Druga južnobanatska liga Zapad: Remi Opovčana u susretu sa liderom prvenstva

Remi Opovčana u susretu sa liderom prvenstva

OPOVO, 24. april 2022 – U 20. kolu Druge južnobanatske lige Zapad nekoliko uzbudljivih utakmica i rezultata. Opovčani su odigrali remi sa liderom prvenstva Omladincom iz Deliblata, Pobeda i BSK Bavanište su takođe podelili bodove, dok su u derbiju kola Uzdinci pobedili u Glogonju, iskoristili remi u Opovu i izbili na prvu poziciju. Utakmica Mundiala i Radničkog je odložena.

OMLADINAC 1927 (Opovo) – Omladinac (Deliblato) 2:2 (1:1); Mogli su Opovčani i do sva tri boda ali fortuna nije bila na njihovoj strani. Počela je utakmica dobro za domaći tim i već u prvih desetak minuta imali su prednost. Abi je pronašao mladog Stefana Stojanovića kome je samo preostalo da loptu pošalje u mrežu. Nakon pogotka gosti imaju inicijativu dok Opovčani vrebaju priliku iz kontranapada. Ozbiljnu priliku fudbaleri iz Deliblata imaju preko svog najopasnijeg napadača Pomara, koji u situaciji jedan na jedan sa golmanom Šiđaninom šalje loptu preko gola. Uzvraća Abi prelepim udarcem sa dvadesetak metara ali pogađa prečku. A onda u finišu prvog poluvremena, napad gostiju preko desne strane, usledio je centaršut, loše postavljena odbrana Opovčana, što je iskoristio usamljeni Pomar i volejom pogađa mrežu za izjednačenje.

Uzbeđenja su usledila i u drugom poluvremenu. Za razliku od prvog dela u nastavku mnogo bolja igra Opovčana. Najbolji igrač domaćeg tima Selvidin Abdula prvi put u ovom prvenstvu nije iskoristio penal. Abijev šut pročitao je golman Anđelković i sprečio novo vođstvo Opovčana. Međutim, u 60. minutu slobodan udarac za domaćina, a „bomba“ Kotlajića završava u mreži. Ipak, kao i u prethodnim mečevima Opovčani nemaju dovoljno koncentracije u finišu utakmice, tako da 15 minuta pre kraja ponovo primaju gol, a strelac je Nikola Radić. To je bio i konačan rezultat.

OMLADINAC 1927: Šiđanin, Antić, Radojičić, Bogić, Katlajić, Dragojlov, S.Todorović, Vukelić, Ivanov, Abdula, Rošulj

OMLADINAC: Anđelković, Ivkov, Tajdić, Pomar, Nikolić, Radić, Stegnjajić, Sekač, Stojković, Velić, Potić

REZULTATI 20. kola: Pobeda – BSK Bavanište 2.2; Mladost – Proleter 0:2; Mundial – Radnički (odloženo); Omladinac 1927 – Omladinac (D) 2:2; Glogonj – Unirea 1:3

TABELA: 1. Unirea (46); 2. Omladinac (D) (44); 3. Glogonj (43); 4. Proleter (36); 5. Radnički (34); 6. BSK Bavanište (23); 7. Mladost (22); 8. Mundial (17); 9. Omladinac 1927 (8); 10. Pobeda (7).

Srpska liga Vojvodina 24. kolo: Borac neprijatno iznenadio navijače na Uskrs

Borac neprijatno iznenadio navijače na Uskrs

SAKULE, 24. april 2022 – Fudbaleri sakulskog Borca neprijatno su iznenadili svoje navijače koji su na Uskrs došli na stadion Sveti Nikola da ih bodre.

BORAC (Sakule) – 1. MAJ (Ruma) 0:2 (0:0); Prvo poluvreme završeno je bez golova i nije bilo previše interesantno. Već na početku drugog poluvremena gosti dolaze u vođstvo. Mirčetić prodire po boku i nakon duplog pasa pronalazi Jovića na drugoj stativi, a ovaj glavom šalje loptu u mrežu.

Pokušali su Sakuljani da izjednače, imali inicijativu ali gosti iz kontranapada u 76. minutu, ponovo preko Jovića dolaze do 2:0 i konačnog rezultata.

REZULTATI 24. kola: OFK Bečej 1918 – Hajduk 1912 2:4; OFK Kikinda – Omladinac 1:0; Jedinstvo – Radnički 1912 1:0; Borac (Š) – Tekstilac 2:1; OFK Stari Grad – Feniks 1995 0:2; Dinamo 1945 – OFK Vršac 3:2; Borac (S) – 1. Maj Ruma 0:2; Tisa – Radnički (Zr) 4:1

TABELA: 1. OFK Vršac (53); 2. Feniks 1995 (42); 3. Tekstilac (41); 4. OFK Bečej 1918 (41); 5. Borac (Š) (40); 6. Radnički 1912 (37); 7. Borac (S) (36); 8. 1. Maj Ruma (36); 9. Omladinac (33); 10. Tisa (32); 11. Dinamo 1945 (31); 12. Hajduk 1912 (27); 13. Radnički (Zr) (26); 14. Jedinstvo (24); 15. OFK Stari Grad (23); 16. OFK Kikinda (20)

Uskrs: Lov na uskršnja jaja i kucanje uskršnjim jajima (video)

SEFKERIN / OPOVO, 24. april 2022 – Povodom uskršnjih praznika održane su dve dečije manifestacije. Lov na uskršnja jaja u Sefkerinu i kucanje uskršnjim jajima u Opovu. Pored velikog broja vernika, a posebno dece, manifestacije su posetili predsednik opštine Miloš Markov i njegova zamenica Anka Simin Damjanov.

Lov na uskršnja jaja je sada već tradicionalna manifestacija koju organizuju Udruženje „Kreativa“ i Srpska pravoslavna opština Sefkerin. Prepuna porta dece, štandovi sa slatkišima i zec od dva metra, koji je privlačio pažnju, kako dece, tako i odraslih, obeležili su ovogodišnju manifestaciju, koju je sufinansirala lokalna samouprava preko konkursa za projekte udruženja.

Predsednik opštine Miloš Markov je izrazio zadovoljstvo organizacijom ovakvih manifestacija za decu i svim vernicima koji slave Uskrs po julijanskom kalendaru čestitato praznik.

„Imali smo priliku da na prvi dan uskrsa u prepodnevnim satima provedemo vreme i u Sefkerinu i u Opovu gde su organizovane dve lepe manifestacije u sklopu crkvi. Ono što je meni posebno drago što je akcenat bio na deci. Dakle u sefkerinu smo imali već tradicionalnu manifestaciju lov na uskršnja jaja, mališana je bilo izuzetno mnogo i svi su bili raspoloženi i nasmejani. U Opovu je bilo takmičenje u kucanju jaja za decu, tako da su i ovde deca imala priliku da se zabave i provedu lepo vreme za uskršnje praznike. Takođe, želeo bih da iskoristim priliku da čestitam svim vernicima koji uskrs slave po julijanskom kalendaru, da praznike provedu u krugu svojih najmilijih – Hristos voskrese“, poručio je Markov.

I Opovu je porta bila puna dece. Takmičenje u kucanju uskršnjim jajima organizovala je Srpska pravoslavna opština Opovo i Aktiv žena Opovo. Bilo je uzbudljivo, neko je imao više sreće, neko više umeća, a oni najbolji verovatno i najtvrđe jaje. Na kraju takmičenja nagrade u vidu poklon pakete, koje su pripremile članice Aktiva žena Opovo, podeljene najuspešnijim takmičarima u šest starosnih kategorija.

Opštinska liga 11. kolo: Pobeda Tempa službenim rezultatom

Pobeda Tempa službenim rezultatom

SEFKERIN, 23. april 2022 –Četvrtu pobedu u nizu Sefkerinci su zabeležili za zelenim stolom i imaju maksimalan učinak u prolećnom delu sezone.

TEMPO (Sefkerin) – JEDINSTVO (Dubovac) 3:0; Nažalost, ekipa iz Dubovca je na gostovanje u Sefkerin došla sa minimalnih osam fudbalera. Već do 15. minuta dva igrača Jedinstva su napustila teren zbog povreda, tako da je sudija morao da prekine utakmicu koja će se registrovati službenim rezultatom 3:0 u korist domaćina.

REZULTATI 11. kola: Budućnost – Borac 10:3; Tempo – Jedinstvo 3:0; Voja Gačić – Kolonija 7:1

TABELA: 1. Budućnost (25); 2. Tempo (24); 3. Voja Gačić (22); 4. Kolonija (12); 5. Jedinstvo (7); 6. Borac (6)

Narodni muzej Pančevo: Veče u čast Milovanu Vitezoviću