Fudbal – Prva južnobanatska liga: PORAZ TEMPA I POBEDA RADNIČKOG

PORAZ TEMPA I POBEDA RADNIČKOG
Sefkerin / Omoljica , 30. mart 2014
Nažalost, nakon dva dobra rezultata Sefkerinci nisu uspeli i treći put za redom da obraduju svoje navijače. Tempo je kao domaćin izgubio od Budućnosti iz Alibunara rezultatom 0:1. S druge strane, radnički nastavlja dobru seriju, a ovog puta Baranđami su bili sigurni u Omoljici gde su savladali domaću Mladost sa 2:0 i tako ponovo zauzeli drugu poziciju na tabeli.

DSC_022430.03.2014,  Mali Iđoš
Danas je održan četvrti po redu ”Kup Mali Iđoš” u streličarstvu povodom osnivanja mesta Mali Iđoš. Kup se odvijao u okviru prostora  salaša Walker. Takmičilo se nešto više od 70 takmičara u raznim kategorijama I lukovima tj stilovima. 12 meta je pozicionirano na određenim mestima ted a su takmičari morali I da se šetaju po prirodi do njih. Ovakva vrsta takmičenja gde su mete proizvoljno postavljene u prirodi odvija se u dva poluvremena gde je u prvom poluvremenu nepoznata razdaljina od meta, a u drugom poznata I naziva se Field. Mete se boduju od 1do6.

DSC_0283Petar Smuđa pojavio se kao jedini član streličarskog kluba Pančevo. Ovo je bio njegov debi na ovakvoj vrsti takmičenja I odmah se okitio najsjanijim odličjem. On je u svojoj kategoriji kompaund lukova takmičići se protiv 6 takmičara ostvario najbolji rezultat. Posle dva poluvremena imao je u zbiru 325 krugova. Takođe je I pored toga što je ostvario najbolji rezultat u svojoj kategoriji, najbolji je bio I u celom takmičenju I to sa ubedljivim rezultatom ispred svih ostalih. Parirao mu je jedino Pataki Zoltan koji je osvojio drugo mesto u kompaund stilu sa 316 krugova, trećeplasirani je bio Margetić Dejan koji je pogodio 296krugova.
DSC_0207

Fudbal – Vojvođanska liga istok: SAKULJANI UBEDLJIVI PROTIV FAVORITA IZ STARČEVA

SAKULJANI UBEDLJIVI PROTIV FAVORITA IZ STARČEVA
Sakule, 30. mart 2014
Kada je najteže i najpotrebnije strelci Borca su konačno proradili. Nakon teškog poraza u prošlom kolu i već pomalo alarmantne situacije na tabeli gde je pretposlednja ekipa imala samo tri boda manje od Borca, Sakuljani su se danas mobilisali i veoma motivisano ušli u meč sa trećeplasiranom ekipom koja se bori za ulazak u viši rang. Kao što su pobedili jesenas u Starčevu, Sakuljani su i danas bili bolji od svog imenjaka i pobedili rezultatom 3:1. Borac je zadržao 11. poziciju na tabeli ali sada sa znatno sigurnijom zalihom bodova u odnosu na ekipe iz donjeg dela tabele.

Pančevo, 30. mart 2014
Opovčani su se sa teškog gostovanja u pančevu gde su odigrali meč protiv vodeće ekipe i već potnatog šampiona lige, vojlovičke Mladosti, vratili sa jednim bodom. Mada su mogli da se vrate i kao pobednici, Opovčani nisu nezadovoljni podelom bodova. Kao i u prvom delu sezone fudbaleri Omladinca su propustili nekoliko veoma izglednih šansi, zbog čega su kažnjeni u 72. minutu. Međutim, ekipa Nikole Šojića je još jednom pokazala karakter i odigrala skoncentrisano i odgovorno do poslednjeg zvižduka glavnog sudije. Opovčani su nagrađeni u 85. minutu, kada je na jedan oštar centaršut Lukovića, odbrambeni igrač Mladosti nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.