Fudbal – Druga južnobanatska liga zapad sever 19. kolo: SRAMNO SUĐENJE, NEMOĆ OMLADINCA I INCIDENTI NA KRAJU UTAKMICE

SRAMNO SUĐENJE, NEMOĆ OMLADINCA I INCIDENTI NA KRAJU UTAKMICE

Opovo, 11. maj 2014;

Sigurno da nije prijatno posmatrati nemile scene koje su nastale nakon završetka utakmice ali to će pretpostavljamo rešavati organi zaduženi za to. Međutim, postalo je zaista simptomatično kako se ponašaju sudije, i to ne samo u vezi Omladinca, već u vezi svih naših opštinskih klubova, koji se očigledno nalaze „daleko“ od Saveza i nemaju nikakvog uticaja u regionalnoj fudbalskoj organizaciji. Koliko je samo puta bilo oštećeno Sakule u ovoj sezoni, a da ne pominjemo onu bruku od suđenja od pre mesec dana, takođe u Opovu.

Sudija Marko Dubak se postarao da bude u centru pažnje na današnjem meču. Zaista ne možemo tvrditi da li je u pitanju neznanje ili nešto mnogo ozbiljnije, tek njegov kriterijum nakon što su Opovčani izjednačili zaista se mora staviti pod lupu. Nepotrebno „seckanje“ igre, puštanje opstrukcije igre gostujućih fudbalera, valjanje po terenu i gluma koju bi poželeo svaki režiser igranih filmova, nedosuđen penal za domaće u 80. minutu, kao i par spornih situacija ispred šesnaesterca gostiju, takođe u finišu utakmice, izazvali su pravu erupciju negodovanja, kako igrača Omladinca tako i brojne publike. Začuđujuće je i to da je Dubak utakmicu produžio samo dva minuta i pored šest izmena i nekoliko valjanja gostujućih igrača zbog povreda koje su trajale svaka, bar po minut – dva. Nažalost, sve je kulminiralo nakon poslednjeg zvižduka kada je došlo do velike gužve, ulaska navijača i intervencije policije. Kako saznajemo, Omladincu preti velika novčana kazna i suspenzija terena.

Ali da se vratimo na samu  utakmicu. Po svemu sudeći fudaleri Omladinca su ove sezone ostali bez baraža i borbe za ulazak u Prvu južnobanatsku ligu. Skromnih 1:1 protiv direktnog rivala za drugu poziciju, ostavlja Omladinac na trećem mestu uz tek hipotetičke šanse u koje niko realan ne može verovati. Tek sada se može videti koliko Opovčane koštaju ona dva kiksa iz prvog dela sezone protiv Samoša i Idvora.  Opovčani su meč počeli dosta nervozno. Vezni red nikako nije uspevao da izradi neku ozbiljniju akciju, a lopte koje su išle u protivnički šesnaesterac jednostavno niko nije imao da prihvati. Što je vreme više prolazilo rasprave između igrača su bile sve češće. Bilo je htenja, igralo se borbeno ali bez rezultata. Gosti su se opredelili za defanzivnu taktiku sa pojačanim srednjim redom i svoju šansu su tražili iz kontra napada. U 28. minutu uspeli su da povedu kada je njihov napadač odličnim udarcem sa nekih dvadesetak metara savladao golmana Popovića. Imali su domaći i posle toga inicijativu ali bez ozbiljnih prilika.

U nastavku igre Opovčani kreću mnogo žustrije i organizovanije što se isplatilo u 58. minutu. Nakon slobodnog udarca, koji je izveo standardno odlični Kotlajić, golman Jedinstva odbija loptu na koju natrčava Mosić i šalje je u mrežu za izjednačenje. Napadali su Opovčani do kraja utakmice, pokušavali i sa bokova i kroz sredinu. Šojić je uveo Markovića, Gogića i Kirhnera, prebacio Grčaka u napad, ali se mreža gostiju više nije tresla. Ostaće sporni momenat iz 80. minuta kada je jednog od fudbalera iz Kačareva lopta u šesnaestercu pogodila u ruku a sudija samo odmahnuo. Zaista, utisak je da je penala bilo ali ne i za sudiju Dubka. Za sudiju nije bio faul ni očigledan prekršaj nad Jovanovim na ivici šesnaesterca, posebno kada se uzmu u obzir izvođačke sposobnosti Kotlajića. Čudni su aršini na osnovu kojih je sudija produžio utakmicu samo dva minuta. Čudno je da ni jednom nije opomenuo igrače Jedinstva zbog namerne opstrukcije igre, odnosno zadržavanja vremena. Ili možda sve to nije čudno. Ne igra se fudbal samo na zelenom terenu… očigledno postoje i neki drugi tereni.

8 Pobeda 19 0 3 16 11 86 -75 3

Fudbal – Prva južnobanatska liga 25. kolo:  POSRTANJE RADNIČKOG I NOVI REMI TEMPA

Fudbal – Prva južnobanatska liga 25. kolo: POSRTANJE RADNIČKOG I NOVI REMI TEMPA

POSRTANJE RADNIČKOG I NOVI REMI TEMPA

Baranda / Sefkerin, 11. maj 2014;

Ekipa iz Barande i dalje posrće i gubi bodove šakom i kapom. Brod je krenuo da tone posle poraza kod kuće od ekipe Poleta iz Izbišta od 1:2 i to u poslednjim minutima meča. Posle toga bodove je uzimala i ekipa Crvene zvezde iz Pavliša 2:0, Vulturil iz Grebenca 3:0 ekipa koja je bolja jedino od Tema iz Sefkerina i sad ekipa Železničara iz Pančeva. Do duše imala je ekipa Radničkog ubedljivu pobedu protiv ekipe Sloge iz Banatskog novog sela, međutim posle toga nastavljeno je sa porazima. Radnički se posle ovog poraza nalazi na četvrtom mestu, međutim ako nastave da gube bodove mogli bi lako pasti na čak šesto mesto. Što je zaista loše imajući u vidu da su jedno vreme bili prvi na tabeli PFL Pančevo.

U prvom delu bile su svega dve povoljne prilike,  za goste u 29. a za domaće u 43. minutu. Gosti  su bili nešto nadmoćniji i izvode dva udarca iz ugla, a zatim iz jednog napada broj Pešovski u 37. minutu postiže pogodak za vođstvo Železničara od 0:1. U drugom poluvremenu igralo se muški, požrtvovano, ali ipak gostujuća ekipa više prikazuje na terenu, a Tahirović volej udarcem sa nekih 20 metara postiže evro gol za 0:2, što je i konačan rezultat utakmice.

Tempo je osvojio novi bod igrajući u Sefkerinu bez golova sa Partizanom iz Gaja.

16 Tempo (-3) 25 1 7 17 11 71 -60 7

Fudbal – Vojvođanska liga istok 25. kolo: SAMO NEREŠENO PROTIV POSLEDNJEG NA TABELI

SAMO NEREŠENO PROTIV POSLEDNJEG NA TABELI

Sakule, 11. maj 2014;

Verovatno su fudbaleri Borca razočarali svoje navijače igrajući samo 1:1 u Sakulama protiv ekipe iz Sečnja, koja se nalazi na poslednjem mestu na tabeli. Međutim, splet okolnosti, porazi Jedinstva i Slobode, omogućili su Borcu da i sa samo jednim osvojenim bodom skoči za dve pozicije na tabeli. Da su pobedili i osvojili sva tri boda, Sakuljani bi za još jednu poziciju bili bolje plasirani. Međutim, već u narednom kolu imaju novu šansu da se dokopaju famoznog šestog mesta koje bi bilo maksimalni domet u ovom prvenstvu.

DSC_0221Sefkerin, 10. maj 2014;
U Sefkerinu je održam Sedmi susret fudbalskih veterana, sportska manifestacija koju je 2008. godine pokrenulo nekoliko prijatelja i bivših fudbalera iz Srbije i Republike Srpske. Naime, fudbalski veterani iz četiri mesta: Sefkerin i  Šabac iz Srbije i Trnjaci i Han Pijesak iz Republike Srpske, već sedam godina organizuju turnir u malom fudbalu i okupljaju se u jednom od ovih mesta. Ove godine domaćin je bio naš Sefkerin.
U takmičarskom delu manifestacije, prvo mesto su osvojili Trnjaci „Borac Ajaks“, drugi je bio domaćin Tempo, treći Han Pijesak i četvrta Trianglija iz Šapca. Priznanje za najstarijeg igrača dobio je dr Braca Đokić, dok je priznanje za ferplej pripalo ekipi Trianglija. Pored pehara učesnicima su podeljeni specijalni buketi čiji je sponzor bilo novoosnovano Udruženje cvećara „Cveti“ iz Sefkerina, a manifestaciju je pomogla i lokalna samouprava.
DSC_0213Inače, organizatori ističu da je takmičarski deo u drugom planu i da je ovo prilika da se jednom godišnje okupe bivši fudbaleri i dobri prijatelji kako bi se družili i evocirali uspomene.