Fudbal – Banatska zona 12. kolo:  BORAC NEPRIJATNO IZNENADIO NAVIJAČE

Fudbal – Banatska zona 12. kolo: BORAC NEPRIJATNO IZNENADIO NAVIJAČE

BORAC NEPRIJATNO IZNENADIO NAVIJAČE

Sakule, 02. novembar 2014;

Borac (Sakule) – Jedinstvo (Novi Bečej) 2:3: Veliki šok i razočarenje priredili su danas fudbaleri Borca svojim navijačima. Poraz od „fenjeraša“ na tabeli nije očekivao niko. Kako još uvek nemamo izveštaj sa ove utakmice, nezvanično saznajemo da su Sakuljani primili tri gola iz tri kontra napada i da do kraja utakmice nisu mogli da nadoknade prednost gostiju.

Zanimljivo je da su i pored ovog poraza Sakuljani zadržali treću poziciju jer su Mladost i Železničar odigrali nerešeno, a Kikinda izgubila u Plandištu.

Kovačica, 02. novembar 2014;

Nažalost, ekipa Radničkog nije uspela da napravi iznenađenje u Kovačici. Očekivalo se danas više od derbija lige gde je drugoplasirani, do ovog kola, Radnički išao u goste prvoplasiranom timu Slavije.

Posle pobede od 6:1 u kupu nad ekipom iz Kovačice, koja ruku na srce nije igrala tada u najjačem sastavu, sada se očekivala bar ujednačena borba. Međutim već na poluvremenu vidna je bila razlika u snagama ova dva tima, a tu činjenicu potkrepio je i sam rezultat 2:0 za Slaviju. Tragičar je bio Mačužić, koji nije uspeo da realizuje penal pri tom rezultatu. Da je u tom trenutku lopta završila iza čuvara mreže Slavije možda bi i sam ishod meča bio drugačiji. No da se ostavimo priče šta bi bilo kad bi bilo. Nerealizovan penal sigurno je uticao na psihološkom planu igrača Radničkog, koji su pokazali zaista bledu igru sa kojom nisu smeli otići na megdan nemilosrdnoj ekipi iz Kovačice. Nije ovaj rezultat toliko bolan, međutim sad već moraju da se zabrinu svi iz tabora Radničkog. Propuštena je prilika da se još približe prvom mestu u ligi. Pored bodova koji nisu osvojeni povređen je i Dobrić što je još jedna briga za trenera Miljkovića. Izgubljeno je i drugo mesto jer je ekipa Vojvodine upisala pobedu u gostima i sada je za jedan bod ispred Baranđana.

Trenutno je najbitnije po ekipu iz Barande da se Dobrić što brže vrati na teren i da u njegovom eventualnom dužem odsustvu ostali igrači tima Radničkog postižu golove i ne izgube psihičku stabilnost pa samim tim i dodatne bodove.

16 Vulturul 12 1 2 9 8 22 -14 5

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad / grupa sever:  PORAZ SEFKERINACA U PANČEVU

FK Tempo – Druga južnobanatska liga zapad / grupa sever: PORAZ SEFKERINACA U PANČEVU

PORAZ SEFKERINACA U PANČEVU
Pančevo, 02. novembar 2014;
Mada su u Pančevu izgubili Sefkerincima nemaju za čim da žale, jer je u pitanju utakmica van konkurencije, a na kraju krajeva, ni ostali timovi lige nisu bolje prošli protiv drugog tima Železničara. Tempo i dalje kuburi sa sastavom tima, povrede i parni žuti kartoni, tako da su na ovu utakmicu otišli sa samo jedanaest igrača. Kuriozitet je da je centarfora igrao golman Šiđanin dok je njegovo mesto zauzeo rezervni golman Banjaš. Sefkerinci su golove primili u 38. i 64. minutu ali nisu razočarali na terenu. Meč je uglavnom bio egal ali su domaći svoje prilike iskoristili i zasluženo pobedili.
32719

Tempo: Banjaš, Radojčić, Kirhner, Simeon, Vukov, Milošević, Paunović, Stamenković, Šiđanin, Mladenović, Todorovski.

7 Pobeda 9 2 0 7 10 34 -24 6

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad / grupa sever:  ŠESTICA U OPOVU, ODLIČNA IGRA OMLADINCA

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga zapad / grupa sever: ŠESTICA U OPOVU, ODLIČNA IGRA OMLADINCA

ŠESTICA U OPOVU, ODLIČNA IGRA OMLADINCA
Opovo, 02. novembar 2014;
Omladinac (Opovo) – Pobeda (Samoš) 6:0 (3:0): Konačno osmeh i na licu trenera Omladinca Nikole Šojića. A kako i ne bi kada je njegov tim bukvalno „demolirao“ goste iz Samoša i što je najbitnije, kao i u prethodnom kolu prikazao odličnu igru. Opovčani su prošlog  vikenda i pored isključenja igrača i rezultata 0:2, odličnom igrom uspeli da nadoknade prednost protivnika i izbore bod, da bi danas konačno vezali dve dobre utakmice i pokazali da im je mesto u baražu.
DSC_0084

Utakmicu je obeležila potpuna dominacija fudbalera Omladinca. Sve linije su besprekorno funkcionisale i kao da je u pitanju bio neki drugi tim u odnosu na onaj od pre mesec dana. Golman Popović gotovo da nije imao posla u prvom poluvremenu, dok je Čačija, koji je Popovića zamenio u nastavku meča, imao tek dve intervencije.
DSC_0104

Opovčani su u prvih desetak minuta ušli malo opreznije u meč ali vrlo brzo su preneli igru na polovinu protivnika. Prvo je Nenzić za malo zakasnio na centaršut Filipovića, a onda je isti igrač u 13. minutu izašao sam ispred golmana Pobede, ali je njegov šut Stevanović odbranio. U 20. minutu Nenezić solo prodorom probija odbranu protivnika po seredini, ali njegov šut golman Stevanović brani, međutim u narednom napadu lopta dolazi do Jocića, koji je prosleđuje na desno krilo do Filipovića, a ovaj precizno upošljava Mosića kojem nije bilo teško da savlada golmana Pobede.
DSC_0117

Pokušao je Mosić u 32. minutu makazicama, a samo minut kasnije nakon neuspešnog napada gostiju i ispucavanja lopte daleko na polovinu Pobede, Nenezić koristi svoje brzinske sposobnosti, pretrčava dva igrača zadnje linije, uzima loptu i lobuje istrčalog golmana iz Samoša.
I pored prednosti od dva gola fudbaleri Omladinca nastavljaju sa opsadom gola gostiju. Filipović upućuje solidan udarac sa oko dvadesetak metara, Mosić šutira pored same stative, Andrejić sa ivice šesnaesterca, a Jocić izvodi slobodan udarac. Ipak, u samom finišu poluvremena, Uroš Popović solo prodorom po levoj strani ostavlja dva igrača, ulazi u šesnaesterac i iznenađuje golmana udarcem desnom nogom za 3:0.
DSC_0123

U nastavku se ništa bitno nije promenilo. Tokom poluvremena u igru su ušli Darko Marković i Boris Latovljev, a opsada gola Pobede se nastavila. Šutirali su Opovčani iz svih pozicija. Oporobali su se Nenezić, Filipović, Marković, ali tek u 65. minutu Nenezić ponovo solo prodorom i svojim drugim golom povisuje rezultat na 4:0. Dva minuta kasnije kapiten Grčak odlično šutira glavom ali golman Stevanović refleksnim pokretom ruke uspeva loptu da izbaci sa gol linije. Sledi nova šansa i šut sa desetak metara, koji Stevanović opet brani, međutim, u 71. minutu, Mosić uspeva da se izbopri za loptu, pošalje povratnu za Jašovića, koji topovskim udarcem sa oko 25 metara postiže peti gol za Omladinac. Konačan rezultat postavlja Mosić u 90. minutu, kada odbijenu loptu zahvata iz prve, a ona se od stative odbija u mrežu.
DSC_0124

Na ruku Opovčanima išli su i današnji rezultati. Spartak je ponovo izgubio, ovog puta od idvorskog Poleta, dok je Uzdin odigrao nerešeno, tako da četiri kola pre kraja Spartak ima tri, a Polet samo dva boda više od Omladinca, koji uzgred ima i utakmicu manje od svojih rivala.

Omladinac: Popović P (Čačija 46′), Marinković, Popović A, Jašović, Grčak Jocić, Andrejić, Popović U (Marković 52′), Filipović, Mosić, Nenezić (Latovljev B 70′).

TABELA: Spartak 1911 17; 2. Polet 16; 3. OMLADINAC 14; 4. Unirea 11; 5. TEMPO 11; 6. Glogonj 10; 7. Pobeda 6.