Fudbal – Prva južnobanatska liga 14. kolo:  BARANĐANI UBEDLJIVI U OMOLJICI, NOVI HET – TRIK DOBRIĆA

Fudbal – Prva južnobanatska liga 14. kolo: BARANĐANI UBEDLJIVI U OMOLJICI, NOVI HET – TRIK DOBRIĆA

BARANĐANI UBEDLJIVI U OMOLJICI, NOVI HET – TRIK DOBRIĆA

Omoljica, 16. novembar 2014;

Enigma zvana Radnički i dalje ne prestaje da iznenađuje i svoje navijače ali i sve koji vode klub. Nakon prošlodeljne bruke protiv Budućnosti, Baranđani su danas kao da se ništa nije dogodilo ubedljivo savladali Mladost u Omoljici.

Poveo je Radnički golom Cukića u 24. minutu. Na asistenciju Dobrića, Branislav Cukić je izašao ispred golmana domaćih i rutinski poslao loptu u mrežu. Šest minuta kasnije Dušan Dobrić izlazi ispred golmana Mladosti i povećava prednost Radničkog na 2:0. Ipak, do kraja poluvremena domaći smanjuju rezultat. Trbojević je prilikom intervencije u šesnaestercu srušio protivničkog igrača, a izvođač penala je bio siguran.

Četiri minuta nakon što je počelo drugo poluvreme Omoljičani su poravnali rezultat. Ponovo se domaći igrač našao oči u oči sa Trbojevićem i savladao golmana Radničkog. Međutim, i pored izjednačenja Baranđani nisu psihološki pali, nastavili su sa dobrom igrom što su krunisali sa još dva pogotka.

U 55. minutu na asistenciju Aleksandra Šušnjara, Dobrić šutira sa peterca i pogađa mrežu, a isti igrač u 72. minutu izlazi sam ispred golmana Mladosti, dribla ga i postiže svoj treći gol na utakmici.

Sa tri nova boda iz ove pobede Baranđani su ponovo izbili na drugu poziciju i imaju realne šanse da ako narednog vikenda na svom terenu odigraju kako se od njih očekuje, ovu poziciju zadrže na polusezoni.

Radnički: Trbojević, Jovičin, Radojev (Hristov), Vidić, Karović, Vučetić (Šušnjar D), Dodić, Šušnjar A, Mačužić, Dobrić, Cukić.

16 Vulturul 14 2 3 9 10 23 -13 9

Fudbal – Omladinska liga Južnog Banata grupa sever / 11. kolo:  LATOVLJEV DAVAO GOLOVE, DINAMO POBEDIO

Fudbal – Omladinska liga Južnog Banata grupa sever / 11. kolo: LATOVLJEV DAVAO GOLOVE, DINAMO POBEDIO

LATOVLJEV DAVAO GOLOVE, DINAMO POBEDIO
Opovo, 16. novembar 2014;
Po izuzetno teškim vremenskim uslovima, uz jaku kišu i vetar, malo je nedostajalo da mladi fudbaleri Omladinca naprave podvig protiv velikog favorita iz Pančeva. Posle neizvesne i iscrpljujuće borbe rezultatom 4:3 kao pobednik je izašao pančevački Dinamo, ali je utakmicu obeležio het – trik Borisa Latovljeva.
DSC_0070

Mada su gosti od samog početka imali inicijativu prvi su u izglednu šansu ušli Opovčani. Boris Latovljev je odlično šutirao sa nekih 18 metara ali je golman Dinama još bolje reagovao. Vrlo brzo nakon toga, Pančevci stižu do pogodaka i vode sa 2:0. Međutim, domaći se ne predaju. Latovljev ponovo pokušava sa istog rastojanja ali ovog puta je uspešniji i predivnim golom smanjuje prednost Dinama na 1:2. Do kraja poluvremena isti igrač koristi nesporazum protivničkog golmana i poslednjeg igrača odbrane za izjednačenje.
DSC_0062

U nastavku meča Dinamo ponovo dolazi u prednost ali danas raspoloženi Latovljev svojim trećim golom ponovo poravnava rezultat. Ipak, fizički dominantniji i spremniji fudbaleri Dinama dolaze i do četvrtog pogotka što je bilo nedostižno za Opovčane.

Dobra utakmica u kojoj su mladi fudbaleri Omladinca u susretu sa jakim rivalom pokazali da imaju i karakter i fudbalsko znanje, što sve u klubu može samo da raduje.
DSC_0055

OFK Stenli Vojvodina – Crvena Zvezda:  FESTIVAL FUDBALA U OPOVU

OFK Stenli Vojvodina – Crvena Zvezda: FESTIVAL FUDBALA U OPOVU

FESTIVAL FUDBALA U OPOVU
Pioniri Stenlija i beogradske Crvene Zvezde, generacije 2002/2003 i 2004. godište, danas su u Opovu odigrali dve revijalne utakmice. Veliki klub privukao je i znatan broj gledalaca, koji su uživali u lepom, i što je najvažnije kvalitetnom fudbalu mladih fudbalera Stenlija i Crvene Zvezde.
DSC_0044

U prvoj utakmici Stenlijevci su priredili veliko iznenađenje i relativno ubedljivo pobedili favorizovanog rivala, koji kako saznajemo odavno nije osetio gorčinu poraza. Izuzetno motivisani Žućini puleni su u meč ušli maksimalno borbeno i golovima Nemanje Nedića i Tomislava Nike poveli sa 2:0. Nakon primljenih golova beogradski crveno beli su preuzeli inicijativu tako da su u finišu prvog poluvremena smanjili na 2:1 i to je rezultat sa kojim se otišlo na odmor.
DSC_0037

U nastavku utakmice Stenlijevci su opet egal sa Crvenom Zvezdom i preko fenomenalnog Tomislava Nike postižu još dva pogotka za nedostižnih 4:1. Do kraja utakmice uspeli su Beograđani da postignu još jedan pogodak i to je bilo sve od njih.
DSC_0027

Velika pobeda koja je razgalila domaću publiku, a utakmicu je obeležio het trik Tomislava Nike. Bili su Stenlijevci na pragu da ostvare još jedno veliko iznenađenje u drugoj utakmici za 2004. godište. Golovima Danila Stamenkovića i Ognjena Grujića vodili su 2:1 na poluvremenu ali u nastavku raspucali su se Beograđani i utakmicu završili trijumfom od 6:2. Ovu utakmicu Stojčić je odigrao u kombinovanom sastavu sa dosta izmena, nosioci igre u ovom godištu su igrali i na prvom meču tako da je došlo i do premora, što je sve rezultiralo i krajnjim ishodom.
U svakom slučaju predivno fudbalsko prepodne u kojem su svi ljubitelji fudbala i sporta mogli da uživaju.
DSC_0025 DSC_0013

Šah – Druga liga Srbije / grupa Vojvodina:  ZAPAŽENO UČEŠĆE OPOVČANA I OSVAJANJE ODLIČNOG PETOG MESTA

Šah – Druga liga Srbije / grupa Vojvodina: ZAPAŽENO UČEŠĆE OPOVČANA I OSVAJANJE ODLIČNOG PETOG MESTA

ZAPAŽENO UČEŠĆE OPOVČANA I OSVAJANJE ODLIČNOG PETOG MESTA

Kać, 15. novembar 2014;

Nakon osam burnih dana završena je Druga liga Srbije – grupa Vojvodina za šahiste seniore. Opovčani su opet napravili iznenadjenje zauzimanjem 5. mesta.

Na ovogodišnjem nastupu šahovskog kluba „Bata Ćosić“ Opovo u Drugoj ligi Srbije po ko zna koji put dokazano je da u sportu ne pobedjuje uvek bolji na papiru, već da i slabije ekipe upornošću, organizacijom i kolektivnom igrom mogu da ostvare odlične rezultate. Iako nasjlabiji po rejtingu Opovčani su bili najborbenija ekipa na  turniru. Bez kalkulacija i dogovorenih remija naši šahisti su  igrali na pobedu protiv svih takmaca. Tako, na primer, od četiri favorita za osvjanje titule prvaka i odlazak u Prvu ligu Srbije, Opovčani su zaustavili dva – Sombor i Krajinu omogućivši Pančevcima da znatno lakše od očekivanog osvoje turnir. Od naredne godine u Prvoj ligi Srbije igraće pančevački šahovski klub „Svetozar Gligorić“, za poznavaoce šaha to je bivši „Kurjački“. Ligu napuštaju Senta, Nova Pazova i Beška.

Zapaženi pojedinačni rezultat u našojk ekipi zabeležili su Leskur, Joksimović i Vlajković. Novajlija u ekipi Novosadjanin Dejan Leskur izdržao je sve napore na prvoj tabli, čak je odoleo i šampionu Srbije Aleksandru Inđiću i naprdovaće na FIDE rejting listi za 17 poena. Na drugoj tabli najstariji ali i daleko najborbeniji, raniji selektor olimpijske reprezentacije Srbije, Dragoljub Joksimović, takođe je ostvario pozitivan rezultat i napredovaće na FIDE rejting listi za čak 32 poena. Goran Vlajković je odigrao turnir bez poraza sa rezultatom +2 i količnikom  70% što ga stavlja po ovoj klasifikaciji na 9. mesto, pojedinačno, u konkurenciji 104 igrača. I Goran će napredovati na FIDE rejting listi za 22 poena.

12 ŠK “Senta” Senta 6 22.0

Najveće razočarenje turnira je svakako „Mladost“ iz Nove Pazove za koju su nastupila dva velemastora: Aleksnadar Inđić aktuelni prvak Srbije i Milan Vukić višestruki prvak SFRJ, koji je  u svojim najbojim danima igrao ravnopravno sa svim  legendama svetskog šaha kao što su Kasparov, Korčnoj i drugi.

U svakom mometnu na truniru, računajući 12 ekipa sa po 6 igrača, dakle ukupno 72 igrača, nastupalo je redovno  više od 40 majstora šaha, zapravo 6 velemajstora, 12 internacionalnih majstora i 24 FIDE majstora. Ovogodišnja liga je bila nešto jača nego prethodne godine. Recimo, Opovačni su prošle godine bili 4. sa ukupno osvojenih 13 bodova, a ove godine imaju 15 bodova i plasman je 5. mesto. Iz tabele se jasno vidi koliko je ekipa bilo ugroženo pre poslednjeg kola a naši čitaoci mogu zamisliti kakva se drama odigrala u završnici turnira.

Od naredne godine, u našem klubu  doći će do nekih organizacionih promena, tako da će Vlajković mesto selektora i kapitena prepustiti iskusnom Dragoljubu Joksimoviću. Joksimović je, kao što smo već napomenuli, bio raniji selektro reprezenacije Srbije i dugogodišnji selektor, kapiten i igrač šahovskog kluba „Politika“ tako da poseduje ogromno iskustvo u prvoj i drugoj ligi naše države. Sada je izvesno, da novi kapiten nakon četiri provedene godine u Opovu neće napuštati  klub već će se angažovati na njegovom unapredjenju kako igrački tako i finansijski. Vlajković će najverovatnije ostati na mestu predsednika kluba i lica za zastupanje, ali kako mu kaže novi kapiten biće „unapredjen u ozbiljnog igrača“! Takođe, novine će biti i u nekim izmenama osnovnog sastava ekipe za sada u kubu sigurno ostaju Milić, Vlajković,  Cvetković i Mitrović. Zanimjlivo je da je zavidan broj profesionalnih i poluprofesionalnih igrača izrazio želju da postane član ŠK „Bata Ćosić“ iz Opova. Naravno, to su lepe želje a realnost je nešto sasvim drugo. Naš klub će svakako i u narednim godinama nastupati sa ciljem opstanka u Drugoj ligi, dok eventalno osvjanje Druge lige i ulazak u prvu ligu Srbije sada nije tema.

Ovo je ujedno bio poslednji ovogodišnji zvanični turnir u organizaciji šahovskog saveza Srbije.

Fudbal – Banatska zona 14. kolo:  SUDIJA LJAJIĆ ODLUČIO POBEDNIKA

Fudbal – Banatska zona 14. kolo: SUDIJA LJAJIĆ ODLUČIO POBEDNIKA

SUDIJA LJAJIĆ ODLUČIO POBEDNIKA
Sutjeska, 15. novembar 2014;
Radnički (S) – Borac 2:1 (0:0): Fudbaleri Borca izgubili su danas u Sutjesci treću utakmicu za redom što ih u ovom trenutku „spušta“ na sedmu poziciju. Međutim, u zavisnosti od sutrašnjeg meča između Crvene Zvezde i Železničara i pobede domaćina ili nerešenog ishoda, Sakuljani kraj 14. kola mogu završiti i na osmoj poziciji.

Trener Stojčić i svi u klubu ogorčeni su na današnje suđenje pančevačkog sudije Ljajića i njegovih pomoćnika. Ljajić je isključio jednog fudbalera Borca (Vukosavljeva), dosudio nepostojeći penal za domaćina, dok su pomoćne sudije pokazivale ofsajd fudbalerima Borca kao po difoltu.

Radnički je u vođstvo došao u 60. minutu iz pomenutog penala, a na 2:0 su povisili 15 minuta pre kraja. Na asitenciju Ivana Damnjanovića, rezultat je u samom finišu utakmice smanjio Željko Luković.

Borac: Lazović, Milić (Luković), Vukosavljev, Hornung, Baić (Bojković), Carević, Ćirić, Đokić, Pavlović, Marković, Damnjanović.

Radnički (S) – Borac Sakule 2:1

Proleter – OFK Kikinda 5:1

Radnički (K) – Vršac United 2:2

Sloga – Budućnost 4:2

Jedinstvo (BK) – jedinstvo (NB) 2:1

Mladost – Kozara 1:2

Sloboda – Borac Starčevo 4:1