Košarka: Srebro za mlađe pionirke Agros Basketa

06/06/2023

u SPORT

Srebro za mlađe pionirke Agros Basketa

OPOVO, 6. jun 2023 – Na finalnom turniru Regionalne lige za mlađe pionirke Košarkaškog saveza Beograd, košarkašice Agros Basketa osvojile su srebrnu medalju.

Tokom prvenstva Opovčanke su bile prve u svojoj grupi, zatim su u dvomeču četvrtfinala bile bolje od ekipe Fleš, tako da su se zajedno sa Art Basketom, Barajevom i Gro-Basketom plasirale na finalni turnir koji je održan u Barajevu.

Mlađe pionirke Agros Basket osvojile srebro

Nisu Opovčanke dobro startovale na turniru, jer su u prvoj utakmici izgubile od odlične ekipe i ovogodišnjeg šampiona Art Basketa. Sigurno je u toj prvoj utakmici uticao pritisak i značaj turnira ali su već narednog dana pokazale svoje pravo lice i ubedljivo savladale ekipu Gro-Basket. Poslednjeg dana turnira usledio je veliki izazov i susret sa domaćinom iz Barajeva. Utakmica koja je odlučivala da li će se u Opovo vratiti sa srebrom ili bronzom. Međutim, nisu se košarkašice Agros Basketa uplašile atmosfere i prepune hale koja je bodrila domaćina, odigrale odlično i pobedile za srebro.

„Uspeh je još veći jer je naša ekipa u proseku bila najmlađa na turniru. Pored nosioca igre, košarkašica koje su „izgurale“ sezonu i odvele nas na F4, a to su devojčice rođene 2010. i 2011. godine – Milica Mojsa, Isidora Grujić, Una Rackov, Lana Šmigić, Vanja Vasiljev, Dunja Vakareskov, Sara Lazić i Ena Aćimov, šansu su dobile i devojčice rođene 2012. godine – Neda Jocić, Sofija Vlajnić, Nevena Giošev i Petra Sefkerinac, tako da je klub nastavio sa praksom da daje šansu i mlađim košarkašicama kada je to najpotrebnije. Sve devojčice iz naše ekipe su dale svoj maksimum i svojim radom i trudom zasluženo napravile ogroman uspeh. Naravno, veliku zahvalnost dugujemo našem generalnom sponzoru, firmi Agros doo Opovo i hotelu Stari Banat“, navodi se u saopštenju Košarkaškog kluba Agros Basket.

 

MaPro Ecommerce

Online shop već od 9.999 rsd

Sa zapanjujućim dizajnom, neverovatno je lako napraviti online shop za samo par minuta.

pročitajte još i

Sportski vikend: Fudbal u Barandi, ostali na gostovanjima

Sportski vikend: Fudbal u Barandi, ostali na gostovanjima

OPOVO, 22. septembar 2023 – U vikendu pred nama, samo je Radnički domaćin dok će Borac, Tempo i Omladinac utakmice igrati na gostovanjima. Radnički dočekuje Crvenu Zvezdu iz Pavliša koja na početku sezone igra toplo - hladno (dve pobede i tri poraza) i za sada je u...

Fudbal: Rezultati PFL, Druge južnobanatske i Opštinske lige

Fudbal: Rezultati PFL, Druge južnobanatske i Opštinske lige

OPOVO, 18. septembar 2023 – Pobede Radničkog, Borca i Tempa, a opšti utisak su ovog vikenda pokvarili Opovčani porazom na startu opštinske lige. PRVA JUŽNOBANATSKA LIGA / 5. kolo ŠEVAC (Kusić) – RADNIČKI (Baranda) 0:2 (0:1); Taktički dobro odigrana utakmica, a trener...

Fer plej liga: Spartanci započeli ligu

Fer plej liga: Spartanci započeli ligu

Spartanci započeli ligu OPOVO, 15. Septembar  2023 U nedelju 17. septembra  2023. godine  u Beogradu počinje Fer plej liga na terenima (sc Rakovica, sc Gladijator, sc Bask i sc Ada), za mlađe grupe dece od 2013. do 2018. godišta. 2011 i 2012 godište odigrali su svoje...

Sportski vikend: Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga

Sportski vikend: Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga

Fudbal u Opovu i Sakulama, startuje opštinska liga OPOVO, 15. septembar 2023 – Ovog vikenda startuje i Opštinska liga Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo, tako da se i opovački Omladinac pridružuje fudbalskom karavanu naših klubova. U 5. kolu prve južnobanatske lige...

najnovije

najčitanije