Fudbal: Omladinac prokockao pobedu u Uzdinu, Radnički bolji od Vojlovice

18/04/2022

Omladinac prokockao pobedu u Uzdinu, Radnički bolji od Vojlovice

OPOVO, 18. april 2022 – U 19. kolu Druge južnobanatske lige Zapad, opovački Omladinac je izgubio u Uzdinu, dok je Radnički na domaćem terenu bio bolji od Mladosti iz Vojlovice.

UNIREA (Uzdin) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 4:2 (1:1); U najmanju ruku neshvatljivo šta su opet fudbaleri Omladinca prokockali u finišu utakmice, tako da se ponavlja situacija iz Pančeva i Barande gde su Opovčani ispustili dobijene bodove.

Domaćin je poveo već na startu utakmice u 3. minutu ali su Opovčani izjednačili sa bele tačke u 29. minutu, a strelac je bio Selvidin Abdula. U 60. minutu potpuni preokret. Drugim golom Abdule, Omladinac je poveo protiv favorizovanog Uzdina i najavio veliko iznenađenje. Međutim, u poslednjih osam minuta utakmice sledi neverovatan pad Opovčana, a domaćin sa tri pogotka preokreće rezultat za pobedu od 4:2.

Omladinac: Šiđanin, B.Todorović, Radojićić, Bogić, Kotlaić, Dragojlov, S.Todorović, Petrović, Vukelić, Abdula, Antić.

RADNIČKI (Baranda) – MLADOST (Vojlovica) 2:0 (1:0); Radnički je nastavio sa pobedama na domaćem terenu. Strelac oba pogotka bio je kapiten Dušan Dobrić. Prvi gol postigao je u 35. minutu iz kaznenog udarca, a konačan rezultat je postavio u 80. minutu.

Radnički: Maksimović, Jovičin (Milenković), Volčeski, Gojčinović, Divljački, Milenković, Dimović, Vitorović, Dobrić, Sabo, Nenezić.

REZULTATI 19. kola: Glogonj – Pobeda 8:0; Unirea – Omladinac 1927 4:2; Omladinac (D) – Mundial 2:1; Radnički – Mladost 2:0; Proleter – BSK Bavanište 3:0.

TABELA: 1. Omladinac (D) (43); 2. Glogonj (43); 3. Unirea (43); 4. Radnički (34); 5. Proleter (33); 6. BSK Bavanište (22); 7. Mladost (22); 8. Mundial (17); 9. Omladinac 1927 (7); 10. Pobeda (6).