Fudbal – Banatska zona 15. kolo:  DAMNJANOVIĆ vs RADNIČKI KOVIN 4:1

Fudbal – Banatska zona 15. kolo: DAMNJANOVIĆ vs RADNIČKI KOVIN 4:1

DAMNJANOVIĆ vs RADNIČKI KOVIN 4:1

Sakule, 23. novembar 2014;

Borac (Sakule) – Radnički (Kovin) 4:1 (3:0): Ubedljivom pobedom fudbaleri Borca završili su jesenju polusezonu banatske zone. Utakmicu je obeležio fenomenalni Damnjanović, koji je na ovom meču postigao sva četiri pogotka i jesen završio sa 12 golova na svom kontu.

Sakuljani su odlično otvorili utakmicu. Već u petom minutu na asistenciju Đokića, Damnjanović je zatresao mrežu Kovinaca. Deset minuta kasnije Damnjanović je ponovo najsnalažljiviji u šesnaestercu gostiju i povisuje rezultat na 2:0. Petnaestak minuta pre kraja prvog poluvremena Damnjanović prihvata dubinski pas Pavlovića, dribla golmana Radničkog i po treći put šalje loptu u mrežu.

Pogotokom u 50. minutu gosti smanjuju rezultat produžavajući nadu da nešto mogu uraditi do kraja meča. Međutim, desetak minuta pre kraja, Luković brazilskom asistencijom petom, upošljava Damnjanovića, koji ponovo dribla golmana i postavlja konačan rezultat 4:1 za Borac.

Ovom pobedom i sa nova tri boda Borac je polusezonu završio na odličnom četvrtom mestu sa sedam bodova zaostatka za prvim i pet bodova zaostatka za drugoplasiranom ekipom.

Borac: Lazović, Milić, Carević, Mladenović, Baić (Milankov), Đurić, Ćirić, Đokić (Mirkov), Pavlović, Marković (Luković), Damnjanović.

16 Budućnost 15 4 3 8 20 29 -9 15

Fudbal – Prva južnobanatska liga 15. kolo:  MRŠAVIH 2:2 I PODELA BODOVA U BARANDI

Fudbal – Prva južnobanatska liga 15. kolo: MRŠAVIH 2:2 I PODELA BODOVA U BARANDI

MRŠAVIH 2:2 I PODELA BODOVA U BARANDI

Baranda, 23. novembar 2014;

Ekipa Radničkog opet je iznenadila svoje navijače, ali negativno. Utakmica prepuna varnica i na terenu i van njega, na kraju završena podelom bodova i rezultatom 2:2. Tim iz Barande navikao je kao po nepisanom pravilu da najslabije partije pruža protiv fenjeraša.

Ovog vikenda na megdan Radničkom izašla je ekipa Jugoslavije iz Jabuke. Svi su se nadali pobedi, međutim kao što je već ranije rečeno, mahom se igrači Radničkog muče sa ekipama koje su daleko ispod njih na tabeli.

Da li zbog nedostatka treninga ili nečeg drugog fudbaleri Radničkog nisu ličili na sebe. Odbrana nije mogla da se poveže sa veznim redom, prevelik broj grešaka što direktnih što pri dodavanjima. Upravo iz jedne takve greške gde su krivci bili štoperski tandem Radničkog Karović – Vidić, fudbaler gostiju Nenadić probio se napred i stvorio sebi priliku jedan na jedan sa Trbojevićem koji je bio nemoćan.

U nastavku meča imali su igrači Radničkog svoje šanse, međutim sama igra delovala je nekako nemotivisano i bezvoljno. Nije bilo toliko trčanja, borbe. Imao je Cukić dve šanse, međutim nije ih realizovao. Dodić je posle jednog udarca iz ugla pogodio prečku. Prvi deo utakmice je obeležio i kratak prekid gde je sudiji trebalo dosta vremena da obuzda igrače oba tima. Mučili su se igrači Radničkog i više nego što se očekivalo da uopšte dođu do prilike da ugroze gol gostiju iz Jabuke. Pred sam kraj prvog poluvremena Baranđani su uspeli da postignu pogodak i poravnaju rezultat. Posle dobrog izvedenog kornera, Dodić glavom upošljava Cukića na levoj strani i ovaj sigurnim udarcem smešta loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu u tabora Radničkog pomislili su da će lakše da se diše. Dvostrukom izmenom iz igre su izašli Radojev i Vučetić, a u igru su ušli iskusni Dragomir Šušnjar i Hristov. Međutim ovim se nije mnogo toga izmenilo. Opet su igrači Radničkog igrali bezvoljno bez ideje da urade nešto više. Greške su se ponavljale neprestano i nije bilo naznaka da će išta krenuti na bolje. U 57. minutu meča igrač gostiju Nenadić koji je već jednom savladao Trbojevića, učinio je to opet. Sam se kretao na levoj strani terena, a fudbaleri Radničkog su se jednostavno povlačili ispred njega bez inicijative da blokiraju šut. Nenadić je kao iz topa uputio udarac prema golu Trbojevića, koji je samo mogao da isprati kako lopta završava u golu.

Još jednom su igrači Radničkog bili bačeni na kolena usred Barande. Pokušavali su da prodru do gola gostiju, međutim sve je to bilo slabo i ne onako kako smo navikli. Cukić i Dobrić gotovo da nisu protrčavali po stranama, sredina bezidejno i sa pregršt loše upućenih lopti. Nije se naziralo da će igrači Radničkog uopšte uputiti koji udarac ka golu protivnika. Ipak, praktično iz gotove  propale akcije Cukić je uklizavanjem izbio loptu iz nogu gostujućeg igrača i ona je došla do Hristova koji je hladnokrvno savladao gomana gostiju za 2:2.

Tim iz Barande dva puta je bio prinuđen da na svom terenu juri prednost protiv fenjeraša iz Jabuke. Zabrinjavala je sve veoma loša igra Branđana, međutim tu se ništa nije moglo. Dva puta je imala prednost Jugoslavija i dva puta je gubila. Po nekom nepisanom pravilu tim iz Jabuke trebalo bi da je poljuljan, no igrači Radničkog su uspeli i tu teoriju da razbiju. Oni su ti koji su delovali zbunjeno i opet su ponavljali niz grešaka prilikom dodavanja.

Cukić je u 83. minutu meča nepromišljeno reagovao, kada je nakon jednog starta udario glavom u grudi protivničkog igrača i dobio direktni crveni karton. Tako je posle gola i asistencije umesto da završi utakmicu sa možda još kojim pogotkom, istu završio u svlačionici I to pre vremena. Do kraja utakmice viđena je jedna akcija gde su Baranđani mogli do tri boda. Dobrić se izborio za šut u kaznenom prostoru, međutim lopta je završila u spoljnjem delu mreže.

Igrao je tokom polusezone Radnički lep fudbal, što dokazuje i drugo mesto koje posle ovog kola dele sa timom Poleta iz Izbišta. Međutim treba da brine podatak da je Radnički kao domaćin protiv fenjeraša Budućnosti i Jugoslavije uzeo svega jedan bod od mogućih šest što svakako nije pohvalno. Mogu li se ovi rezultati opravdati nedostatkom treninga, kojih nije bilo već više nedelja, ne znamo. Ostaje nada da će pre svega tim Radničkog ostati na okupu posle zimske pause i prolećni deo sezone ući konsolidovan i sa pozitivnim rezultatima koje svakako ova mlada ekipa može da izbori.

Radnički: Trbojević, Jovičin, Radojev (Hristov), Vučetić (Šušnjar D 46’), Vidić, Karović, Dodić, Šušnjar A, Mačužić, Dobrić, Cukić.

Tekst: Branislav Babin