Fudbal – Prva južnobanatska liga 5. kolo: BARANĐANI BEZ PARDONA NA DOMAĆEM TERENU

14/09/2014

BARANĐANI BEZ PARDONA NA DOMAĆEM TERENU
Baranda, 14. septembar 2014;
Radnički – Vulturul 5:0 (2:0): Tim Radničkog danas je ugostio ekipu Vulturula iz Grebenca. Posle sigurnih pobeda kod kuće, ali bez gola u gostima dočekani su fenjeraši iz Grebenca.
DSC_0152

Utakmica nije krenula najsjajnije po ekipu Radničkog. Bilo je poteškoća da se lopta iznese vas sopstvene polovine, dodavanja nisu bila precizna, završni pas takođe. Jednostavno tim Radničkog nije ličio na sebe sve do 39. minuta kada se u listu strelaca upisao Dobrić. Napokon su se povezale linije i Rošulj je lepo proigrao Radojeva, koji je sjajno protrčao po strani i poslao sjajan centaršut Dobriću kojem nije bilo teško da je smesti loptu u gol. Nedugo posle tog momenta, tačnije već u 41.minutu, Cukić je sjajno protrčao u kazneni prostor protivnika gde je oboren i glavni sudija meča Rašković je bez dileme pokazao na belu tačku. Sa bele tačke siguran je bio Dragomir Šušnjar.
U drugom delu utakmice dominantnija je bila ekipa Radničkog. Vredi spomenuti da se istakao i golman gostujuće ekipe koji je spasao svoju ekipu još ubedljivijeg poraza iako je loptu iz svoje mreže morao da vadi čak pet puta.Tek što je ušao na teren, tačnije posle dva minuta igre, Milovanov se u 57.minutu upisao u listu strelaca. Tipično za tim iz Barande, Vučetić je proigrao idealno Milovanova koji je postigao pogodak.
Od tog momenta postojala je samo jedna ekipa na terenu. Ruku na srce pokušavali su fudbaleri iz Grebenca da ozbiljnije ugroze gol Trbojevića, ali jednostavno nisu imali dobar završni pas. Golman gostiju opet se isticao svojim intervencijama.
DSC_0148

U 75. minutu Vučetić sjajnom borbenošću obezbeđuje sebi poziciju da uputi centaršut i opet je glavna uloga pripala Dobriću koji je, glavom, postigao sjajan pogodak i svoj drugi gol na ovom meču. Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja. Uglavnom se igra vodila na polovini ekipe iz Grebenca. Svilarević koji je ušao umesto Radojeva u međuvremenu se povredio ali kako je trener Miljković izvršio sve tri izmene, tim Radničkog bio je prinuđen da utakmicu nastavi sa desetoricom igrača. Viđena je situacija kao preslikana iz prvog dela utakmice. Sada su pod tenzijom bili igrači gostiju koje je fokusiranje na međusobne prepirke umesto na meč koštalo još jednog primljenog gola. Naime, na ivici kaznenog prostora Cukić je uvidevši da do tada sjajan golman gostiju ne prati igru uputio snažan udarac ka golu. Čuvaru mreže ekipe Vulturula nije ostalo ništa drugo nego da, po peti put, vadi loptu iz svog gola.
Posle starta za zaborav i sjajnog nastavka igre tim iz Barande zasluženo je uzeo sva tri boda. Iako se radi o ekipi sa dna tabele, pobeda je zaista ubedljiva. S obzirom na to ostaje nejasno  kako to da puleni Miljkovića u dva kola u gostima nisu uspeli da postignu ni jedan pogodak.
DSC_0140

Sastav: Trbojević, Šušnjar A, Radojev (Svilarević), Vučetic, Vidić, Dodić, Jovičin, Rošulj (Milovanov), Šušnjar D, (Arsić), Dobrić, Cukić.

Fudbal: Ozren Jovičin u timu amaterske reprezentacije Beograda

Ozren Jovičin u timu amaterske reprezentacije Beograda SEFKERIN, 29. mart 2024 – Sefkerinac Ozren Jovičin nastupio je za fudbalsku reprezentaciju Beograda koja je odigrala utakmicu sa Slovenijom u okviru amaterskih reprezentacija. Utakmica je odigrana na terenu...

Zmajevi iz Sefkerina šampioni Evropskog kupa u Mađarskoj

SEFKERIN, 25. mart 2024 – Dvorana "Arena" u gradu Mošonmađorovaru u Mađarskoj bila je domaćin Evropskog kupa u sanda fulkontakt borbama 23. i 24. marta, gde su takmičari osam država ukrstili rukavice u konkurenciji po starosnim i težinskim kategorijama. Odličan uspeh...