Srpska liga Vojvodina 2. kolo: DAMNJANOVIĆ DVOSTRUKI STRELAC ZA BORAC

DAMNJANOVIĆ DVOSTRUKI STRELAC ZA BORAC
Sakule, 23. avgust 2015;
Borac (Sakule) – Dolina (Padina) 2:2 (1:2). Pred rekordnim brojem gledalaca na stadionu Sveti Nikola u Sakulama, fudbaleri Borca odigrali su nerešeno sa Dolinom iz Padine.
Krenulo je loše za Sakuljane jer su gosti već sredinom prvog dela meča imali prednost od dva gola. U finišu prvog poluvremena, najbolji strelac Borca iz prošle sezone Damnjanović smanjuje prednost Doline, a deset minuta pre kraja, svojim drugim pogotkom poravnava rezultat za konačnih 2:2 i prve srpskoligaške bodove Borca.
Rezultati 2. kola:
Dunav – Odžaci 3:1; Radnički (NP) – Bačka 1901 2:1; Vršac – Omladinac 0:1; Banat – Sloga 0:0; Radnički (SM) – TSC 1:0; Železničar – Senta 1:1; Borac – Dolina 2:2; Radnički (Š) – Cement 1:0.

Opovo, 22. avgust 2015;
Omladinac 1927 (Opovo) – Polet (Idvor) 3:3 (3:0). Utakmica sa dva potpuno različita poluvremena, a scenario kao preslikan sa čuvene utakmice finala Lige šampiona između Milana i Liverpula 2005. godine, kada su Milanezi u prvom poluvremenu vodili sa 3:0, a onda u nastavku dopustili Englezima da izjednače (a na penale i pobede). Naravno, sličnost ovih utakmica je samo u kretanju rezultata, dok su svi ostali parametri ipak neuporedivi.
DSC_0089
Sasvim korektno je Omladinac odigrao prvo poluvreme, posebno kada se uzme u obzir odsustvo nekoliko bitnih igrača (Milovanović, Luković, Mosić, Simić, Marinković), zbog, čega je trener Saša Miljković u startnih jedanaest uvrstio i par mlađih igrača (Jovanov i Dimitrov) kao i dvojicu novajlija iz Barande (Radojev i Jovičin), što se pomalo odrazilo i na uigranost linija.
Sa dva pogotka Nenezića i mladog Dimitrova Opovčani su poluvreme završili sa osetnom prednošću od 3:0. Međutim, za ovaj rezultat u prvih 45 minuta, posebno je zaslužan golman Predrag Popović koji je u dva navrata odbranio situacije jedan na jedan.
DSC_0080
Samo što se u nastavku meča krenulo sa centra, gosti iz Idvora smanjili su rezultat na 3:1. Mogao je Nenezić nakon toga da odluči utakmicu ali nije iskoristio kolosalnu šansu kada se našao oči u oči sa protivničkim golmanom. Nenezić je dobro šutirao pored istrčalog golmana, ali lopta je pogodila stativu. Fudbaleri Poleta su bili opasniji tim u ovom periodu igre i sa dva nova pogotka uspeli su da poravnaju rezultat. Domaćini su ozbiljnije pripretili još jednom preko Rankova, čiji je volej završio na leđima protivničkog beka, a sa druge strane Idvorci su imali dve izgledne šanse, ali je, prvi put Jovanov loptu izbacio sa same gol linije, dok je drugi put Opovčane spasila prečka.
OMLADINAC 1927: Popović (Petrović), Ivić (Markuc), Grčak, Jašović, Jovanov, Radojev, Jovičin,

UHVATI ZALET NA ROLERIMA

U organizaciji Udruženja „Inicijative mladih Opovo“ na stazama Sportsko – rekreativnog kompleksa u Opovu, održana je peta rolerijada pod nazivom „Uhvati zalet“.
Ne tako masovna kao prethodnih godina, na šta je najverovatnije uticalo nestabilno vreme poslednjih nekoliko dana“, rolerijada je okupila oko tridesetak mladih vozača, koji su se takmičili u pet uzrasnih kategorija.
Za sve učesnike organizator je obezbedio diplome, a najbolje plasirani u svim kategorijama dobili su zlatne, srebrne i bronzane medalje.

Baranda, 22. avgust 2015;
Partizan (Uljma) – Radnički (Baranda) 7:0. Nova katastrofa Radničkog, ovog puta u Uljmi. Kao i prethodnog vikenda, fudbaleri Radničkog se i sa ovog gostovanja vraćaju sa identičnim rezultatom i sedam golova u svojoj mreži. Ako Partizan iz Gaja sutra ne izgubi sa većim rezultatom (a to je teško moguće), baranđanske Vrane biće nakon drugog kola čvrsto zakovane na poslednjem mestu sa nula bodova i gol razlikom 0:14.

Eko regata Tamiš 2015: U MARINU OPAVA PRISTALO 26 PLOVILA REGATE

U MARINU OPAVA PRISTALO 26 PLOVILA REGATE
U opovačku marinu Opava, danas u popodnevnim časovima pristalo je 26 plovila učesnika šeste po redu Eko regate Tamiš 2015. Maršruta regate je Pančevo – Jabuka – Glogonj – Sefkerin – Opovo i traje tri dana tokom kojih učesnici regate organizuju niz prezentacija, edukativnih predavanja i akcija sakupljanja otpada i čišćenja obale.
DSC_0013
Tradicionalno, učesnici regate drugog dana stižu u Opovo gde uz prigodan program marine i čarde Opava provode veče i noće, a narednog jutra organizuju čišćenje obale i kreću nazad za Pančevo.
Osnovni ciljevi regate su podizanje ekološke svesti stanovnika uz reku Tamiš o potrebi zaštite reke od zagađenja što se direktno odražava i na kvalitet reke Dunav, promocija i potrebe otvaranja Tamiša i proglašavanja njegovog statusa u “Državni plovni put” od Pančeva do Opova (40km) – odgovarajuće kategorije (kanalskog tipa), kao i promocija potencijala Tamiša za nautički turizam i razvoj održivih vidova turizma na potezu od Pančeva do Opova.