotnoj šansi. U tom periodu, jedinu izglednu priliku Opovčani su imali preko Ivana Milovanovića ali je Vujačić dobro intervenisao.
DSC_0051

I onda u poslednjih deset minuta pala su, čak tri gola. Gosti su svoju dobru igru krunisali drugim pogotkom u 80. minutu, ponovo iz brzog kontra napada kada je Darko Abramović sa par metara lako matirao Stojanovića. Međutim, već u narednoj akciji, Opovčanii preko Ivana Milovanovića, nakon greške gostujućeg štopera Petrovića, smanjuju rezultat na 1:2. Krenuli su Opovčani na sve ili ništa ali to je otvorilo previše prostora za goste, koji su u 85. minutu postigli još jedan pogodak preko Kosovića za konačnih 1:3.

OMLADINAC 1927: Stojanović, Jašović, Zina (Ivić 66′), Cvetković (Stojić 5′), Grčak, Simić, Jovičin, Marković (Rankov 60′), Luković, Nenezić, Milovanović.

Rezultati 3. kola: Omladinac 1927 – Stari Tamiš 1:3; Unirea – Spartak 1:1; Glogonj – Pobeda 3:2; Tempo – Mika Antić 3:0.

9 Mika Antić 3 0 0 3 1 12 -11 0

Fudbal – Druga južnobanatska liga / 3. Kolo  TEMPO BEZ PROBLEMA SA MIKOM ANTIĆEM

Fudbal – Druga južnobanatska liga / 3. Kolo TEMPO BEZ PROBLEMA SA MIKOM ANTIĆEM

TEMPO BEZ PROBLEMA SA MIKOM ANTIĆEM
Sefkerin, 20. septembar 2015;
Tempo – Mika Antić 3:0 (0:0). Potpuna dominacija Sefkerinaca i tri gola u mreži Pančevaca obeležili su susret između Tempa i Mike Antića.
Gosti iz Pančeva uspešno su se branili u prvih 45 minuta i na poluvreme otišli bez primljenog gola. Fudbaleri Tempa su propustili sijaset dobrih prilika među kojima se izdvajaju šanse Đoševskog i Milićeva, dok je Tomić pogodio prečku. Gosti iz pančeva uglavno su se branili i samo su jednom pokušali ozbiljnije da ugroze gol Milana šiđanina u 20. minutu.
mika antic

U nastavku utakmice Sefkerinci su konačno bolju igru krunisali i golovima. Mrežu gostiju prvi je načeo Tomić u 48. minutu, a zatim su pogađali Milankov (60. minut) i Todorovski (68. minut). Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji da su napadači Tempa bili malo precizniji, međutim, i pored toga tri boda ostaju u Sefkerinu-
sefk

FK TEMPO: Šiđanin, Simeon, Kirhner, Petković, Savić, Suba, Stamenković, Paunović (Milankov 46′), Milićev (Todorovski 65′), Đoševski, Tomić.