Košarka – LRL GKS Pančevo: TROSTRUKA POBEDA U OPOVU

TROSTRUKA POBEDA U OPOVU
Opovo, 01. jun 2014;
U zaostaloj utakmici 6. kola Letnje razvojne lige GKS Pančevo seniori i pioniri su u susretu sa ekipom Tamiš 2 zabeležili pobede, kao i pionirke koje su u prijateljskom susretu sa Šajkašom nastupile u predigri prvenstvenih mečeva.

PIONIRKE: Opovo 99 – Šajkaš 69:36; Sastav: Nikolina Šojić 5, Milica Radovanov 5, Marija Miljković 4, Katarina Šikl 16, Jovana Bilecki 6, Vanja Radovanov 11, Neda Kukić 8, Sara Mažing 10, Anđela Lalović 2, Rosana Žunić 2.

PIONIRI: Opovo 99 – Tamiš 245:39 (19:5; 13:17; 4:3; 9:14)
Utakmica u kojoj je trener Fogl pružio šansu svim igracima. Najmanje su igrali nosioci tima, odnosno igrali su tek toliko da pomognu mlđima u prevođenju lopte. Pitanje pobednika se nije postavljalo.

Sastav: Isak 2, Vučković 7, Legetić, Resimić 2, Stojanović, Stojanov M 12, Stojanov D 14 (2), Radovanov, Žunic 3, Marković 2, Milovanov 1, Budimirov.

SENIORI: Opovo 99 – Tamiš 2 73:52 (31:05; 11:19; 17:15; 14:13)

Pobednik je odlučen već u prvoj četvrtini kada su Opovčani odigrali jaku odbranu i gostima dozvolili da daju samo 5 poena. Nastavak je bio rutinsko privođenje utakmice kraju. Veću minutažu dobili su Radojević, Mojsa i Stojanov, i po svemu viđenom opravdali očekivanja trenera Nikolića.

Sastav: Ćirović 8, Mojsa 2, Stojanov 4 (1), Nestorov 8, Rakić 7, Vuković 10, Rukavina 3, Konstantinov 3 (1), Radojević 10, Ristić 13 (2), Josić 7.

Saopštenje Partije ujedinjenih penzionera Srbije: DRAGO TERZIĆ NOVI PREDSEDNIK OPŠTINSKOG ODBORA

DRAGO TERZIĆ NOVI PREDSEDNIK OPŠTINSKOG ODBORA
30063 30070Opovo, 02. jun 2014;
Opštinska organizacija Partije ujedinjenih penzionera Srbije Opovo je 29. maja održala Izbornu skupštinu.
Sednici su prisustvovali predsednik Pokrajinskog odbora i član Predsedništva partije Miroslav Španović, potpredsednik partije i narodni poslanik Milan Korać, član predsedništva Pokrajinskog odbora Nenad Šaletić i zamenik predsednika opštine i predsednik Opštinske organizacije Jedinstvene Srbije Branko Mihajlović.
Od pozvanih 39 članova Skupštine sednici je prisustvovao 31 član. Skupština je razmatzrala i usvojila  Poslovnik o radu Skupštine, Izveštaj o radu, Finansijski izveštaj i Izveštaj Nadzornog odbora za period od 2010. do 2014. godine, te Program rada za period 2014. do 2018. godine. Nakon usvojenih dokumenata, Skupština je izabrala novo rukovodstvo. Za predsednika Opštinske organizacije izabran je DRAGO TERZIĆ, za potpredsednika je izabrana SMILJKA ANTIĆ. Izabrano je još 11 članova Opštinskog odbora, Nadzorni odbor i Disciplinska komisija..

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad/sever 21. kolo: POLUSEZONA BEZ IZGUBLJENE UTAKMICE, BEZ BARAŽA OSTALI ZBOG JEDNOG GOLA

POLUSEZONA BEZ IZGUBLJENE UTAKMICE, BEZ BARAŽA OSTALI ZBOG JEDNOG GOLA
Kovačica, 01. jun 2014;
Omladinac (Opovo) – Pobeda (Samoš) 4:0 (2:0): Mada je drugi učesnik baraža bio poznat još prošlog vikenda, nakon današnjih rezultata Omladinac tek ima za čime da žali. Kako je Jedinstvo izgubilo u Idvoru, a Opovčani kraj sezone „overili“ još jednom pobedom, prvenstvo se za ova dva kluba završilo sa identičnim brojem osvojenih bodova ali Kačarevci su u međusobnim susretima dali jedan gol više što ih vodi u finalni baraž za ulazak u viši rang takmičenja.
Ostaje žal za obe utakmice protiv Jedinstva u prolećnom delu sezone, posebno u onoj utakmici gde je Omladinac trijumfovao sa 2:1 kada i pored konstatne dominacije nije uspeo da postigne još koji pogodak. Kada se „vrati film“ unazad, tek sada se vidi koliko su koštala dva primljena gola u dve poslednje utakmice sa istim rivalom. Kačarevci su u obe utakmice imali po jednu polušansu i iz obe su postigli golove. Do duše, oba puta su to bili evrogolovi ali preskupi za Omladinac. Ipak, ruku na srce, Omladinac je prvenstvo izgubio u jesenjem delu kada je dobijene utakmice remizirao u Samošu i Idvoru. Šta je tu je, mora se ići dalje, a Omladinac treba da razmišlja o novoj sezoni.
Današnju utakmicu sa Pobedom, Opovčani su zbog suspenzije terena igrali u Kovačici. Ali kao da su igrali u Opovu. Već na startu utakmice Luković sa dva pogotka u 5. i 12. minutu dovodi Omladinac u vođstvo. Do nove promene rezultata došlo je tek u drugom poluvremenu kada je u 55. minutu Gogić glavom matirao golmana Pobede. Šlag na tortu je u 75. minutu stavio Milić prelepim udarcem sa oko dvadesetak metara.

U prolećnom delu sezone Opovčani su iz deset utakmica ostvarili osam pobeda i dva puta igrali nerešeno.

Gaj / Pavliš, 01. jun 2014;

Konačno je, posle dužeg vremena, Radnički vezao dve dobre partije i zabeležio dve vezane pobede. Baranđani su pobedili u Gaju rezultatom 3:1 i vratili se na četvrtu poziciju. S druge strane, Tempo je doživeo pravu blamažu u Pavlišu gde je izgubio sa katastrofalnih 9:0

Sakule, 01. jun 2014;

Borac (Sakule) – Sloboda (Novi Kozarci) 0:4. Ubedljivim porazom na domaćem terenu fudbaleri Borca neprijatno su iznenadili svoje navijače. Utoliko više što se ovaj meč igrao između ekipa sa istim brojem bodova, a pobedničku ekipu lansirao u gornji deo tabele. Dva uzastopna poraza Borac su bukvalno sunovratila sa sedme pozicije na 14. mesto i samo četiri boda razlike od poslednjeplasiranog Bilećanina. Situacija je još alarmantnija jer Borac u narednom kolu gostuje prvoplasiranoj ekipi Vršca.