Šah – Druga liga Srbije grupa Vojvodina, 2. kolo:  PORAZI OPOVAČKIH ŠAHISTA OD FAVORITA

Šah – Druga liga Srbije grupa Vojvodina, 2. kolo: PORAZI OPOVAČKIH ŠAHISTA OD FAVORITA

PORAZI OPOVAČKIH ŠAHISTA OD FAVORITA
Novi Sad, 12. novembar 2018;
Slaba je uteha da su u oba poraza protiv pretendenata za ulazak u Prvu ligu Srbije pružene izvanredne partije, te da su oba meča mogla otići i na stanu naših šahista. Izuzetno dobro igrali su Jovanovski, Vlajković i Joksimović koji su ostali neporažani u oba derbija, dok je Jovanovski protiv “Bačke” remizirao a u meču sa “Naftagasom” iz Elemira ostvario fantstičnu pobedu protiv internacionalnog majstora Ratkovića. Joksimović je remizirao sa mladim majstorom Besedešom, inače dugogodišnjim igračem Opova, dok je Vlajković odigrao dve stabilne i čvrste partije, nadigrao je svoje protivnike, ali to nije bilo dovojno za pobedu pa su obe završene remijem. Inače Vlajković je remizirao sa internacionalnim majstorom Bodirogom.

Posebno se mora naglasiti izvanredan nastup makedonskog internaiconalca u redovima tima iz Opova, Nikole Nikolovskog, koji je nadigrao Jermenskog internacionalca Karena Gregorijana fantastičnom žrtvom u otvaranju, ipak kao što se kaže u svetu šaha “velemajstor ima tri glave” – to se pokazalo i ovoga puta. Gregorijan se nekoliko puta  vratio sa ivice ponora I uspeo da “isčupa” remi.

– Ono najgore je prošlo, u nastavku turnira više nema ekipe koja je po rejtingu ili nekom drugom kriterijumu favorit protiv nas, svi mečevi će biti izjednačeni i neizvesni sa dobrim šansam za osvajanje badova i opstanak u ovom elitnom takmičenju. Već danas nam se ukazuje prva prilika za skok na tabeli,  a to je meč protiv Sente, pobeda bi znatno popravila stanje na tabeli – izjavio je predsednk kluba Vlajković.

Tabela nakon 4. kola: 1. Naftagas (Elemir) 12, 2. Bačka (Pačir) 9, 3. Vojvodina (Novi sad) 6, 4. Senta 5, 5. Mladost (Nova Pazova) 5, 6. Kraljica PTT (Novi Sad) 5, 7. Bata Ćosić (Opovo) 4, 8. Somborski S.K. (Sombor) 4, 9. Polet (Rastina) 3, 10. Budućnost (Srpska Crnja) 1, 11. Stara Pazova 0. (G.V.)

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 15. kolo:  BORAC BEZ BODOVA U STARIM BANOVCIMA

Fudbal – Srpska liga Vojvodina 15. kolo: BORAC BEZ BODOVA U STARIM BANOVCIMA

BORAC BEZ BODOVA U STARIM BANOVCIMA
Sakule, 12. novembar 2018;
DUNAV (Stari Banovci) – BORAC (Sakule) 5:2 (4:1); Desetkovani povredama Sakuljani su sa kombinovanim timom nastupili u Starim Banovcima, a pobednik je rešen već u prvih 45 minuta. Domaćin je poveo već iz prvog napada golom Lazića u 2. minutu, a do 24. minuta rezultat je već bio 4:0 (Ćurko 12’, Mirčetić 22’ (p) i 24’). Babin je u 27. minutu smanjio na 4:1 što je bio rezultat poluvremena. U nastavku meča po jedan pogodak sa obe strane. Mirčetić je u 53. minutu upisao het-trik, a Komazec je ublažio poraz Sakuljana pogotkom u 66. minutu.

BORAC: Opačić, Babin, S.Divljački, Jovanović, A.Šušnjar, Medić, (A.Divljački), M.Šušnjar, Kosović (Đukanović), Komazec, Turkalj (Maroščević), Milovac.

REZULTATI 15. kola: ČSK Pivara – Cement 1:1; Dinamo 1945 – Mladost 0:0; Radnički (NP) – Srbobran 2:0; Radnički (SM) – OFK Vršac 1:0; Bratstvo 1946 – Radnički (Zr) 2:2; Hajduk 1912 – Železničar 1:0; Bačka 1901 – Kabel 0:1; Crvena Zvezda – Omladinac 0:2; Dunav – Borac 5:2.

TABELA: 1. Hajduk 1912 (38); 2. Kabel (35); 3. Bratstvo 1946 (33); 4. Omladinac (31); 5. Železničar (24); 6. Dinamo 1945 (22); 7. Radnički (Zr) (22); 8. OFK Vršac (20); 9. Mladost (20); 10. Dunav (19); 11. Bačka 1901 (19); 12. Srbobran (18); 13. Radnički (SM) (16); 14. Cement (15); 15. BORAC (14); 16. Crvena Zvezda (13); 17. Radnički (NP) (9); 18. ČSK Pivara (8).

KSV mlađe kategorije:  DVE POBEDE ZA OPOVO 99

KSV mlađe kategorije: DVE POBEDE ZA OPOVO 99

DVE POBEDE ZA OPOVO 99
Opovo, 12. novembar 2018;
Mlađe kategorije košarkaškog kluba Opovo 99 imale su veoma uspešan vikend. Mlađi pioniri pobedili su Tamiš 2 43:15 i posle tri poraza stigli do prve pobede u prvenstvu.

Pioniri Opova 99 pobedili su Mladost iz Omoljice 82:65 i trenutno zauzimaju treću poziciju na tabeli sa 3 pobede i porazom. Pioniri su odigrali veoma dobar meč protiv Omoljice, igrali su agresivno, brzo i bili veoma precizni iza linije za tri poena.

Kadeti su bili slobodni za vikend, a takmičenje mlađih kategorija u ligi koju organizuje Košarkaški avez Vojvodine nastavlja se sledećeg vikenda.