Košarka – KSV Banat Jug (grupa A) 10. kolo: OPOVČANI UBEDLJIVI, PORAZ SAKULJANA U OMOLJICI

26/06/2016

OPOVČANI UBEDLJIVI, PORAZ SAKULJANA U OMOLJICI
Opovo, 26. jun 2016;

Opovo 99 – Družina Kozlovac (Crepaja) 81:52 (16:13; 26:14; 29:7; 10:18). Samo u prvoj četvrtini gosti iz Crepaje uspevali su da održe koliko – toliko egal sa raspoloženim Opovčanima. Međutim već u drugoj deonici domaći prave razliku od +15, da bi, sada već tradicionalno, u trećoj četvrtini potpuno slomili rivala.
DSC_0352

Kao i u ranijim mečevima, Opovčani dodaju gas na početku drugog poluvremena, pojačavaju odbranu na granici faula, a čestim izmenama održavaju konstantno žestok ritam. Dobra odbrana rezultirala je preciznim poentiranjem u napadu, tako da su treću četvrtinu Opovčani dobili rezultatom 29:7.
DSC_0345

Izražena kolektivna igra opovačkih košarkaša, tako da je teško izdvojiti nekog posebno, možda mladog Branimira Ćirovića, koji je potpuno iskoristio šansu zamenevši danas odsutnog i bolesnog Nikolu Mojsu. Stariji Ćirović najefikasniji na utakmici, a standardno raspoloženi Nikolić, Radojević i Ristić

Trener Mario Nikolić je i na ovom meču nastavio praksu da poslednju četvrtinu odigra sa kadetima i napredak je očigledan, što sve u klubu može samo da raduje.

DSC_0305

U zaostalom meču 8. kola, Opovčani su u petak pobedili u produžecima na gostovanju u Omoljici Mladost rezultatom 67:63 i tako prvenstvo završili na drugoj poziciji sa skorom 8-2 i plasirali se u plejof koji počinje već narednog vikenda.
DSC_0302

OPOVO 99: Josić 3, Ćirović B 11 (2), Radojević 12 (1), Nikolić 13 (1), Ćirović V 18 (3), Matić, Cuca 6, Bogdanović, Ristić 12 (2), Bogdanović, Legetić 2, Robal 4.

Mladost (Omoljica) – Sakule 91:67 (14:22; 38:13; 20:15;19:17). Sakuljani nisu uspeli da naprave rezultat u Omoljici. Dobra prva četvrtina i vođstvo, a onda veliki pad i potpuna dominacija domaćina do poslednje deonice. Mada su po broju bodova izjednačeni sa Omoljičanima, Sakuljani (5-5) su na kraju zbog koš razlike zauzeli četvrto mesto. Bez obzira na poraz u poslednjem kolu, odlična sezona za Sakuljane.

Školski sport: Okružno školsko prvenstvo u atletici

Okružno školsko prvenstvo u atletici OPOVO, 28. april 2024 – U Vršcu je 23. aprila održano Okružno školsko prvenstvo u atletici. Vremenski uslovi nisu išli u prilog učenicima, duvao je jak vetar, a kasnije je počela i kiša da pada. Učešće je uzelo 35 škola iz...

Fudbal: Radnički sa novim trenerom upisao pobedu

Radnički sa novim trenerom upisao pobedu BARANDA, 28. april 2024 – Pod vođstvom novog trenera Mirka Lutovca, Baranđani su zabeležili pobedu u susretu sa najslabijom ekipom Prve južnobanatske lige. RADNIČKI (Baranda) – BUDUĆNOST (Alibunar) 4:1 (2:0); Očekivano...