Košarka-KSV Banat jug (grupa A) 7. kolo: POBEDA SAKULJANA I PORAZ OPOVČANA U PANČEVU

Košarka –  KSV Banat Jug (grupa A) 7. kolo:
POBEDA SAKULJANA I PORAZ OPOVČANA U PANČEVU

Opovo, 12. jun 2016;
Sakule – Borac (Starčevo) 91:85 (33:14; 18:23; 15:31; 25:17). Sakuljani nastavljaju sa dobrim rezultatima ove sezone. U ovom kolu savladali su poslednjeplasiranu ekipu iz Starčeva i tako zabeležili svoju petu prvenstvenu pobedu. Do trijumfa su stigli, možda malo teže nego što su očekivali. Prvu četvrtinu su završili ubedljivo sa prednošću od 19 poena razlike, ali su u naredne dve četvrtine prokockali prednost i u poslednju deonicu ušli sa minusom od dva poena. Ipak, u finišu nisu dozvolili iznenađenje i utakmucu završili u svoju korist.
Centar (Pančevo) – Opovo 99 66:61 (3:8; 14:15; 16:16; 23:17; 10:5). U neizvesnom i uzbudljivom meču Opovčani su izgubili u produžecima. Počeli su košarkaši Opova utakmicu dobro i na poluvremenu imali +6 poena. Međutim, domaći košarkaši su uspeli u poslednjoj četvrtini da se vrate u meč i izbore produžetke, u kojima su se bolje snašli i po drugi put ove sezone pobedili Opovčane.
I pored poraza, Opovčani su zadržali drugu poziciju, tako da će se borba za drugo mesto i prolaz u plejof voditi između naših klubova, Sakula i Opova.
Rezultati 7. kola: Sakule – Borac 91:85; Centar – Opovo 99 66:61; Družina Kozlovac – Mladost 50:42.