FK Omladinac – Druga južnobanatska liga 11. kolo:  POBEDA OPOVČANA U IDVORU, FENOMENALNI POPOVIĆ ODBRANIO SVE

FK Omladinac – Druga južnobanatska liga 11. kolo: POBEDA OPOVČANA U IDVORU, FENOMENALNI POPOVIĆ ODBRANIO SVE

POBEDA OPOVČANA U IDVORU, FENOMENALNI POPOVIĆ ODBRANIO SVE
Idvor, 09. novembar 2014;
Polet (Idvor) – Omladinac (Opovo) 0:1 (0:1): Opovčani nastavljaju pobedonosnu seriju i sa nova tri boda koja donose iz Idvora preuzimaju drugu poziciju i ulaze u ozbiljnu trku za prvo mesto.

Odigrali su fudbaleri Omladinca taktički perfektno utakmicu i ispoštovali sve zamisli trenera Nikole Šojića. U obostrano otvorenoj utakmici, bili su Opovčani u većem delu meča bolji, stvorili više šansi i zasluženo na kraju trijumfovali.

Nenezić u 10. minutu pogađa prečku, a polovinom poluvremenu Grčak šutira pokraj stative. U finišu prvog poluvremena, tačnije u 41. minutu, Nenezić upošljava Ivića, kada odbrambeni igrač Poleta u želji da loptu glavom vrati loptu, svog golmana lobuje i postiže autogol.

I u nastavku utakmice Omladinac prvi ima izglednu šansu. U 55. minutu Nenezić asistira Urošu Popoviću u peterac ali ovaj šutira preko gola. Pet minuta kasnije Nenezić u solo prodoru od centra dribla do 18 metara i šutira ali njegoiv udarac zaustavlja prečka.

Veliku šansu za izjednačenje Idvorci propuštaju u 65. minutu kada udarac sa bele tačke Predrag Popović brani. Deset minuta nakon toga, skrivljen je jedanaesterac nad Nenezićem ali udarac kapitena Grčaka ovog puta golman Poleta Rošu brani.

Opovčani se u poslednjih petnaestak minuta povlače na sredinu i prepuštaju dominaciju domaćinu. Šojić ui tom periodu pravi taktičke izmene a na teren izlazi (golman) Čačija, ovog puta u ulozi fudbalera, dok Urošu Popoviću i Darku Markoviću menja pozicije, a poslednju taktičku izmenu vrši u 90. minutu.
31043

U zaustavnom vremenu proslavio se golman Omladinca Popović, koji je fenomenalnim odbranama sačuvao Opovčanima sva tri boda. U 92. minutu domaći izvode slobodan udarac, a Popović panterskim skokom loptu vadi iz samih rašlji svoga gola. Nakon toga Polet izvodi korner a popović novom intervencijom otklanja opasnost iz svog šesnaesterca što je bilo dovoljno za konačnu pobedu.

Odlična igra Opovčana u kojoj je ceo tim odigrao na nivou ali gde moramo istaći pre svega golman Predraga Popovića i napadača Marka Nenezića.

–  Prezadovoljan sam pristupom i odnosom mojih igrača, i to ne samo u ovoj utakmici i smatram da smo konačno sazreli kao ekipa. Na teškom, neravnom terenu i nedopustivo visokoj travi, odigrali smo jednostavno u odbrani, disciplinovano, č vrsto na sredini, imali u većem delu utakmice posed lopte, tako da smo zasluženo pobedili, izjavio je nakon meča trener Omladinca Nikola Šojić.

Omladinac: Popović P, Marinković, Popović A, Jašović, Jocić, Grčak, Andrejić, Filipović (Latovljev 90′), Popović U (Čačija 76′), Ivić (Marković 46′), Nenezić.

Baranda, 09. novembar 2014;
Radnički (Baranda) – Budućnost (Alibunar) 0:2 (0:0): Četiri promašena zicera (jedan na jedan sa golmanom), jedna stativa i sijaset prilika i udaraca na gol nisu bili dovoljni igračima Radničkog da zatresu mrežu nejakog protivnika, koji se uzgred do ovog kola nalazio na pretposlednjem mestu sa samo 6 bodova.
DSC_0064

Tokom većeg dela utakmice Baranđani su imali potpunu dominaciju na terenu ali su gosti sa samo dva prava udarca u okvir gola postigli dva pogotka. Činjenica je da tim iz Barande nije imao golmana (?) zbog čega je na poziciju između stativa morao, ni kriv ni dužan“ fudbaler Marko Hristov. Još jedna bruka, ovog puta uprave kluba, jer zaista je nedopustivo da ekipa koja se bori za najviši plasman nema rezervnog golmana. Da podsetimo, ovo je već drugi put da Radnički igra prvenstvenu utakmicu a da na golu stoji fudbaler.
DSC_0063

I pored problema sa golmanom, Radnički u prvom poluvremenu nije dozvolio rivalu da uputi ozbiljan šut ka golu Hristova. Imali su fudbaleri iz Barande u prvih 45 minuta potpunu dominaciju. Međutim, sve je bilo jalovo jer ono što su Baranđani promašili zaista se teško promašuje. Posebno šanse Cukića i mlađeg Šušnjara, a stativu iz slobodnog udarca pogodio je Mačužić.
DSC_0057

Navalili su Baranđani i u drugom poluvremenu. Opet je lopta bila uglavnom u njihovim nogama, ređale su se prilike ali bez prave realizacije. I onda sledi kazna. Iz samo dva napada i dva prava udarca ka golu Hristova, gosti preko Klabeca u 56. i 63. minutu vode sa 2:0. Zatim sledi period potpuno haotične igre domaćih da bi u poslednjih dvadesetak minuta Baranđani stvorili još nekoliko izuzetno povoljnih šansi koje je u pojedinim trenucima bilo teže promašiti nego postići gol. Ređaju se udarci Mačužića, Vučetića, Dodića, Karovića, Cukić i Dobrić imaju situacije jedan na jedan, ali svi udarci se završavaju volšebno u golamana Budućnosti Tomića.
DSC_0049

Naravno nije ovaj poraz ni toliko bolan, ako se iz njega izvuče pouka. Bitno je da ekipa psihički ne padne i ponovo ne uđe u prošlogodišnji sindrom “Izbište” i potpuno rezultatski padne.

Radnički: Hristov, Šušnjar A.(Jovičin 56′), Radojev, Karović, Vidić, Vučetić, Dodić, Rošulj (Šušnjar D. 46′), Mačužić, Dobrić, Cukić.

16 Vulturul 13 2 2 9 9 22 -13 8

FK Tempo – Druga južnobanatska liga / 11. kolo:  PET GOLOVA TODOROVSKOG U SAMOŠU

FK Tempo – Druga južnobanatska liga / 11. kolo: PET GOLOVA TODOROVSKOG U SAMOŠU

PET GOLOVA TODOROVSKOG U SAMOŠU
Samoš, 09. novembar 2014;
Celo kolo ali i polusezonu obeležio je raspoloženi Darko Todorovski koji je danas u Samošu postigao pet golova. Sefkerinci su konačno nastupili u kompletnom sastavu i rezultat se istog trenutka video.

Bili su fudbaleri Tempa bolji tokom većeg dela meča ali prvo poluvreme domaći su završili sa znatnom prednošću. Golovima u 23. i 38. minutu Pobeda je u prvih 45 minuta imala prednost od 2:0. Međutim, u nastavku meča druga priča. Todorovski u 56. minutu smanjuje na 1:2, a četiri minuta kasnije Đoševski poravnava rezultat. Zbog namernog udaranja protivničkog igrača domaći u 63. minutu dobijaju direktni crveni karton i meč nastavljaju sa igračem manje.

Za razliku od meča sa Omladincom, Sefkerinci ovog puta brojčanu prednost maksimalno koriste i do kraja meča bukvalno rešetaju mrežu pobedu. Raspoloženi Darko Todorovski postiže još četiri gola (67, 72, 86 i 90. minut) i time postiže opštinski rekord sa brojem postignutih golova na jednoj utakmici.

U klubu su izuzetno zadovoljni nastupom i rezultatom i nakon ovoe utakmice najavljuju bolja vremena za Tempo.

Tempo: Banjaš, Radojičić, Kirhner, Petković, Vukov, Đoševski, Stamenković, Paunović, Tomić (Milošević 88′), Mladenović, Todorovski.

AK Spartak Opovo:  67. ULIČNA TRKA GRADA PANČEVA

AK Spartak Opovo: 67. ULIČNA TRKA GRADA PANČEVA

AK Spartak Opovo:
67. ULIČNA TRKA GRADA PANČEVA
Pančevo, 08. novembar 2014;
U Narodnoj bašti u Pančevu održana je 67. po redu ulična trka, koja se svake godine održava povodom dana Grada Pančeva. Naši atletičari su osvojili 12 medalja, od toga 5 zlatnih, 3 srebrne i 4 bronzane. Zlatne medalje osvojili su Damjan Ivanovski u trci predškolaca, Teodora Vasić u trci devojčica prvih razreda, Luka Stojanović u trci dečaka drugih razreda, Mladen Banovac u trci dečaka sedmih razreda, Ivan Dobričanin u trci prvih i drugih razreda srednjih škola. Srebrne medalje osvojili su Strahinja Simić u trci predškolaca, Luka Rajšić u trci dečaka petih razreda i Milan Stojanov u trci dečaka osmih razreda. Bronzane medalje osvojili su Bogdan Stankov u trci predškolaca, Vukašin Stankov u trci dečaka drugih razreda, Đorđe Budimirov u trci dečaka trećih razreda i Tamara Radin u trci devojčica petih razreda, ali treba naglasiti da je Tamara istrčala trku bolesna. Ostali atletičari su ostvarili sledeće plasmane: Mihajlo Vanović (4 mesto), Boris Bratić (4), Nevena Stojanović 5, Anja Aćimov (6), Jovana Popov (6), Marko Plazinić (6), Dimitrije Ivanovski (7), Teodora Kucin (8), Aleksandra Stajin (8), Aleksandar Matić (8), Nenad Milovanov (9), Katarina Vasić (10).