Fudbal – Prva južnobanatska liga / 7. kolo: BARANDA EKSPRES EFIKASNO KA CILJU

29/09/2014

BARANDA EKSPRES EFIKASNO KA CILJU

Baranda, 28. septembar 2014;

Radnički (Baranda) – BAK (Bela Crkva) 3:0 (1:0): Može se slobodno reći rutinska pobeda fudbalera Radničkog, koji su pokazali mnogo više od svog današnjeg rivala, a posebno imponuje činjenica da su u istom ritmu odigrali od prvog do poslednjeg minuta.

Trener Miljković je danas izveo sastav bez standardnog Cukića (zbog parnih žutih kartona) tako da je bio prinuđen na neke taktičke rokade, odnosno izmene pozicija pojedinim igračima. Kako god bilo, Baranđani su odigrali disciplinovano, borbeno i pre svega efikasno. Poslednja linija Simić, Karović, Vidić, Radojev delovala je sigurno, tako da se golman Trbojević pošteno nije ni oznojio. U veznom redu briljirao je Rošulj uz odličnog Dodića, dok su Mačužić, mlađi Šušnjar i Dobrić svojim driblinzima i brzinom lako ulazili u šanse. Evidentno je da su fudbaleri Radničkog bili bolji i sa tehničkog aspekta, a to što nije bilo više golova u mreži ekipe iz Bele Crkve, krivi su možda malo i domaćini, jer nisu iskoristili sve svoje prilike. 02

Prvih desetak minta Baranđani su pokušavali dubinskim loptama po krilima da pronađu svoje brzonoge napadače, što im je povremeno i uspevalo, dok je u sredini stalna pretnja bio Dodić, koji je danas igrao bliže protivničkom šesnaestercu. Upravo je Dodić u 23. minutu imao prvu veliku priliku. Do šanse je došlo nakon prodora Rošulja po levoj strani i centaršuta u šesnaesterac, kada Dodić prvi put zahvata loptu koja se odbija od odbrambenih igrača BAK-a, da bi u drugom pokušaju pogodio stativu.03 r

Četiri minuta nakon ove šanse Mačužić je precizan. Rošulj oduzima loptu na sredini terena, proigrava mlađeg Šušnjara koji probija po desnoj strani, ali umesto centaršuta, vraća povratnu loptu po zemlji oko šesnaesterca, odakle Mačužić preciznim udarcem plasira loptu ispod prečke protivnika.

I nakon pogotka Radnički nastavlja sa opsadom gola gostiju. Između 33. i 45. minuta Baranđani stvaraju čak pet izglednih prilika. Mačužić sa oko 25 metara iskosa šalje loptu pored stative, a u već narednom napadu Dobrić koristi lošu povratnu loptu glavom golmanu, skreće joj pravac ali lopta prolazi tik uz stativu. I Aleksandar  Šušnjar ima dobru priliku ali njegov udarac glavom golman BAK-a krajnjim naporom skreće u korner. Zatim Mačužić izvodi korner i umalo da iznenadi golmana, koji u poslednjem momentu izbacuje loptu sa gol linije, a Dodić promašuje volej sa oko desetak metara. Poslednju šansu u prvom poluvremenu izradili su Simić, koji oduzima loptu na sredini i upošljava Dobrića, a ovaj centrira na Mačužića, međutim njegov udarac glavom golman brani.04

Pet minuta u nastavku meča bilo je potrebno Baranđanima da postignu drugi gol. Akcija u kojoj su učestvovali otac i sin započela je tako što je Dragomir Šušnjar izdržao jak duel po levoj strani, krenuo u sredinu gde upućuje pas Aleksandru Šušnjaru, a ovaj nakon nekoliko koraka sa oko 25 metara šalje projektil i skida paučinu između prečke i leve stative.

Imali su fudbaleri Radničkog više loptu u nogama tokom drugog poluvremena ali su se napadi naizmenično smenjivali, uglavnom između dva šesnaesterca. Tek u 35. minutu dolazi do nove prave šanse. Golman BAK-a prilikom istrčavanja van 16 metara, šalje sporu loptu po zemlji koju prihvata Dodić i odmah upućuje dijagonalu u peterac, gde utrčava Dobrić, ali njegov udarac glavom je neprecizan i lopta umesto u prazan gol odlazi u golaut.

Poslednjih desetak minuta su u potpunoj dominaciji domaćina kada njihova fizička priprema dolazi do punog izražaja. Tri minuta pre kraja, na asistenciju starijeg Šušnjara, Dobrić se najbolje snalazi između dva čuvara i po treći put primorava golmana gostujućeg tima da vadi loptu iz mreže. Novim pogotokom Dobrić nastavlja svoju golgetersku seriju.

Nakon utakmice trener Saša Miljković izrazio je zadovoljstvo novom pobedom i rekao da tim polako počinje da liči na ono što je projektovano tokom priprema.

– Konačno smo prelomili i pobedili na gostovanjima, u Barandi smo zaista odlični i sada smo u poziciji kada drugi razmišljaju o nama, izjavio je Miljković.

Radnički: Trbojević, Simić, Radojev, Karović, Vidić, Jovičin (Šušnjar D 46′), Dodić, Rošulj (Milovanov 78′), Mačužić, Dobrić, Šušnjar A.