Fudbal: Maksimalan učinak naših klubova

11/09/2023

Maksimalan učinak naših klubova

OPOVO, 11. septembar 2023 – Tri utakmice, tri pobede, bilans je naših klubova u prethodnom kolu.

RADNIČKI (Baranda) – SPARTAK 1911 (Debeljača) 4:2 (); Drugi trijumf Baranđana u prvenstvu Prve južnobanatske lige. Do prvog pogotka Radnički dolazi prodorom po desnoj strani, lopta dolazi do mladog Todorovića koji postiže gol za vođstvo. Međutim, hladan tuš za domaćina dolazi u 25. i 37. minutu kada gosti iz Debeljače poravnavaju, a zatim i potpuno preokreću rezultat. Ipak, domaćin do izjednačenja dolazi u 42. minutu pogotkom kapitena Dobrića sa bele tačke, tako da se na odmor odlazi sa nerešenim rezultatom.

U nastavku meča dominacija Baranđana ali prilike propuštaju Cukić, Dobrić i Vitorović. Igrao se 67. minut kada Todorović odlično centrira, a Dobrić je najviši u skoku i ponovo trese mrežu golmana Spartaka za novo vođstvo Radničkog. I nakon ovog vođstva, Baranđani nastavljaju sa ofanzivnom igrom, ređaju prilike, a dobru igru krunišu u 80. minutu. Milovanov upošljava Dobrića koji het-trikom postavlja konačan rezultat 4:2.

V.Babin, Dodić, Dodić, Radojev, Dmiović, D.Babin, A.Divljački, Vitorović, Dobrić, Todorović, Cukić (igrali su još Rajšić, Milovanov)

Rezultati 4. kolo: Budućnost (BB) – Potporanj 1:2; Sloga (P) – Glogonj 1:0; Dolina – Budućnost (A) 6:0; Dolovo – Unirea 4:3; Hajdučica – Sloga (BNS) 2:2; Jedinstvo Stević – Crvena Zvezda 1:0; Vulturul – Ševac 3:1; Radnički – Spartak 1911 4:2

Tabela: 1. Dolovo (10); 2. Glogonj (9); 3. Potporanj (9); 4. Ševac (7); 5. Dolina (7); 6. Vulturul (7); 7. Hajdučica (7); 8. Radnički (6); 9. Sloga (P) (6); 10. Jedinstvo Stević (6); 11. Sloga (BNS) (5); 12. Spartak 1911 (4); 13. Budućnost (BB) (3); 14. Unirea (3); 15. Crvena Zvezda (3); 16. Budućnost (A) (0).

Nakon 3. kola Druge južnobanatske lige – zapad, Tempo i Borac i dalje drže čelne pozicije.

BORAC (Sakule) – VOJA GAČIĆ (Pančevo) 1:0 (1:0); Pogotkom Srđana Marjanskog u 42. minutu, sakulski Borac je savladao pančevačku ekipu Voja Gačić.

MLADOST (Vojlovica) – TEMPO (Sefkerin) 1:4 (0:1); Na gostovanju u Vojlovici Tempo je ubedljivo savladao domaću Mladost. Lazar Jovanović je postigao het-trik (7’, 72’ 90’), a u listu strelaca se upisao i Nikola Arsić (69’).

Rezultati 3. kola: Borac – Voja Gačić 1:0; Mladost – Tempo 1:4; BSK Bavanište – Stari Tamiš 6:3; Jugoslavija – Proleter 2:1; Omladinac – Partizan 2:0

Tabela: 1. Tempo (7); 2. Borac (7); 3. Jugoslavija (7); 4. BSK Bavanište (4); 5. Partizan (4); 6. Omladinac (3); 7. Voja Gačić (3); 8. Stari Tamiš (3); 9. Mladost (3); 10. Proleter (1)

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...

Fudbal: Radnički sa novim trenerom upisao pobedu

Radnički sa novim trenerom upisao pobedu BARANDA, 28. april 2024 – Pod vođstvom novog trenera Mirka Lutovca, Baranđani su zabeležili pobedu u susretu sa najslabijom ekipom Prve južnobanatske lige. RADNIČKI (Baranda) – BUDUĆNOST (Alibunar) 4:1 (2:0); Očekivano...