Košarka:  POBEDA KADETA ZA PROLAZ U DRUGI KRUG PRVENSTVA VOJVODINE

Košarka: POBEDA KADETA ZA PROLAZ U DRUGI KRUG PRVENSTVA VOJVODINE

POBEDA KADETA ZA PROLAZ U DRUGI KRUG PRVENSTVA VOJVODINE
Opovo, 10. decembar 2015;
Za samo nedelju dana, kadeti Opova su od provalije i potpuno neuspešne sezone stigli do prolaza u drugi krug Kvalitetne MK lige Košarkaškog saveza Vojvodine. Sve je počelo u prošlom kolu i pomalo neočekivanim trijumfom u Beloj Crkvi kada su „odškrinuta vrata“ narednoj rundi takmičenja. Međutim, da ta pobeda ne bi bila samo neuspelo opravdanje za prethodna četiri kola, koja su po rečima trenera Nikolića za zaborav, Opovčani su morali u poslednjem kolu da ostvare pobedu nad ekipom Radničkog iz Kovina.

Pred utakmice poslednjeg kola Radnički i Bela Crkva imali su pobedu više od Opova, ali je Bela Crkva gostovala lideru grupe pančevačkom Tamišu, a Opovčani su bili domaćini Radničkom. Za prolaz u drugi krug Opovčanima je bila potrebna pobeda uz poraz Bele Crkve u Pančevu.
Šta reći o samoj utakmici. Težak meč i veliki ulog za obe ekipe, nekoliko preokreta, taktičko nadmudrivanje trenera i izuzetno uzbudljiva i neizvesna završnica.
Jakom odbranom Opovčani su odlično otvorili meč i poveli sa dvocifrenom razlikom, koju su održavali tokom celog prvog poluvremena. U nastavku utakmice gosti iz Kovina prelaze na zonsku odbranu, koja pravi velike probleme u organizaciji igre Opovčana. Kovinci polako „tope“ razliku domaćina i pred kraj treće deonice hvataju priključak. Već početkom poslednje četvrtine, košarkaši Radničkog prelaze u vođstvo. Kovinska zona i nepreciznost domaćina sa distance uz dve pogođene trojke gostiju, Kovincima donose tri minuta pre kraja gotovo nedostižnih 64:55. Činilo se da je utakmica izgubljena ali nakon tajmauta serijom od 14:1 kadeti Opova potpuno preokreću rezultat i vraćaju prednost. Pokušali su Kovinci brzim faulovima da stignu do izjednačenja ali su Opovčani bili sigurni sa linije slobodnih bacanja i lagano priveli utakmicu kraju. Važna pobeda, koja je osigurala prolaz u narednu fazu takmičenja, gde su se Opovčani kvalifikovali zajedno sa pančevačkim Tamišom.
Što se tiče rezultata ostalih selekcija, mlađi pioniri (U13) kao domaćini su izgubili od Mladosti iz Omoljice rezultatom 33:65, tako da se nakon pet odigranih kola Kvalitetne MK lige KSV nalaze na 6. mestu u svojoj kvalifikacionoj grupi.
Ceh ispadanja pionira (U15) iz baraža Kvalitetne MK lige KSV platila je ekipa Budućnosti iz Alibunara u okviru 1. kola Regionalne lige grupe Banat. Opovčani su bili ubedljivi i slavili rezultatom 76:47. Naši dečaci su još jednom demonstrirali veliku dozu borbenosti i želje za pobedom, koja ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje.
Video prilog pogledajte OVDE

AK Spartak Opovo:  GODIŠNJA SKUPŠTINA I JUBILEJ OPOVAČKIH ATLETIČARA

AK Spartak Opovo: GODIŠNJA SKUPŠTINA I JUBILEJ OPOVAČKIH ATLETIČARA

GODIŠNJA SKUPŠTINA I JUBILEJ OPOVAČKIH ATLETIČARA
Opovo, 09. decembar 2015;
PIC_0520Večeras je održana redovna godišnja Skupština Atletskog kluba „Spartak“ iz Opova. Pored atletičara, roditelja mladih atletičara, članova i prijatelja kluba, na sednici je prisustvovao i predsednik opštine Miloš Markov.

Izveštaj o radu i plan rada za narednu godinu predstavio je predsednik kluba Milorad Kovačević, dok je Nemanja Stojanović izneo finansijski i takmičarski izveštaj.
PIC_0498

Tokom 2015. godine, Spartak je učestvovao na 28 takmičenja i osvojio 60 medalja, od čega 26 zlatnih, 16 srebrnih i 18 bronzanih. Na prvenstvima Srbije osvojene su dve medalje, na prvenstvima Vojvodine 12, a na RTS krosevima sedam odličja. Po šesnaesti put Spartak je postao ekipni prvak Vojvodine u krosu u muškoj konkurenciji.
PIC_0499

Inače, Spartak ove godine slavi i mali jubilej – 35 godina od osnivanja kluba i ovom prilikom se u vidu plaketa zahvalio Opštini Opovo, OŠ „Dositej Obradović“ i redakciji Glas Opova za podršku i uspešnu saradnju u 2015. godini.