Košarka – LRL GKS Pančevo / 21. kolo:  OPOVO 99 – PRESING 79:76

Košarka – LRL GKS Pančevo / 21. kolo: OPOVO 99 – PRESING 79:76

OPOVO 99 – PRESING 79:76
Opovo, 20. septembar 2014;
Opovo 99 – Presing (Kovačica) 79:76 (11:28; 21:13; 28:13; 19:22): Ne toliko kvalitetna koliko rezultatski zanimljiva i neizvesna utakmica. Opovčani su u prvoj četvrtini potpuno podbacili i rezultatom 11:28 dozvolili protivniku da napravi znatnu razliku. U drugoj četvrtini domaćin je popravio igru, a „nišanske sprave“ je posebno naštelovao Ristić, koji je od 21 poena, koliko su postigli Opovčani, sam ubacio 16.  Gosti su postavili zonu koju je Ristić bukvalno „razbio“ sa četiri vezane trojke. Međutim, i pored toga, gosti iz Kovačice su na odmor otišli sa 10 poena prednosti.
32006

Opovčani su i u nastavku nastavili sa dobrom odbranom, tako da su dobili i treću četvrtinu i prešli u vođstvo. U Dobrom delu poslednje četvrtine igralo se koš za koš do trenutka kada su domaći prelomili i napravili razliku od devet poena. U poslednjem minutu, trener Nikolić je u igru uveo pionire i kadete, što su gosti iskoristili i smanjili rezultat. Junak utakmice je svakako Bane Ristić koji je na ovom meču zabeležio 39 poena.

Sastav: Ćirović V 6 (1), Vučković, Ćirović, , Mojsa, Nikolić 11, Ćirika, Žunić, Prem 9 (1), Radojević 3 (1), Ristić 39 (4), Josić 11.
32005

Fudbal – Pionirska liga Južnog Banata / 4. kolo: VELIKIM PREOKRETOM OD PONORA DO VRHA

VELIKIM PREOKRETOM OD PONORA DO VRHA
OFK Stenli Vojvodina – Dinamo (Pančevo) 4:4 (0:2): Fudbalska drama u režiji pionira Stenlija i Dinama. Fizički izrazito dominantniji i u proseku evidentno stariji od Stenlijevaca, pioniri Dinama su u ovoj utakmici bili izraziti favoriti. Međutim, sa tehničkog aspekta naši „klinci“, ne samo da nisu zaostajali, već su u pojedinim segmentima bili bolji.
Tokom prvog dela utakmice domaći nisu iskoristili sigurno 3-4 izrazite šanse što im se do kraja poluvremena osvetilo, tako da su na odmor otišli sa zaostatkom od dva gola. Ni drugo poluvreme nije pošlo dobro za Žućine pulene. Dinamo vrlo brzo postiže treći pogodak i u tom trenutku verovatno su svi na stadionu pomislili

DSC_0106da je sve gotovo. Svi osim mladih fudbalera Stenlija.

Bodreni od svog trenera, Stenlijevci nastavljaju sa igrom kao da je rezultat 0:0. Na odlično proigravanje Tasića, Panić smanjuje rezultat na 1:3. Ubrzo Tasić izbija sam ispred golmana Dinama, koji ga nakon driblinga ruši. Penal za Stenli i crveni karton za golmana gostiju. Međutim, Panić loše izvodi kazneni udarac, golman brani a Panić ne uspeva ni odbijenu loptu da pošalje u mrežu.
DSC_0125

I nakon, penala nastavlja se velika borba, a prilike se ređaju na obe strane. Ipak, Pančevci i pored toga što imaju igrača manje uspevaju da postignu i četvrti pogodak. Domaći su ponovo u bezizlaznoj situaciji ali nastavljaju da atakuju ka golu Dinama.
Natalija Jotić šalje odličnu loptu u šesnaesterac, gde se u gužvi najbolje snašao Ivan Tasić, koji loptu šalje pod prečku. Ubrzo, Tasić postiže još jedan pogodak i dovodi utakmicu u neizvestan finiš. Pet minuta pre kraja, danas zaista odlični Tomislav Nika, postiže gol za poravnanje rezultata.
DSC_0127

U samom finišu moglo je biti još golova i to na obe strane. Pančevci su pogodili prečku, a Nika je u bukvalno poslednjim momentima igre mogao da napravi i potpuni preokret.
Bez obzira na rezultat, pioniri Stenlija su ostavili odličan utisak. Odigrali su veoma zrelo protiv velikog rivala i što je najbitnije, pokazali karakter i uspeli da se vrate u meč posle tri gola zaostatka.