Fudbal: Maksimalan učinak naših klubova

11/09/2023

u SPORT

Maksimalan učinak naših klubova

OPOVO, 11. septembar 2023 – Tri utakmice, tri pobede, bilans je naših klubova u prethodnom kolu.

RADNIČKI (Baranda) – SPARTAK 1911 (Debeljača) 4:2 (); Drugi trijumf Baranđana u prvenstvu Prve južnobanatske lige. Do prvog pogotka Radnički dolazi prodorom po desnoj strani, lopta dolazi do mladog Todorovića koji postiže gol za vođstvo. Međutim, hladan tuš za domaćina dolazi u 25. i 37. minutu kada gosti iz Debeljače poravnavaju, a zatim i potpuno preokreću rezultat. Ipak, domaćin do izjednačenja dolazi u 42. minutu pogotkom kapitena Dobrića sa bele tačke, tako da se na odmor odlazi sa nerešenim rezultatom.

U nastavku meča dominacija Baranđana ali prilike propuštaju Cukić, Dobrić i Vitorović. Igrao se 67. minut kada Todorović odlično centrira, a Dobrić je najviši u skoku i ponovo trese mrežu golmana Spartaka za novo vođstvo Radničkog. I nakon ovog vođstva, Baranđani nastavljaju sa ofanzivnom igrom, ređaju prilike, a dobru igru krunišu u 80. minutu. Milovanov upošljava Dobrića koji het-trikom postavlja konačan rezultat 4:2.

V.Babin, Dodić, Dodić, Radojev, Dmiović, D.Babin, A.Divljački, Vitorović, Dobrić, Todorović, Cukić (igrali su još Rajšić, Milovanov)

Rezultati 4. kolo: Budućnost (BB) – Potporanj 1:2; Sloga (P) – Glogonj 1:0; Dolina – Budućnost (A) 6:0; Dolovo – Unirea 4:3; Hajdučica – Sloga (BNS) 2:2; Jedinstvo Stević – Crvena Zvezda 1:0; Vulturul – Ševac 3:1; Radnički – Spartak 1911 4:2

Tabela: 1. Dolovo (10); 2. Glogonj (9); 3. Potporanj (9); 4. Ševac (7); 5. Dolina (7); 6. Vulturul (7); 7. Hajdučica (7); 8. Radnički (6); 9. Sloga (P) (6); 10. Jedinstvo Stević (6); 11. Sloga (BNS) (5); 12. Spartak 1911 (4); 13. Budućnost (BB) (3); 14. Unirea (3); 15. Crvena Zvezda (3); 16. Budućnost (A) (0).

Nakon 3. kola Druge južnobanatske lige – zapad, Tempo i Borac i dalje drže čelne pozicije.

BORAC (Sakule) – VOJA GAČIĆ (Pančevo) 1:0 (1:0); Pogotkom Srđana Marjanskog u 42. minutu, sakulski Borac je savladao pančevačku ekipu Voja Gačić.

MLADOST (Vojlovica) – TEMPO (Sefkerin) 1:4 (0:1); Na gostovanju u Vojlovici Tempo je ubedljivo savladao domaću Mladost. Lazar Jovanović je postigao het-trik (7’, 72’ 90’), a u listu strelaca se upisao i Nikola Arsić (69’).

Rezultati 3. kola: Borac – Voja Gačić 1:0; Mladost – Tempo 1:4; BSK Bavanište – Stari Tamiš 6:3; Jugoslavija – Proleter 2:1; Omladinac – Partizan 2:0

Tabela: 1. Tempo (7); 2. Borac (7); 3. Jugoslavija (7); 4. BSK Bavanište (4); 5. Partizan (4); 6. Omladinac (3); 7. Voja Gačić (3); 8. Stari Tamiš (3); 9. Mladost (3); 10. Proleter (1)

MaPro Ecommerce

Online shop već od 9.999 rsd

Sa zapanjujućim dizajnom, neverovatno je lako napraviti online shop za samo par minuta.

pročitajte još i

Sportski vikend: Fudbal u Barandi, ostali na gostovanjima

Sportski vikend: Fudbal u Barandi, ostali na gostovanjima

OPOVO, 22. septembar 2023 – U vikendu pred nama, samo je Radnički domaćin dok će Borac, Tempo i Omladinac utakmice igrati na gostovanjima. Radnički dočekuje Crvenu Zvezdu iz Pavliša koja na početku sezone igra toplo - hladno (dve pobede i tri poraza) i za sada je u...

Fudbal: Rezultati PFL, Druge južnobanatske i Opštinske lige

Fudbal: Rezultati PFL, Druge južnobanatske i Opštinske lige

OPOVO, 18. septembar 2023 – Pobede Radničkog, Borca i Tempa, a opšti utisak su ovog vikenda pokvarili Opovčani porazom na startu opštinske lige. PRVA JUŽNOBANATSKA LIGA / 5. kolo ŠEVAC (Kusić) – RADNIČKI (Baranda) 0:2 (0:1); Taktički dobro odigrana utakmica, a trener...

Fer plej liga: Spartanci započeli ligu

Fer plej liga: Spartanci započeli ligu

Spartanci započeli ligu OPOVO, 15. Septembar  2023 U nedelju 17. septembra  2023. godine  u Beogradu počinje Fer plej liga na terenima (sc Rakovica, sc Gladijator, sc Bask i sc Ada), za mlađe grupe dece od 2013. do 2018. godišta. 2011 i 2012 godište odigrali su svoje...

Sportski vikend: Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga

Sportski vikend: Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga

Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga OPOVO, 15. septembar 2023 – Ovog vikenda startuje i Opštinska liga Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo, tako da se i opovački Omladinac pridružuje fudbalskom karavanu naših klubova. U 5. kolu prve južnobanatske lige...

najnovije

najčitanije