Prvenstvo Srbije u disciplini Full contact  JANJIĆ VICEŠAMPION SRBIJE

Prvenstvo Srbije u disciplini Full contact JANJIĆ VICEŠAMPION SRBIJE

JANJIĆ VICEŠAMPION SRBIJE
Sefkerin, 18. novembar 2018;
Prvenstvo Srbije u disciplini “Full contact” održano je u Senti 17. novembra, gde je učestvovalo 122 kik boksera iz 26 klubova.

Sefkerinac Uroš Janjić, najbolji takmičar kadetske klase u više disciplina borilačkog sporta punog kontakta ostvario je ponovo uspešan sportski rezultat na ovom zvaničnom prvenstvu države, koje je odlično organizovao kik boks savez Srbije.

Janjić je tokom borbi pokazao tehnički kvalitet svoje škole odnosno kluba Dragon Sefkerin, na kraju prvenstva u finalnom meču zlato je izmaklo za nijansu bodova. Uzrok tome je i povreda stopala koja se desila na evropskom kupu ove godine gde je takođe u veoma jakoj međunarodnoj konkurenciji osvojio srebrnu medalju.

Sledeće takmičenje za borce iz kluba Dragon Sefkerin je “Beogradski ratnik 2018” veliki borilački meč koji se održava 1. decembra ove godine.

.

Fudbal – Prva južnobanatska liga 15. kolo:  BARANĐANI PONOVO NA LIDERSKOJ POZICIJI

Fudbal – Prva južnobanatska liga 15. kolo: BARANĐANI PONOVO NA LIDERSKOJ POZICIJI

BARANĐANI PONOVO NA LIDERSKOJ POZICIJI
Baranda, 18. novembar 2018;
RADNIČKI (Baranda) – JEDINSTVO STEVIĆ (Kačarevo) 1:0 (1:0); Očekivano teško su Baranđani stigli do nova tri boda u susretu sa veoma dobrom ekipom iz Kačareva. Međutim, kako je Partizan iz Uljme iznenađujuće kiksnuo na svom terenu i ovaj minimalac je bio dovoljan da Vrane ponovo zauzmu lidersku poziciju Prve južnobanatske lige. Do kraja polusezone ostalo je još dva kola, a pet ekipa su u igri za osvajanje jesenjeg dela prvenstva jer je razlika između prvoplasiranog i petoplsiranog samo dva boda.

Radnički je u prvom poluvremenu bio mnogo bolji od svog rivala. U 16. minutu prvo veliko uzbuđenje. Cukić šutira sa 16 metara, golman Jedinstva brani, lopta se odbija do Lutovca ali golman gostiju je ponovo na pravom mestu. U 30. minutu Baranđani postižu pogodak, za koji će se kasnije ispostaviti da je i pobedonosni. Stefan Đogo izlazi sam ispred golmana Jedinstva i sigurno rešava situaciju jedan na jedan. Pet minuta kasnije Đogo se nalazi u identičnoj situaciji ali mu ovog puta golman brani udarac.

U nastavku meča druga priča. Gosti su mnogo agilniji, igra se na polovini Radničkog, Kačarevci pogađaju stativu, a istakao se i golman Baranđana Igor Labus sa nekoliko odličnih parada. Ipak, do kraja meča Radnički je izdržao pritisak gostiju i sačuvao minimalno vođstvo.

REZULTATI 15. kola: Partizan (U) – Jedinstvo 1:3; Dunav – Jugoslavija 3:1; Radnički – Jedinstvo Stević 1:0; Strela – Borac 0:1; Vojvodina (C) – Partizan (G) 1:3; Vulturul – Potporanj 0:3; Dolina – Spartak 1911 0:0; Vojvodina (S) – Sloga 0:1; Crvena Zvezda – Polet 2:0.

TABELA: 1. RADNIČKI (33); 2. Partizan (G) (32); 3. Partizan (U) (32); 4. Borac (31); 5. Potporanj (31); 6. Jedinstvo (24); 7. Spartak 1911 (24); 8. Jedinstvo Stević (23); 9. Strela (21); 10. Vulturul (21); 11. Jugoslavija (20); 12. Sloga (19); 13. Dunav (17); 14. Crvena Zvezda (17); 15. Vojvodina (S) (17); 16. Dolina (12); 17. Polet (9); 18. Vojvodina (C) (3).

Fudbal – Srpska liga Vojvodine 16. kolo:  SAKULJANI UZELI BOD U BEOČINU

Fudbal – Srpska liga Vojvodine 16. kolo: SAKULJANI UZELI BOD U BEOČINU

SAKULJANI UZELI BOD U BEOČINU
Sakule, 18. novembar 2018;
CEMENT (Beočin) – BORAC (Sakule) 2:2 (2:0); Dva različita izdanja Sakuljana u Beočinu – od ponora u prvih 45 minuta do izjednačenja u drugom poluvremenu. Domaćin je bio mnogo bolja ekipa u prvom delu utakmice i već u 14. minutu imali su dva gola prednosti. U nastavku meča, sasvim druga slika. Krenuli su Sakuljani na sve ili ništa, Milovac je smanjio prednost domaćina u 49. minutu, da bi rezultat u 78. minutu poravnao Milan Šušnjar iz penala. I pored osvajanja ovog boda u gostima Borac je ostao na 15. poziciji na tabeli.

BORAC: Opačić, Babin, Rudan, A.Šušnjar, Lazić, Komazec, Milovac, Čengija, Jovanović, Divljački (Vukasović), M.Šušnjar.