Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / grupa sever / 7. kolo:  PRVI PORAZ BARANĐANA I PRVA POBEDA OPOVČANA

Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad / grupa sever / 7. kolo: PRVI PORAZ BARANĐANA I PRVA POBEDA OPOVČANA

PRVI PORAZ BARANĐANA I PRVA POBEDA OPOVČANA
Opovo, 16. oktobar 2016;
Koliko je lopta okrugla, a fudbal nepredvidiv govore i današnji rezultati 7. kola Druge južnobanatske lige zapad– grupa sever.

Radnički (Baranda) – Spartak (Debeljača) 2:3 (0:1); Baranđani su nakon furioznog starta od početka lige i pet uzastopnih pobeda danas prvi put poraženi i više nisu jedina ekipa sa maksimalnim učinkom u prvenstvu. Poraz je još više neugodan jer dolazi od direktnog konkurenta za prvu poziciju.

Hladan tuš za navijače Radničkog usledio je već nakon tridesetak sekundi od prvog zvižduka sudije. Greška na sredini terena, gosti iz Debeljače imaju korner nakon čijeg izvođenja postižu pogodak. Imali su fudbaleri Radničkog inicijativu tokom celog prvog poluvremena, nekoliko veoma izglednih prilika, Stojanović promašuje čist zicer, ali moramo reći da je golman Spartaka bio na visokom nivou i možda najzaslužniji što su gosti iz Debeljače na odmor otišli sa minimalnim vođstvom.

Nastavili su Baranđani sa ofanzivnom igrom i u nastavku ali se videlo da su gosti fizički mnogo bolje pripremljeni. Mada su fudbaleri Radničkog tehnički bili nadmoćniji, kompaktna odbrana Spartaka, disciplina u igri i kontranapadi koje su lako istrčavali odlučili su ovaj meč. Videlo se da Radničkom mnogo nedostaje u veznom redu Bata Carević ali to svakako ne može biti opravdanje.

Desetak minuta nakon što je krenulo drugo poluvreme sudija pokazuje na belu tačku i penal za goste. Sigurno izvođenje za 0:2. Međutim vrlo brzo Dobrić na asistenciju Milovanova smanjuje tako da su Vrane ponovo u igri. Ipak, sve nade raspršuje pogodak gostiju deset minuta pre kraja, a Baranđani samo u zaustavnom vremenu uspevaju da ublaže poraz pogotkom Šušnjara iz penala.

– Derbi je svakako ispunio očekivanja, gosti su zasluženo pobedili, a mi se moramo okrenuti utakmicama u naredna dva kola kako bi smo jesenji deo prvenstva završili u vrhu. Što se tiče same utakmice, rezultat je mogao da bude i drugačiji da smo iskoristili bar neku priliku iz prvog poluvremena, ali evidentno je da su naši rivali fizički mnogo spremniji, tako da naša tehnička prednost nije mogla u drugom poluvremenu doći do izražaja. Nesumnjivo nam je potreban veči broj treninga i bolja fizička priprema, rekao je nakon utakmice trener Vrana Nikola Šojić.

RADNIČKI: Lazović, Jocić, Radojev, Cukić, Jovanović, Kotlajić, Šušnjar, Stojanović, Marković, Dobrić, Milovanov (Jovičin).

Omladinac (Opovo) – Mladost (Vojlovica) 2:1 (0:0); Otvorena utakmica, u većem delu egal, sa velikim preokretom domaćina u finišu utakmice. Bili su gosti iz Vojlovice favoriti u ovom meču ali su Opovčani velikim srcem i željom ipak stigli do prve ovosezonke pobede. Bez golova u prvih 45 minuta, da bi već na početku nastavka gosti došli u vođstvo.

Do finiša utakmice nije se puno toga menjalo u odnosu snaga. Trener Omladinca Rošulj hazarderski u igru uvodi još dva napadača što se na kraju višestruko isplatilo. U 76. minutu Mosić poravnava rezultat, da bi kapiten Grčak pogotkom tri minuta pre kraja konačno Opovčanima doneo prvi trijumf ove sezone.

OMLADINAC: Šiđanin, Giošev (Dimitrov), Rošulj, Markuc (Rankov), Popović, Savić, Mitić, Čačija (Vukelić), Grčak, Mosić, Bogdanov.

Polet (Idvor) – Tempo (Sefkerin) 1:1 (0.1); Bila je ovo dobra prilika za sva tri boda ali i bod sa gostovanja nije za bacanje. Bili su Sefkerinci blagi favoriti u Idvoru, poveli su golom Darka Todorovskog ali su Idvorci uspeli u nastavku da izjednače.

Porazom u derbiju, Radnički je prepustio prvu poziciju Spartaku, koji sada ima jedan bod prednosti. Tempo je šesti sa pet bodova, dok je Omladinac na sedmoj poziciji i bodom manje od Sefkerinaca.

Izložba autentičnih radova i rukotvorina seoskih žena Vojvodine:  ZLATNE RUKE IZ SAKULA PREDSTAVILE SVOJ ŠTAND

Izložba autentičnih radova i rukotvorina seoskih žena Vojvodine: ZLATNE RUKE IZ SAKULA PREDSTAVILE SVOJ ŠTAND

ZLATNE RUKE IZ SAKULA PREDSTAVILE SVOJ ŠTAND
Zrenjanin, 15. oktobar 2016;
U organizaciji Pokrajinskog sekretarijata za socijalnu politiku, demografiju i ravnopravnost polova i Zavoda za ravnopravnost polova, na platou ispred Gradske uprave u Zrenjaninu, održana je Izložba autentičnih radova i rukotvorina seoskih žena Vojvodine.
02

Pored 2.000 žena iz 200 udruženja na izložbi su se predstavile članice Udruženja žena „Zlatne ruke“ iz Sakula, koje su predstavljale našu opštinu. Cilj ove manifestacije je predstavljanje stvaralačkih potencijala i proizvoda seoskih žena u Vojvodini kao i predstavljanje proizvoda starih zanata koji neguju i čuvaju tradiciju i bogato kulturno nasleđe vojvođanskog višenacionalnog ambijenta.
03

Udruženje „Zlatne ruke“ bavi se starim zanatima, izradom raznih rukotvorina, kao i tradicionalnih kulinarskih specijaliteta, tako da sem značaja koju ovakve aktivnosti imaju za lokalnu sredinu, na ovakvim skupovima doprinose promociji i podizanju kvaliteta turističke ponude.
04

Kako ističu u udruženju, uz institucionalnu pomoć lokalne samouprave, planiraju da stvore mogućnosti i poboljšanje uslova života žene na selu.

Košarka: 2. MRL Sever – grupa Jug / 3. kolo:  PORAZ OPOVČANA U PEĆINCIMA

Košarka: 2. MRL Sever – grupa Jug / 3. kolo: PORAZ OPOVČANA U PEĆINCIMA

PORAZ OPOVČANA U PEĆINCIMA
Lokomotiva 2016 – Opovo 99 78:56 (16:7; 11:14; 20:16; 31:19); Opovčani su zabeležili drugi uzastopni poraz, ovog puta u Pećincima gde su odigrali utakmicu sa domaćom Lokomotivom 2016.
Rezultati 3. kola: Omladinac – Jadran 83:71; Vojka – Partizan 54:50; Pink – Dinamo 44:92; Jedinstvo – Šimanovci 86:77; Lokomotiva 2016 – Opovo 99 78:56; BNS – slobodan.
TABELA: 1. Omladinac (3-0); 2. Jedinstvo (3-0); 3. Jadran (2-1); 4. Vojka (2-1); 5. Lokomotiva 2016 (1-2); 6. Opovo 99 (1-2); 7. Dinamo (2-0); 8. Šimanovci (1-1); 9. Partizan (0-3); 10. Pink (0-3); 11. BNS (0-2).

Takmičenje u pecanju udicom na plovak:  POBEDNIČKI PEHARI ZA DVA  STEFANA

Takmičenje u pecanju udicom na plovak: POBEDNIČKI PEHARI ZA DVA STEFANA

POBEDNIČKI PEHARI ZA DVA  STEFANA
Mada su sivi oblaci kao Damoklov mač sve vreme visili nad glavama organizatora i učesnika, današnje takmičenje u pecanju udicom na plovak uspešno je i bez kiše sprovedeno od početka do kraja.
U partnerskoj organizaciji Udruženja „Inicijative mladih Opovo“ i Udruženja sportskih ribolovaca „Linjak“ Opovo, takmičenje je proteklo besprekorno, od pripreme opreme za takmičare, žrebanja za mesta i pozicije, pa sve do završnih radnji i čišćenja prostora oko jezera po završetku ove lepe manifestacije.
dsc_4356

Za sve učesnike bio je obezbeđen doručak i osveženje tokom trajanja takmičenja. Na opovačkom jezeru Gajger neposredno uz Hotel „Stari Banat“, u pionirskoj konkurenciji takmičilo se 33 dečaka i devojčica, dok je u juniorsko – seinorskoj kategoriji bilo šest takmičara. Pored učesnika, na šetalištu uz jezero bio je prisutan i popriličan broj građana i drugih znatiželjnika koji su obilazili manifestaciju.
dsc_4367

Dva sata, od 10:00 do 12:00 časova trajalo je takmičenje, nakon čega je usledilo merenje i vraćanje ulova u vodu. U pionirskoj konkurenciji pobednički pehar je podigao Stefan Hajduk, drugo mesto je osvojio Petar Puškaš, dok se bronzanom medaljom okitila Andrea Marković.
dsc_4363

U juniorsko – seniorskoj kategoriji najbolji je bio Stefan Giošev, srebrnu medalju je osvojio Miloš Vukojević, a bronzanu Mile Šikl.
Ispred lokalne samouprave, koja je bila sponzor ove manifestacije, pobedničke pehare i medalje uručio je predsednik opštine dr Zoran Tasić, koji je čestitao pobednicima, a ostalima poželeo više sreće drugi put.
dsc_4383

– U planu je revitalizacija jezera i kanala Gajger. Udruženje sportskih ribolovaca „Linjak“ sprovešće poribljavanje i uređenje obala uz logističku podršku lokalne samouprave, tako da se na ovom ribolovačkom reviru očekuju još kvalitetnija takmičenja u sportskom ribolovu, rekao je ovom prilikom predsednik opštine.