Košarka KSB pioniri ¼ finale: BOLJA IGRA U REVANŠU, IPAK NEDOVOLJNO ZA POBEDU

BOLJA IGRA U REVANŠU, IPAK NEDOVOLJNO ZA POBEDU

Beograd, 08. jun 2014;

All Star – Zvezdara Crony Opovo 99:90 (24:10; 18:32; 32:18; 25:30): Mnogo bolje su Opovčani odigrali danas. Bez imperativa pobede, pokazali su ono što znaju i da im je jučerašnja utakmica bila samo loš dan. Iako sa samo 7 igrača, momci su danas odigrali borbeno u odbrani, što će biti problem u drugom poluvremenu zbog ličnih grešaka i nedostatka igrača u rotaciji. Ipak, uspeli su da iskontrolišu situaciju i rasporede faulove, tako da niko nije izasao zbog 5 ličnih grešaka. Na poluvremenu Opovčani su bili u egalu, ali ipak duža klupa domaćina donosi prevagu u drugom poluvremenu i zasluženo odlaze na F4 završni turnir.

Naši momci nemaju za čim da žale, već naprotiv, trebaju biti ponosni na čitavu sezonu. Sam ulazak među 8 timova predstavlja uspeh, koji realno nismo očekivali. Sad nam ostaje da pioniri nastave pobednički niz u letnjoj ligi i odbrane titulu od prošle godine.

Sastav: Vučković 2, Stojanov D. 2, Ćirović 13 (2), Stojanov M. 35 (3), Mojsa 19 (1), Žunić, Radojević 19.

Košarka KSB pioniri: UBEDLJIV PORAZ OPOVČANA, MALO NADE ZA REVANŠ

UBEDLJIV PORAZ OPOVČANA, MALO NADE ZA REVANŠ
Opovo, 07. jun 2014;
Nisu uspeli pioniri Opova da načine podvig i savladaju ekipu All Star u prvoj utakmici četvrtfinala II KSB lige. Fizički znatno dominatniji u odnosu na Opovčane, All Star je utakmicu dobio sa ubedljivih 16 poena razlike. Teško dostižno za revanš ali dok se igra nada postoji.
Opovo 99 – All Star 51:67 (7:21; 11:15; 14:17; 19:14). Sastav: Vučković, Ćirović 2, Bogdanović, Stojanov 18 (3), Mojsa 9 (1), Terzija 7, Žunić, Matić, Popović 3, Radojević 12

Fudbal – Vojvođanska liga istok 29. kolo:  SIGURNA POBEDA I SLAVLJE SAKULSKOG BORCA

Fudbal – Vojvođanska liga istok 29. kolo: SIGURNA POBEDA I SLAVLJE SAKULSKOG BORCA

DSC_0250Sakule, 07. jun 2014;
Nakon poslednjeg zvižduka sudije usledilo je veliko slavlje navijača i fudbalera sakulskog Borca. Pobedom od 3:1 nad Radničkim iz Kovina, Borac je ispunio zacrtani cilj sa početka sezone, a to je bio opstanak u vojvođanskoj zoni.
Čudnim rezultatima u poslednjih nekoliko kola situacija se potpuno iskomplikovala, tako da su Sakuljani danas imali utakmicu koja im je bila „biti ili ne biti“. Bilo je nervoze na startu ali kako je vreme odmicalo Borac je bio sve opasniji po gol protivnika. Dominacija domaćina isplatila se u 26. minuta kada je nakon opravdano dosuđenog penala sa bele tačke bio siguran Đokić. U 34. minutu veliki peh za domaćina. Zbog teže povrede izašao je Đokić, a umesto njega je ušao Mladenović. Na 2:0 u 43. minutu povisio je Kodić posle sjajnog prodora upravo rezerviste Mladenovića po desnoj strani.
Zadrhtala su srca navijača kada su gosti sjajnom akcijom preko Biculjevića smanjili rezultat na 2:1. Uvukla se ponovo nervoza među igrače Borca ali je osmehe prisutnima na stadionu nakon deset minuta vratio sjajni Vidić novim golom. Nakon slobodnog udarca iskosa sa leve strane, najviši u skoku je bio Vidić, a lopta je kroz noge prošla golmanu Radničkog. Do kraja utakmice fudbaleri Borca su sigurno kontrolisali igru i meč bez većih uzbuđenja priveli kraju.
U narednom kolu Borac gostuje u Pačiru i ova utakmica nema velikog takmičarskog značaja osim da se zabeleži još jedna pobeda i popravi pozicija na tabeli.
Sastav: Magda, Vidić, Carević, Mladenović, Đokić (Mladenović 34′), Kodić, Mak, Ninić (Mirkov 90′), Pavlović, Bojković (Novakov 85′), Vladul.