Fudbal – Banatska zona 4. kolo:  NOVIM TRIJUMFOM BORAC IZBIO NA VRH TABELE

Fudbal – Banatska zona 4. kolo: NOVIM TRIJUMFOM BORAC IZBIO NA VRH TABELE

NOVIM TRIJUMFOM BORAC IZBIO NA VRH TABELE

Pančevo / Sakule, 07. septembar 2014;

Borac – Sloga (Plandište) 4:0 (2:0): Slatke muke trenera Stojčića. Zbog teške povrede danas nije nastupio Marković ali je zato Damjanović nastavio da rešeta protivničke mreže u tandemu sa Lukovićem. Za sada se dobro pokazala strategija rukovodstva kluba da pred prvenstvo pojača „klupu“ i izbor igrača. Današnjim trijumfom nad Slogom iz Plandišta, Sakuljani su preuzeli vodeću poziciju na tabeli Banatske zone.

Mrežu gostiju načeo je Luković u 16. minutu, dok je Damjanović povisio rezultat u finišu prvog poluvremena (39. minut). Sa još dva gola u nastavku fudbaleri Borca su rutinski završili ovu utakmicu. Prvo je Hornung udarcem glavom nakon prekida povisio na 3:0, da bi Luković svojim drugim pogotkom u 76. minutu postavio konačan rezultat.

Više o ovoj i ostalim utakmicama, izjavama trenera i aktera možete čitati u prilogu Sportski pregled čije se objavljivanje očekuje u utorak.

16 Sloga 4 0 2 2 1 9 -8 2

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad, grupa sever / 2. kolo:  OPŠTINSKI DERBI BEZ GOLOVA, SEFKERINCI ZADOVOLJNIJI

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad, grupa sever / 2. kolo: OPŠTINSKI DERBI BEZ GOLOVA, SEFKERINCI ZADOVOLJNIJI

OPŠTINSKI DERBI BEZ GOLOVA, SEFKERINCI ZADOVOLJNIJI
Opovo, 07. septembar 2014;
Rivalstvo između Opovčana i Sefkerinaca postoji verovatno od osnivanja ova dva kluba. Ponekad to ide toliko daleko da je važnije pobediti u derbiju nego osvojiti prvenstvo. Tokom današnje utakmice upravo smo takav utisak imali. Na terenu se vodio pravi mali fudbalski rat, koji je u pojedinim trenucima i previše varničio, ali su na sreću izbegnuti ozbiljniji incidenti.
DSC_0061

Nažalost, možda previše mlade i neiskusne sudije u ovom meču nisu se najbolje snašle (ili nisu bile dobro pripremljene za lokalni derbi). Glavni sudija Domazetovski je morao da isključi dva domaća igrača (zbog udaranja bez lopte i starta na igraču), ali isto tako je morao da podeli još koji crveni karton zbog guranja sudija i ozbiljno poveći broj žutih kartona, uglavnom zbog prigovora i psovanja.
DSC_0116

Prvi su pripretili fudbaleri Omladinca već u 2. minutu u akciji u kojoj su učestvovali Filipović, Mosić i Jašović. A onda u 4. minutu, Mosić nakon jednog starta nad njim ulazi u verbalni konflikt i udara protivničkog igrača, ali na opšte iznenađenje dobija samo žuti kartom. Šest minuta kasnije ispred samog šesnaesterca Omladinca događa se situacija koja ponovo dovodi do nemilih scena, ali što je zanimljivo igrači i jedne i druge ekipe nisu zadovoljne sudijskom odlukom. Naime, kapiten Tempa Petković, beži svojim čuvarima i ulazi u prazan prostor prema šesnaestercu domaćina. Sustiže ga Jašović, dolazi do sudara i oba igrača padaju. Sudija svira slobodan udarac za Tempo zbog čega protetvuju Opovčani jer smatraju da je bio kontra faul, dok Sefkerinci traže crveni karton jer ispred Petković više nije bilo fudbalera Omladinca. Nove proteste i ogorčenje Sefkerinaca izazvalo je pomeranje lopte unazad za oko dva – tri metra iako se faul dogodio na ivici šesnaesterca. Šutirao je Mladenović ali neuspešno kao 12 minuta kasnije kada takođe iz slobodnog udarca loptu poslao visoko iznad gola.
DSC_0065

U 26. minutu na centaršut Marinkovića Ružić slabo zahvata loptu i njegov volej završava iznad stative gola Tempa, a samo dva minuta kasnije Filipović odlično šalje loptu u šesnaesterac na koju ne stiže Mosić. Sigurno najozbiljniju priliku za Sefkerince imao je Todorovski kada je šutirao sa nekih dvadesetak metara pokraj stative golmana Popovića.
DSC_0089

Opovčani uzvraćaju sa dve uzastopne akcije (38 i 39. minut) kada na centaršut Marinkovića Nenezić šutira glavom ali golman Banjaš brani, a u sledećem napad upoterbljivu loptu šalje Filopović da bi Jovanov u padu poslao loptu visoko iznad gola. Poslednju priliku propušta Jocić, koji šutira sa nekih 25 metara ali je to bila laka lopta za Banjaša.
Opovčani su u prvom poluvremenu pokušavali dubinskim loptama da uposle Mosića i Nenezića ali u nastavku menjaju taktiku. Rezervista Andrejić je uneo dosta stabilnosti na sredini terena, kao i po levoj strani, posebno kada je u igru ušao i Aleksandar Popović, koji se sa pozicije levog beka često ubacivao u napad.
Imali su Opovčani inicijativu i posed lopte u prvih 15 – 20 minuta drugog poluvremena. Kotlajić, koji se u nastavku više ubacivao na polovinu protivnika uputio je šut sa oko četrdesetak metara, Banjaš ispušta loptu ali se Jovanov ne snalazi. Kotlajić je izveo i slobodan udarac u 56. minutu ali pogađa živi zid. Samo minut kasnije slobodan udarac izvodi i Filipović ali bez rezultata. Nakon toga, Sefkerinci se oslobađaju pritiska i sve češće ugrožavaju Popovića iz kontra napada. U 72. minutu Petković i Tomić imaju kontru dva na jedan ali su prekombinovali tako da se Tomić našao u ofsajdu. Dva minuta kasnije dobro je šutirao Paunović ali pored gola.
DSC_0085

U poslednjih 15 minuta domaći kreću na sve ili ništa. Aleksandar Popović želeći da centrira šalje loptu tik iznad prečke. Filipović šutira sa dvadesetak metara iznad gola, kao i Popović iskosa sa desetak metara. U 42. Minutu domaći traže penal zbog igranja rukom ali sudija Domazetovski samo odmahuje rukom. Minut pre kraja Filipović iz slobodnog udarca šalje odličnu loptu u peterac ali fudbaleri Omladinca slabo reaguju. Poslednji napad i poslednju (polu)šansu imao je Mosića kada je šutirao makazicama pored gola.
Nakon utakmice fudbaleri Tempa vidno zadovoljniji ušli su u svlačionicu. Trener Sefkerinaca Dejan Suba izuzetno je zadovoljan igrom i rezultatom svog tima.
– Ispoštovali smo dogovoreno, nismo protivniku dozvolili da stvori izrazite prilike, a sami smo bili konkretni u kontra napadima. Iskreno, u Opovo smo došli po bod jer Opovčani su ipak pre meča bili veliki favoriti. Međutim, oštećeni smo zbog neisključenja dva igrača Omladinca i da je sudija postupio po pravilu igre, imali bi smo prednost, a verovatno i pobedu, rekao je nakon meča trener Tempa.
Na pitanje koga bi danas izdvojio od svojih igrača, Suba je odgovorio da je osvojeni bod rezultat kolektiva.
DSC_0061

S druge strane potištenost i neverica. Kapiten Omladinca Đorđe Grčak priznaje da su danas potpuno podbacili ali život ide dalje i moraju se okrenuti narednom meču. Pomalo iznenađujuće, trener Omladinca Nikola Šojić saopštio je igračima i novinarima da daje ostavku, i to kako kaže iz moralnih razloga. Više o tome u prilogu Sportskog pregleda, koji će biti objavljen u utorak.

Omladinac: Popović P, Jašović, Marinković (Popović 64′), Jovanov, Jocić, Kotlajić, Filipović, Mosić, Nenezić (Latovljev 59′), Ružić (Andrejić 45′).

Tempo: Banjaš, Đoševski, Kirhner, Simeon, Vukov, Suba, Paunović, Petković, Tomić, Mladenović, Todorovski (Stamenković 55′).

Igrač utakmice: Vladimir Vukov (Tempo).

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 4. kolo:  RADNIČKI RAZOČARAO U KAČAREVU

Fudbal – Prva južnobanatska liga / 4. kolo: RADNIČKI RAZOČARAO U KAČAREVU

RADNIČKI RAZOČARAO U KAČAREVU
Kačarevo, 07. septembar 2014;
Jedinstvo Stević – Radnički 2:0 (1:0): Potcenjivanje protivnika ili samo loš dan, tek fudbaleri Radničkog su bili bleda kopija tima od pre neki dan koja je deklasirala Slaviju u finalu međuopštinskog kupa. Škripalo je na svim linijama tako da su Baranđani neprijatno iznenadili svoje navijače. Po jedan gol su primili u oba poluvremena i zasluženo izgubili od Jedinstva Stević u Kačarevu.

RAS POBEDNIK, OPOVČANKE BRONZANE
Fantastična atmosfera i sportski događaj koji će dugo ostati u sećanju svim učesnicima ovog košarkaškog turnira. U organizaciji Košarkaškog kluba Opovo 99 danas je u Opovu održan turnir za pionirke na kojem su učestvovale ekipe Ras (Beograd), Opovo 99, Tamiš (Pančevo) i Kijevo Kneževac (Beograd).
31746

Sve je išlo na ruku organizatorima. Vreme je bilo idealno za igru, a publika se odazvala u velikom broju. Turnir je otvorio susret između košarkašica Rasa i Opova, koji je počeo u 11:00h. Mada su gošće bile fizički dominantnije, naše devojčice su se veći deo meča lavovski borile i održavale egal ali su ipak posustale u poslednjoj četvrtini. Tamiš je bio više nego ubedljiv u susretu sa Kijevom tako da su finale obezbedile ekipe Rasa i Tamiša.
31750

U utakmici za treće mesto opovčanke su bile ubedljive i zasluženo osvojile bronzanu medalju. Mnogo neizvesniji je bio meč za prvo mesto u kojem su nakon velike borbe pobedile košarkašice Rasa sa dva poena razlike.

OSNOVCI IZ NAŠE OPŠTINE NA VRŠAČKOM BREGU
U organizaciji Crvenog krsta Vojvodine, učenici Osnovne škole ,,Dositej Obradović“ Opovo, Jelena Šarac i Aleksandra Plavšić, učenice V-4,  Dalija Milošević i Kristijan Bugarski, učenici V-3, boravili su od 4 – 8. avgusta na Vršačkom bregu u objektima Crvenog krsta gde su imali obuku iz oblasti rada ove humane organizacije.
U utorak, 2. septembra predstavnici Crvenog krsta su uručili ovim učenicima vredne poklone – rančeve i školski pribor.
Jelena, Aleksandra, Dalija i Kristijan izuzetno su zadovoljni jer su dosta naučili, družili se i zabavljali sa ostalim učesnicima iz Vojvodine.