KK Opovo 99: UPIS NOVIH DEČAKA I DEVOJČICA ŠKOLSKOG UZRASTA

UPIS NOVIH DEČAKA I DEVOJČICA ŠKOLSKOG UZRASTA

Opovo, 30. septembar 2014;

Tokom septembra i oktobra Košarkaški klub Opovo 99 vrši upis novih dečaka i devojčica školskog uzrasta. Škola košarke ovog kluba iza sebe ima preko tri decenije uspešnog rada i priznata je od strane Košarkaškog saveza Srbije. Iz redova opovačkog kluba izrasli su brojni košarkaši i košarkašice koji su, posebno u mlađim kategorijama, nosili i reprezentativni dres.25699 31813

Pioniri i pionirke Opova 99 učestvovali su na međunarodnim turnirima u Belgiji i Francuskoj, prestižnim košarkaškim kampovima na Kopaoniku, Tari i Soko Banji, a naše mlade selekcije su osvajači brojnih medalja na prvenstvenim i turnirskim takmičenjima, među kojima su najznačajnije srebrna i bronzana medalja na državnim prvenstvima za pionirke i kadetkinje.

Novi plan i strategija kluba je pokretanje škola košarke u svim naseljima u okolini Opova.

POSTANITE PONOSNI ČLAN NAJTROFEJNIJEG SPORTA U SRBIJI!

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 7. kolo: BARANDA EKSPRES EFIKASNO KA CILJU

BARANDA EKSPRES EFIKASNO KA CILJU

Baranda, 28. septembar 2014;

Radnički (Baranda) – BAK (Bela Crkva) 3:0 (1:0): Može se slobodno reći rutinska pobeda fudbalera Radničkog, koji su pokazali mnogo više od svog današnjeg rivala, a posebno imponuje činjenica da su u istom ritmu odigrali od prvog do poslednjeg minuta.

Trener Miljković je danas izveo sastav bez standardnog Cukića (zbog parnih žutih kartona) tako da je bio prinuđen na neke taktičke rokade, odnosno izmene pozicija pojedinim igračima. Kako god bilo, Baranđani su odigrali disciplinovano, borbeno i pre svega efikasno. Poslednja linija Simić, Karović, Vidić, Radojev delovala je sigurno, tako da se golman Trbojević pošteno nije ni oznojio. U veznom redu briljirao je Rošulj uz odličnog Dodića, dok su Mačužić, mlađi Šušnjar i Dobrić svojim driblinzima i brzinom lako ulazili u šanse. Evidentno je da su fudbaleri Radničkog bili bolji i sa tehničkog aspekta, a to što nije bilo više golova u mreži ekipe iz Bele Crkve, krivi su možda malo i domaćini, jer nisu iskoristili sve svoje prilike. 02

Prvih desetak minta Baranđani su pokušavali dubinskim loptama po krilima da pronađu svoje brzonoge napadače, što im je povremeno i uspevalo, dok je u sredini stalna pretnja bio Dodić, koji je danas igrao bliže protivničkom šesnaestercu. Upravo je Dodić u 23. minutu imao prvu veliku priliku. Do šanse je došlo nakon prodora Rošulja po levoj strani i centaršuta u šesnaesterac, kada Dodić prvi put zahvata loptu koja se odbija od odbrambenih igrača BAK-a, da bi u drugom pokušaju pogodio stativu.03 r

Četiri minuta nakon ove šanse Mačužić je precizan. Rošulj oduzima loptu na sredini terena, proigrava mlađeg Šušnjara koji probija po desnoj strani, ali umesto centaršuta, vraća povratnu loptu po zemlji oko šesnaesterca, odakle Mačužić preciznim udarcem plasira loptu ispod prečke protivnika.

I nakon pogotka Radnički nastavlja sa opsadom gola gostiju. Između 33. i 45. minuta Baranđani stvaraju čak pet izglednih prilika. Mačužić sa oko 25 metara iskosa šalje loptu pored stative, a u već narednom napadu Dobrić koristi lošu povratnu loptu glavom golmanu, skreće joj pravac ali lopta prolazi tik uz stativu. I Aleksandar  Šušnjar ima dobru priliku ali njegov udarac glavom golman BAK-a krajnjim naporom skreće u korner. Zatim Mačužić izvodi korner i umalo da iznenadi golmana, koji u poslednjem momentu izbacuje loptu sa gol linije, a Dodić promašuje volej sa oko desetak metara. Poslednju šansu u prvom poluvremenu izradili su Simić, koji oduzima loptu na sredini i upošljava Dobrića, a ovaj centrira na Mačužića, međutim njegov udarac glavom golman brani.04

Pet minuta u nastavku meča bilo je potrebno Baranđanima da postignu drugi gol. Akcija u kojoj su učestvovali otac i sin započela je tako što je Dragomir Šušnjar izdržao jak duel po levoj strani, krenuo u sredinu gde upućuje pas Aleksandru Šušnjaru, a ovaj nakon nekoliko koraka sa oko 25 metara šalje projektil i skida paučinu između prečke i leve stative.

Imali su fudbaleri Radničkog više loptu u nogama tokom drugog poluvremena ali su se napadi naizmenično smenjivali, uglavnom između dva šesnaesterca. Tek u 35. minutu dolazi do nove prave šanse. Golman BAK-a prilikom istrčavanja van 16 metara, šalje sporu loptu po zemlji koju prihvata Dodić i odmah upućuje dijagonalu u peterac, gde utrčava Dobrić, ali njegov udarac glavom je neprecizan i lopta umesto u prazan gol odlazi u golaut.

Poslednjih desetak minuta su u potpunoj dominaciji domaćina kada njihova fizička priprema dolazi do punog izražaja. Tri minuta pre kraja, na asistenciju starijeg Šušnjara, Dobrić se najbolje snalazi između dva čuvara i po treći put primorava golmana gostujućeg tima da vadi loptu iz mreže. Novim pogotokom Dobrić nastavlja svoju golgetersku seriju.

Nakon utakmice trener Saša Miljković izrazio je zadovoljstvo novom pobedom i rekao da tim polako počinje da liči na ono što je projektovano tokom priprema.

– Konačno smo prelomili i pobedili na gostovanjima, u Barandi smo zaista odlični i sada smo u poziciji kada drugi razmišljaju o nama, izjavio je Miljković.

Radnički: Trbojević, Simić, Radojev, Karović, Vidić, Jovičin (Šušnjar D 46′), Dodić, Rošulj (Milovanov 78′), Mačužić, Dobrić, Šušnjar A.

16 Budućnost (A) 7 1 0 6 7 28 -21 3
Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad – grupa sever / 5. kolo:  TEMPO I OMLADINAC BEZ BODOVA NA GOSTOVANJIMA

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad – grupa sever / 5. kolo: TEMPO I OMLADINAC BEZ BODOVA NA GOSTOVANJIMA

TEMPO I OMLADINAC BEZ BODOVA NA GOSTOVANJIMA
Idvor / Glogonj, 28. septembar 2014;
Navijači fudbalskih klubova, koji nas predstavljaju u Drugoj južnobanatskoj ligi, danas nisu imali razloga za zadovoljstvo. Obas naša kluba, Tempo i Omladinac, odigrali su mečeve na strani i kući se vratili bez bodova.
Polet (Idvor) – Tempo (Sefkerin) 1:0 (1:0): Sefkerinci danas nisu bili podređen tim, ali nisu iskoristili svoje šanse i izgubili minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol je pao u 25. minutu prvog poluvremena i do kraja susreta se nije promenio. Fudbaleri Tempa su su mogli da izjednače ali se pogotku isprečila stativa, a nakon utakmice bili su veoma nezadovoljni suđenjem jer ih je po njihovom mišljenju sudija oštetio za nedosuđen penal.

Tempo: Šiđanin, Radojčić (Getejanac 45′), Kirhner, Simeon, Vukov, Suba, Milošević (Paunović 45′), Đoševski, Tomić (Milićev), Mladenović, Todorovski.

Glogonj – Omladinac (Opovo) 2:1 (1:1): Propustio je Omladinac veliku priliku da danas preuzme vodeću poziciju u prvenstvu. Spartak je odigrao remi u Uzdinu, ali Opovčani su još jednom priredili neprijatno iznenađenje svojim navijačima i izgubili od „fenjeraša“ na tabeli. Glogonj je prizemljio opovačke fudbalske „zvezde“ i pokazao da Omladinac možda i nezasluženo u ovom prvenstvu nosi epitet favorita. Prisetimo se da su Opovčani i prošle sezone „kiksirali“ u Samošu od ekipe koja je ubedljivo bila poslednja na tabeli i da ih je upravo ta utakmica koštala ulaska u baraž. Na sreću Omladinca i navijača, sama liga je, hteli mi to da priznamo ili ne, očajnog kvaliteta pa još uvek ništa nije izgubljeno i još će sae puno toga menjati.
Domaći su došli u vođstvo u 25. minutu, da bi Opovčani u 34. minutu izjednačili golom Ivana Kotlajića iz penala, koji je inače napravljen nad  Ivanom Ružićem. Do sva tri boda Glogonjci su došli 15 minuta pre  kraja susreta novim pogotkom za koji se ispostavilo da je odlučujući. Koliko su fudbaleri Omladinca danas bili indisponirani govori činjenica da su jedini šut u okvir gola imali preko, verovatno danas jedinog raspoloženog fudbalera u svojim redovima, Đorđa Grčaka. Kapiten Omladinca je preveo loptu od šesnaesterca do šesnaestrca šutirao ali je golman domaćih bio na mestu. Ne bi smo da budemo zluradi, ali zar se može očekivati više kada je na treninzima Opovčana uglavnom prisutno 5-6 fudbalera. Sa takvim pristupom i ovo što su do sada uradili, sasvim je solidno.

Omladinac: Čačija, Marinković, Jocić, Kotlajić, Grčak, Filipović, Jašović, Ružić (Popović A), Mosić (Stojanov), Popović U (Marković), Nenezić.

Opovo, 28. septembar 2014;

Sunčan i prelep jesenji dan ispratio je ovogodišnji Ludaja Fest 2014. Četvrtu godinu za redom Udruženje povrtara, voćara i proizvođača lekovitog bilja i cveća iz Opova organizuje ovu manifestaciju. Kao i prethodnih godina standardan program u kojem su se smenjivala takmičenja i nastupi kulturno – umetničkih društva.04

Naravno centralna tema manifestacije je ludaja (bundeva) pa su gotovo sva takmičenja bila u neposrednoj vezi ovog slatkog povrća. Svetsko prvenstvo u šacovanju ludaje, najslađa ludaja, najveća ludaja, trke u kotrljanju ludaje, trke sa kolicima od ludaje, bacanje ludaje u dalj, zatim pravljenje bunara od šapurina, itd. U većini disciplina učesnici su bila deca školskog uzrasta, a njihova takmičenja bila su propraćena glasnim navijanjem. Jedna od novina ovogodišnje manifestacije je takmičenje u kuvanju riblje čorbe gde je učestvovalo šest ekipa.05

Tokom programa, članovi udruženja i organizatori manifestacije, prisutne su počastili pitama od ludaje, tako da je i publika mogla neposredno da se uveri koliko su opovačke ludaje slatke.03

02

Košarka – KK Borac Sakule: DVE POBEDE ZA KRAJ PRVENSTVA

DVE POBEDE ZA KRAJ PRVENSTVA

Sakule, 26/27. septembar 2014;
Košarkaši sakulskog Borca odigrali su odlično finiš Letnje razvojne lige GKS Pančevo i zabeležili dve pobede u zaostaloj utakmici 21. kola i poslednjem 22. kolu. Sa dva nova trijumfa Borac je sezonu završio sa tri pobede.
Centar – Borac 64:66 (14:16; 13:08; 12:17; 12:12). Odličnom igrom u Pančevu, u neizvesnoj i egal utakmici tokom celog meča košarkaši Borca su utakmicu završili sa dva poena viška u odnosu na rivala. Borac: Mašić 4, Grujić 9, Rusov 14, Paskul 12, Ćirić 7, Nestorov 8, Rakić 8, Milić 2, Mihajlov 2, Stojković, Kovačević.
Borac – Tamiš 2 85:59 (20:12; 17:13; 24:12; 24:22). Pred oko 100 gledalaca, po lepom i sunčanom vremenu, košarkaši Borca ušli su motivisano od samog početka u meč i ostvarili najubedljiviju pobedu od svog osnivanja 85:59. Rusov je kapitenski igrao, sjajno asistirao i istrčavao kontre, Ćirić pogađao i skakao, Milić i Stojković odlično odigrali odbranu, veterani Mašić, Mihajlov i Nestorov davali mirnoću, dok sve pohvale idu strancima Grujiću, Paskulu i Rakiću, koji su pokazali kako se bori za boje kluba iako nisu iz Sakula. U poslednjoj četvrtini šansu su dobili i juniori sa kojima je sezona i započela – Nestorov D, Kovačević i Drakula. Publika je na kraju ekipu Borca ispratila aplauzom i poželela im još uspešniju narednu sezonu.02

Borac: Mašić 2, Grujić 10, Rusov 11, Paskul 18, Ćirić 10, Nestorov 14, Rakić 10, Milić 4, Mihajlov 6, Stojković, Nestorov D, Kovačević, Drakula