Opštinska uprava Opovo: Šest paketa za novorođene bebe

OPOVO, 16. maj 2022 – U drugoj majskoj raspodeli paketa za novorođene bebe, Opštinska uprava Opovo je uručila šest paketa za četiri dečaka i dve devojčice. Po jedna prinova je januarska, martovska i aprilska, a tri su majske. Tri bebe su iz Sefkerina, dve iz Opova i jedna iz Sakula.

Pakete su uručili zamenica predsednika opštine Anka Simin Damjanov i opštinski odbornik Predrag Ginculj.

JANUAR: Marko Jovanović (Sefkerin); MART: Andrijana Banjaš (Sefkerin); APRIL: Staša Stojanović (Sefkerin); MAJ: Aleksandar Stojić (Opovo), Nikola Adamov (Sakule); Bogdan Mišković (Opovo).

Opštinska liga: Pobeda Tempa u finišu utakmice

Pobeda Tempa u finišu utakmice

SEFKERIN, 15. maj 2022 – U pretposlednjem kolu Opštinske lige Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo, fudbaleri Tempa su pobedili pančevačku ekipu Voja Gačić.

TEMPO (Sefkerin) – VOJA GAČIĆ (Pančevo) 3:2 (2:2); Pobedničku i efikasnu polusezonu Sefkerinci su nastavili i u pretposlednjem kolu prvenstva. Možda malo teže nego što se očekivalo, ipak fudbaleri Tempa nisu dozvolili iznenađenje i do pobede došli u zaustavnom vremenu.

Poveli su gosti u 21. minutu pogotkom Maksimovića, međutim Sefkerinci vrlo brzo dolaze do izjednačenja autogolom Mladenovića, a zatim i do vođstva preko Jakovljevića (31’). Ipak, na odmor se odlazi rezultatskim egalom. U 43. minutu zbog igranja rukom u šesnaestercu domaćih sudija pokazuje na belu tačku, a siguran strelac je Mladenović.

U drugom poluvremenu veliku priliku Sefkerinci su imali u 83. minutu ali je golman Voje Gačića odlično intervenisao. Utakmica je ušla u zaustavno vreme, Sefkerinci su nastavili da napadaju i upornost im se isplatila u 95. minutu kada Jakovljević svojim drugim pogotkom donosi pobedu Tempu.

REZULTATI 14. kola: Borac – Jedinstvo 2:4; Budućnost – Kolonija 8:0; Tempo – Voja Gačić 3:2.

TABELA: 1. Budućnost (32); 2. Tempo (31); 3. Voja Gačić (22); 4. Kolonija (18); 5. Jedinstvo (13); 6. Borac (5)

Uređenje saobraćajne infrastrukture: Asfaltiranje ulica, trotoara i parkinga Barandi (video)

Asfaltiranje ulica, trotoara i parkinga Barandi

BARANDA, 16. maj 2022 – Nakon Sefkerina i Sakula, projekat asfaltiranja i rehabilitacije kolovoza sporednih ulica nastavlja se u Barandi.

Radove je obišao predsednik opštine Miloš Markov zajedno sa svojim pomoćnikom Nebojšom Kovačevićem i saradnicima iz Opštinskog veća i Mesne zajednice Baranda.

Asfaltirana je ulica Save Kovačevića i delovi Mećavine, trotoar i biciklistička staza duž Grobljanske ulice i parking ispred kapele na baranđanskom groblju.

Predsednik Saveta mesne zajednice Baranda Momčilo Vujčin pored asfaltiranja najvljuje i uređenje pošumljavanjem i ozelenjavanjem prilaza kapeli i groblju.

„Našim programom rada planirano je da se asfaltiraju neasfaltirane ulice. Mesna zajednica je od sopstvenih sredstava koje je dobila iz opštinskog budžeta finansirala asfaltiranje parkinga kod kapele, površine 200m², a ostala asfaltiranja finansirala je lokalna samouprava, na čemu smo im veoma zahvalni. Mi ćemo urediti deo prilaza kapeli i groblju sa postavljanjem mobilijara i zelenim površinama, odnosno drvećem gde će biti jedna cvetna aleja za ulazak u seosko groblje“, izjavio je Vujčin.

Projekat asfaltiranja nastaviće se u Opovu.