Fudbal – Prva južnobanatska liga 18. kolo: NEUBEDLJIVOM IGROM, VRANE DO UBEDLJIVE POBEDE

NEUBEDLJIVOM IGROM, VRANE DO UBEDLJIVE POBEDE

Baranda, 10. mart 2019;

RADNIČKI (Baranda) – DUNAV (Banatska Palanka) 2:0 (1:0); Strelci: Starčević (23’) i Mijailović (83’). Imali su fudbaleri Radničkog u svojim nogama igru. Ilić je prvi pripretio bivšem golmanu Vrana Trbojeviću. Trebao je biti to centaršut ali je lopta išla u gol i stativa je sprečila da Ilić postigne sjajan gol.
U nastavku je Radnički ređao šanse. Nisu to bili udarci koji bi ozbiljnije ugrozili Trbojevića, ali su bar bile prilike. Posle dobre intervencije odbrane (Divljački i Stojanović novi dvojac štopera bili su dobri) lopta dolazi do Milovanova koji je smiruje i dodaje do Starčevića, aovaj matira golmana Dunava.

Nakon postignutog gola mnogo više želje za pogodak imala je ekipa Dunava. Istakao se i Labus po kvalitetnim odbranama. Razmenjivale su se šanse na obe strane. Trener Radničkog Daković ubacio je dva nova igrača koji su se zimus priključili ekipi i ispostavilo se kao prava odluka. Slična situacija kao i kod prvog pogotka, ali drugi akteri. Jovanović je dodao Mijailoviću (zamenio Milovanova), koji se sjajno snašao u kaznenom prostori i popularnom panjenkom prebacio loptu preko iskusnog Trbojevića i uklonio sve sumnje oko pobednika duela.

RADNIČKI: Labus, Ilić, Divljački, Stojanović, Radojev, Jovanović, Đogo, Milovanov ( Mijailović), Cukić (Grujić), Dobrić, Starčević

Izvor: FB Fk Radnički Baranda

Fudbalske pripreme: SEFKERINCI USPEŠNO ODRADILI GENERALNU PROBU

SEFKERINCI USPEŠNO ODRADILI GENERALNU PROBU

Sefkerin, 10. mart 2019;

PIONIR (Besni Fok) – TEMPO (Sefkerin) 0:4 (0:2);  Generalna proba pred početak prolećnog dela prvenstva Sefkerincima je uspela. Fudbaleri Tempa su prikazali odličnu igru i zabeležili ubedljivu pobedu nad domaćom ekipom Pionira sa četiri gola razlike. Furiozno su krenuli gosti od početka i vec u 5. minutu Jovan Đinović prolazi po levoj strani ulazi u šesnaesterac i iskosa skoro iz mrtvog ugla matira golmana domaćih. U 25. minutu Tempo je udvostručio prednost. Opet je glavni akter bio Đinović koji se izborio za jednu loptu nadomak šesnaesterca predriblao protivničkog štopera, pa golmana, ušetavši se sa loptom u gol.

U drugom poluvremenu trener Tempa Suba izvrsio je par izmena i u igru ubacio igrače iz omladinskog pogona, koji su dobro odradili svoj posao. Stvarali su Sefkerinci šanse i time pokazali da se dobro radilo ove zime na treninzima. U 82. minutu rezervista Todorovski se odlično snašao pred golom Pionira i matirao golmana za 0:3. Samo dva minuta kasnije, danas dobri i borbeni Milićev, postavio je konačan rezultat Pionir – Tempo 0:4.

Gomlan Tempa danas nije imao puno posla jer je odbrana odlično odradila svoj posao. Štoperski tandem Krstevski – Simeon je bio besprekoran i nije dozvolio domaćim fudbalerima da prođu do gola. U prvom poluvremenu zadnji vezni, a u drugom desni bek, šesnaestogodišnji Marko Jovanov je bio odličan i vidi se konstantni napredak kod njega. Sredina terena je bila borbena i distribuirala je mnogo lopti napadačima Đinovicu i Nećakovu. Đinovic je bio danas najbolji igrač tima, dobro se gradio, čuvao loptu i odlično sarađivao sa ostalim napadačima i uspeo dva puta da zatrese mrežu i tako povede Tempo ka pobedi. Narednog vikenda počinje prvenstvo Druge juznobanatske lige – zapad, a Tempo gostuje lideru prvenstva ekipi Slavije u Kovačici.

TEMPO: Vickov, Radojičic, Ilkić, Krstevski, Simeon, Dačić, Jovanov, Rankov, Milićev, Đinović, Nećakov. Igrali su jos: Urs, Todorovski, Stajić, Stanisavljević, Volčeski, Vukov, Živković, Ćirika.

Republički hidrometeorološki zavod Srbije : TOPLO I U VEĆINI MESTA PRETEŽNO SUNČANO

TOPLO I U VEĆINI MESTA PRETEŽNO SUNČANO

Opovo, 10. Mart 2019
Sredinom dana i posle podne postepeno naoblačenje sa severa, koje će krajem dana i tokom noći usloviti kišu najpre na severu Vojvodine, a do jutra ponegde i u zapadnim i centralnim predelima. Vetar slab i umeren, posle podne u Vojvodini i na planinama povremeno i jak, zapadni i jugozapadni. Najviša temperatura od 16 do 22 °C.

Košarka – KSB mlađe pionirke 13. kolo: OPOVČANKE UBEDLJIVE, 36 POENA ANE JOVANOV

OPOVČANKE UBEDLJIVE, 36 POENA ANE JOVANOV

Opovo, 10. mart 2019;

AGROS BASKET – BORAC (Zemun) 105:17; Još jedna ubedljiva pobeda mlađih pionirki Agros Basketa u prvenstvu KSB (1. stepen / 1. grupa). Njihove rivalke iz zemunskog Borca nisu uspele da pruže ozbiljniji otpor, a posebno se istakla Ana Jovanov koja je na svoj košgeterski saldo upisala poena 36 poena, kao i Isidora Ninkov sa 21 postignutim poenom .

Opovčanke su na prvom mestu u svojoj grupi sa maksimalnim učinkom i jedina su ekipa bez poraza.

AGROS BASKET: Jovanov 36, Milenković 5, Ninkov 21, Jakimov 11, Simić 4, Šaran 14, Blagojević 10, Humbal, Lekić, Vlah 2, Giošev 2.

Pionirke Agros Basketa u 13. kolu su bile slobodna ekipa.

Košarka – KSV MRL SEVER (grupa Jug), 17. kolo: OPOVČANI KONAČNO „UPISALI“ POBEDU U DRUGOM DELU SEZONE

OPOVČANI KONAČNO „UPISALI“ POBEDU U DRUGOM DELU SEZONE

OPOVO 99 – PINK (Šimanovci) 88:82 (16:26; 28:18; 28:15; 16:23); Nakon crnog niza od pet poraza Opovčani su konačno ostvarili prvu pobedu u drugom delu sezone.

Počelo je loše za košarkaše Opova jer su nakon prve četvrtine bili u minusu deset poena. Međutim, tokom druge deonice veliki kambek domaćih košarkaša, tako da se na poluvreme otišlo egal rezultatom 44:44. Opovčani u istom ritmu nastavljaju i u trećoj četvrtini koju završavaju sa 13 poena prednosti. Poslednja četvrtina ponovo pripada gostima ali nedovoljno da preokrenu rezultat.

U narednom kolu Opovo je slobodna ekipa.