Borilački klub „Dragon“ Sefkerin:  START ZA NOVE POBEDE

Borilački klub „Dragon“ Sefkerin: START ZA NOVE POBEDE

START ZA NOVE POBEDE
Sefkerin, 23. oktobar 2016;
Uz razumevanje i podršku lokalne samouprave i predsednika opštine koji je omogućio osnovnu opremu za takmičare Borilačkog kluba “Dragon” Sefkerin, seniorski tim počinje sa startom velikih priprema za predstojeća republička takmičenja: Prvenstvo Srbije u ful kontaktu za A klasu” i “Nacionalni kup Srbije za A i B klasu, takmičara u disciplini borbe lou kick, pod organizacijom Kik boks Saveza Srbije, koja se održavaju u drugoj polovini novembra ove godine, navodi se u saopštenju borilačkog kluba iz Sefkerina.21

– Zasluženo smo nagrađeni za svoj takmičarski uspeh i to nam je podstrek i motivacija za dalji rad u borilačkom sportu. Zahvalnost ističemo još većim radom i rezultatom kao i promovisanjem sporta u našoj opštini, izjavljuje direktor i šampion tima “Dragon” Nikola Stankov.22

Pripremni treninzi se odvijaju programom vrhunskih stručnjaka za full kontakt borbe, fizički su veoma iscrpljujući ali nam je to garancija za uspeh u ovom ekstremnom sportu, zaključuje Nikola Stankov.23

Fudbal: Tempo – Omladinac:  OPŠTINSKI DERBI PRIPAO OPOVČANIMA

Fudbal: Tempo – Omladinac: OPŠTINSKI DERBI PRIPAO OPOVČANIMA

OPŠTINSKI DERBI PRIPAO OPOVČANIMA
TEMPO (Sefkerin) – OMLADINAC (Opovo) 2:3 (1:0); U opštinskom derbiju Opovčani su pobedili Tempo u Sefkerinu. Utakmica borbena i rezultatski veoma zanimljiva. U prvom poluvremenu dobra igra Tempa i nekoliko izglednih šansi za pogodak, koje domaći nisu umeli da materijalizuju, osim jedne koja je bila greška odbrambenog igrača Omladinca Savića, kada je šut Milana Milankova umesto u polje izbio u svoju mrežu.02

U nastavku utakmice druga slika na terenu. Opovčani konkretniji i izjednačuju evrogolom Rankova koji sa 25 metara upućuje strašan udarac pod prečku golmana domaćih Đinovića. Fudbaleri Omladinca nisu se tu zaustavili i nastavili su ofanzivnom igrom što im je donelo još dva pogotka preko Vukelića (61’) i Savića (71’), koji se tako iskupio za grešku kod prvog gola Tempa. Posle treceg gola gostiju Sefkerinci preuzimaju inicijativu i stvaraju nekoliko izglednih šansi ali jedino što uspevaju jeste drugi pogodak Milankova u finišu utakmice za konačnih 2:3.03

TEMPO: Đinović, Petković, Živkov, Živković, Kostić (Milankov D 60’), Suba (Todorovski 70’), Stamenković, Milićev, Mladenović (Paunović 76’), Kostić, Milankov M.
OMLADINAC: Šiđanin, Rankov, Dimitrov (Vodeničar (40’), Mitić (Giošev 86’), Savić, Popović, Vukelić, Čačija, Grčak, Mosić (Rošulj 15’), Markuc.

Fudbal – Druga južnobanatska liga 8. kolo:  HET TRIK DOBRIĆA U SAMOŠU, POBEDA OPOVČANA U SEFKERINU

Fudbal – Druga južnobanatska liga 8. kolo: HET TRIK DOBRIĆA U SAMOŠU, POBEDA OPOVČANA U SEFKERINU

HET TRIK DOBRIĆA U SAMOŠU, POBEDA OPOVČANA U SEFKERINU
Opovo, 23. oktobar 2016;
POBEDA (Samoš) – RADNIČKI (Baranda) 2:4 (0:1); Uz dosta problema Baranđani su osvojili nova tri boda na gostovanju u Samošu. Bez obzira što su u ovom meču bili apsolutni favoriti, fudbaleri Radničkog su samo tokom deset minuta drugog poluvremena podsetili na ekipu koja se nalazi u vrhu tabele.
– Neodgovoran pristup igri i moji igrači moraju da shvate da uloga favorita ne podrazumeva predaju rivala bez borbe i da se na ovakvim utakmicama mora zalagati isto kao i na derbiju, izjavio je trener Radničkog Nikola Šojić.
Baranđani su poveli sredinom prvog poluvremena pogotkom Dobrića, koji je ovu utakmicu obeležio svojim novim het trikom. Imale su Vrane još tri ć četiri prilike ali su istovremeno i sami mogli da prime par golova. Na poluvremenu Šojić umesto Milovanova u igru uvodi Stojanovića koji je „razdrmao“ ekipu i bio najzaslužniji za pozitivan rezultat.
Međutim, prvo je domaćin izjednačio u 60. minutu i tek tada Vrane počinju da igraju. Bukvalno u razmaku od deset minuta, između 65. i 70. minuta, pala su i ostala tri pogotka. U odličnoj saradnji trija Stojanović, Marković, Dobrić, došli se do vođstva od 4:1, a strelci su bili Marković i Dobrić dva puta.
U poslednjem minutu sudija pokazuje na belu tačku za domaćina, koji iz penala smanjuje poraz na 2:4.
RADNIČKI: Lazović, Rackov, Radojev, Carević, Jovanović, Kotlajić, Šušnjar (Jovičin 55’), Milovanov (Stojanović (46’), Marković, Dobrić, Cukić.
TEMPO (Sefkerin) – OMLADINAC (Opovo) 2:3; U opštinskom derbiju Opovčani su pobedili Tempo u Sefkerinu. Izveštaj sa utakmice još uvek nije stigao.
REZULTATI 8. kola: Tempo – Omladinac 2:3; Spartak – Polet 3:0; Pobeda – Radnički 2:4; Unirea – Glogonj 1:1; Mladost – slobodna.
TABELA: 1) Spartak (19); 2) Radnički (18); 3) Glogonj (13); 4) Unirea (12); 5) Mladost (12); 6) Omladinac (7); 7) Tempo (5); 8) Polet (4); 9) Pobeda (1).

Memorijalni turnir Aleksandar Aca Radović:  POLUFINALISTI EL. RADNJA GORAN & DANIEL, GSP, RADNIČKI I SVG

Memorijalni turnir Aleksandar Aca Radović: POLUFINALISTI EL. RADNJA GORAN & DANIEL, GSP, RADNIČKI I SVG

POLUFINALISTI EL. RADNJA GORAN & DANIEL, GSP, RADNIČKI I SVG
Opovo, 22. oktobar 2016;
Hladno vreme nije sprečilo četvrtfinaliste da prikažu odličan fudbal. Osim ubedljive pobede Radničkog, ostala tri meča su do poslednjeg minuta bila neizvesna, a dve utakmice su odlučene nakon izvođenja penala.
U prvom meču sastale su se dve pančevačke ekipe, Treće poluvreme i Električarska radnja Goran & Daniel. Susret je završen nerešeno 1:1, ali su nakon izvođenja penala rezultatom 4:3 u polufinale se plasirali električari. I druga utakmica između ekipa Samo vas gledamo i Nezavisni sindikat Info PKB završena je istim rezultatom 1:1. U penal seriji istakao se golman Lazović sa dve sjajne odbrane i tako ekipi Samo vas gledamo obezbedio plasman u polufinale (3:2).
Radnički je deklasirao ekipu Ludi letnji ples rezultatom 8:0. Bez većih problema Baranđani su overili polufinale, a ovaj meč im je više poslužio kao jači trening.
Neizvesno je bilo na utakmici između ekipa GSP i Insajder. Za razliku od Insajdera GSP je u prvom poluvremenu iskoristio svoje prilike i poveo 2:0. U nastavku Insajder je opsedao gol rivala, stvarao prilike, ali sem pogotka u finišu meča nisu uradili više.