Vatrogasna uzbuna u Opovu:  U OPOVAČKOJ ŠKOLI ODRŽANA PREZENTACIJA ZAŠTITE ZDRAVLJA

Vatrogasna uzbuna u Opovu: U OPOVAČKOJ ŠKOLI ODRŽANA PREZENTACIJA ZAŠTITE ZDRAVLJA

U OPOVAČKOJ ŠKOLI ODRŽANA PREZENTACIJA ZAŠTITE ZDRAVLJA
Opovo, 05. februar 2016;
Vatrogasne sirene koje su se juče tokom prepodneva oglasile ispred opovačke osnovne škole izazvale su pravu uzbunu među građanima Opova u širem centru. Vatrogasna i sanitetska vozila ispred objekta škole, kao i đaci van učionica, samo su dodatno uznemirili građanstvo, a tim povodom i naša redakcija je dobila više telefonskih poziva.

DCIM100MEDIA

Međutim, nije bilo požara, niti poplave i zemljotresa, jer u pitanju bila samo prezentacija u vezi zaštite zdravlja sa davanjem praktičnog prikaza sanitetskog i vatrogasnog vozila. Tom prilikom, u matičnoj školi u Opovu i svim izdvojenim odeljenjima škole predavanja su održali pripadnici Vatrogasnog spasilačkog bataljona Pančevo i Vojnog garnizona Zrenjanin.

(Č.V./Foto: Z.B.)

KK Opovo 99:  PIONIRI USPEŠNI, KADETI I MLAĐI PIONIRI BEZ POBEDE

KK Opovo 99: PIONIRI USPEŠNI, KADETI I MLAĐI PIONIRI BEZ POBEDE

PIONIRI USPEŠNI, KADETI I MLAĐI PIONIRI BEZ POBEDE
Prethodnog vikenda samo su pioniri Opova, i to na gostovanju, zabeležili pobedu, dok su kadeti i mlađi pioniri, i pored domaćinstva, ipak očekivano bili poraženi u mečevima sa favoritima.
Kadeti su u drugom kolu Kvalitetne KSV lige ugostili pančevački Tamis i doziveli tezak poraz 53:94. Mnogo kvalitetniji gosti, fizički superiorniji nisu dozvolili bilo kakvo iznenađenje i lako trijumfovali. Naši momci su parirali samo u prvoj četvrtini gde kasnije do izražaja dolazi njihova široka rotacija i jak tempo tokom čitavog meča.
U okviru istog takmičenja, KSV lige, mlađi pioniri su poput kadeta doživeli ubedljiv poraz, od ove sezone neporaženog Kris Krosa, rezultatom 33:74.
U četvrtom kolu Regionalne lige OKS Pančevo, pioniri su gostovali ekipi Budućnosti iz Alibunara gde su zabeležili i četvrtu pobedu u nizu rezultatom 58:75. Utakmica u kojoj su glavni igrači imali smanjenu minutažu, a koju su, prema rečima trenera Nikolića, rezervisti iskoristili na najbolji način i ozbiljno se nametnuli za naredne utakmice. (M.N./Č.V.)