Košarka: Srebro za mlađe pionirke Agros Basketa

06/06/2023

u SPORT

Srebro za mlađe pionirke Agros Basketa

OPOVO, 6. jun 2023 – Na finalnom turniru Regionalne lige za mlađe pionirke Košarkaškog saveza Beograd, košarkašice Agros Basketa osvojile su srebrnu medalju.

Tokom prvenstva Opovčanke su bile prve u svojoj grupi, zatim su u dvomeču četvrtfinala bile bolje od ekipe Fleš, tako da su se zajedno sa Art Basketom, Barajevom i Gro-Basketom plasirale na finalni turnir koji je održan u Barajevu.

Mlađe pionirke Agros Basket osvojile srebro

Nisu Opovčanke dobro startovale na turniru, jer su u prvoj utakmici izgubile od odlične ekipe i ovogodišnjeg šampiona Art Basketa. Sigurno je u toj prvoj utakmici uticao pritisak i značaj turnira ali su već narednog dana pokazale svoje pravo lice i ubedljivo savladale ekipu Gro-Basket. Poslednjeg dana turnira usledio je veliki izazov i susret sa domaćinom iz Barajeva. Utakmica koja je odlučivala da li će se u Opovo vratiti sa srebrom ili bronzom. Međutim, nisu se košarkašice Agros Basketa uplašile atmosfere i prepune hale koja je bodrila domaćina, odigrale odlično i pobedile za srebro.

„Uspeh je još veći jer je naša ekipa u proseku bila najmlađa na turniru. Pored nosioca igre, košarkašica koje su „izgurale“ sezonu i odvele nas na F4, a to su devojčice rođene 2010. i 2011. godine – Milica Mojsa, Isidora Grujić, Una Rackov, Lana Šmigić, Vanja Vasiljev, Dunja Vakareskov, Sara Lazić i Ena Aćimov, šansu su dobile i devojčice rođene 2012. godine – Neda Jocić, Sofija Vlajnić, Nevena Giošev i Petra Sefkerinac, tako da je klub nastavio sa praksom da daje šansu i mlađim košarkašicama kada je to najpotrebnije. Sve devojčice iz naše ekipe su dale svoj maksimum i svojim radom i trudom zasluženo napravile ogroman uspeh. Naravno, veliku zahvalnost dugujemo našem generalnom sponzoru, firmi Agros doo Opovo i hotelu Stari Banat“, navodi se u saopštenju Košarkaškog kluba Agros Basket.

 

MaPro Ecommerce

Online shop već od 9.999 rsd

Sa zapanjujućim dizajnom, neverovatno je lako napraviti online shop za samo par minuta.

pročitajte još i

Fudbal: Sakuljani bez plasmana u viši rang

Fudbal: Sakuljani bez plasmana u viši rang

SAKULE, 19. jun 2024 – Bili su Sakuljani na korak od Prve južnobanatske lige, ali „noćna mora“ iz poslednjeg kola nastavila se i u baražu. Nakon relativno dobrog rezultata u prvom meču u Kuštilju (1:1), fudbaleri Borca nisu uspeli u revanšu. Gosti su slavili...

Sanda fulkontakt: Andrej Mišković u reprezentaciji Srbije

Sanda fulkontakt: Andrej Mišković u reprezentaciji Srbije

SEFKERIN, 18. jun 2024 - Sportski savez Opštine Opovo bogatiji za još jednog kadetskog reprezentativca Srbije u borilačkim sportovima. Mladi Opovčan Andrej Mišković je član borilačkog kluba "Dragon" iz Sefkerina i kao reprezentativac Srbije učestvovaće u Turskoj...

Ponovo zlatni i srebrni trofeji za Sefkerince

Ponovo zlatni i srebrni trofeji za Sefkerince

SEFKERIN/NOVI BEČEJ 17. jun 2024 Povodom tradicionalne manifestacije "Dan Sporta" koji se održava svake godine u Novom Bečeju,u subotu 15. juna  organizovano je otvoreno prvenstvo Pokrajine za Sanda Fulkontakt borbe u klasi pionira i kadeta. Ponovo su bili najbolji...

najnovije

najčitanije