Opštinska uprava Opovo: Paketi za novorođene bebe

OPOVO, 18. april 2022 – U drugoj aprilskoj raspodeli paketa za novorođene bebe, Opštinska uprava Opovo je uručila tri paketa za dva dečaka i jednu devojčicu. Sve tri prinove su martovske, a dve bebe su iz Barande i jedna iz Opova.

Pakete su uručili zamenica predsednika opštine Anka Simin Damjanov i opštinski odbornik Predrag Ginculj.

MART: Ivan Martinov (Baranda), Vasilije Parčanin (Baranda), Mia Pejanović (Opovo).

Kreativa Sefkerin: Najava manifestacije „Lov na uskršnja jaja“

Najava manifestacije „Lov na uskršnja jaja“

SEFKERIN, 18. april 2022 – Sefkerinsko udruženje „Kreativa“ organizuje četvrtu po redu manifestaciju „Lov na uskršnja jaja“.

„Lov počinje u 11:00h posle liturgije. Kao i do sada potrebna nam je vaša pomoć u donaciji farbanih jaja. Ofarbana jaja možete doneti u Svetosavski dom, u petak i subotu, 22. i 23. aprila, u periodu od 17 do 20 časova. Dečice, ponesite korpice za sakupljanje jaja“, navodi se u pozivu Udruženja „Kreativa“ iz Sefkerina.

Ministarstvo zaštite životne sredine:  Zabranjeno sakupljanje šumskog i vinogradarskog puža u Banatu

Zabranjeno sakupljanje šumskog i vinogradarskog puža u Banatu
Beograd, 18. April, 2022.
Ministarstvo zaštite životne sredine objavilo je zabranu sakupljanja na celoj teritoriji Srbije osam zaštićenih vrsta flore i faune, što je objavljeno i u Službenom glasniku.
Zabrana važi za barsku peruniku, trepljasti, planinski i rumelijski kantarion, crnu čemeriku, te medicinsku pijavicu, šumsku kornjaču i poskoka.
Dodatno sakupljanje veprine, jezičaste kostrike i omana zabranjeno je na području čitave Vojvodine.
Sakupljanje zelenih, malih i velikih, žaba pored područja Vojvodine zabranjeno je u podunavskom, braničevskom, borskom i rasinskom okrugu.
Baštenski puž zaštićen je od sakupljanja ove godine za područjima zapadnobačkog, sremskog, mačvanskog i Braničevskog upravnog okruga.
Šumski i vinogradarski puževi su pod zabranom sakupljanja u čitavom Banatu, i u zapadnobačkom i Severnobačkom upravnom okrugu.

Fudbal: Omladinac prokockao pobedu u Uzdinu, Radnički bolji od Vojlovice

Omladinac prokockao pobedu u Uzdinu, Radnički bolji od Vojlovice

OPOVO, 18. april 2022 – U 19. kolu Druge južnobanatske lige Zapad, opovački Omladinac je izgubio u Uzdinu, dok je Radnički na domaćem terenu bio bolji od Mladosti iz Vojlovice.

UNIREA (Uzdin) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 4:2 (1:1); U najmanju ruku neshvatljivo šta su opet fudbaleri Omladinca prokockali u finišu utakmice, tako da se ponavlja situacija iz Pančeva i Barande gde su Opovčani ispustili dobijene bodove.

Domaćin je poveo već na startu utakmice u 3. minutu ali su Opovčani izjednačili sa bele tačke u 29. minutu, a strelac je bio Selvidin Abdula. U 60. minutu potpuni preokret. Drugim golom Abdule, Omladinac je poveo protiv favorizovanog Uzdina i najavio veliko iznenađenje. Međutim, u poslednjih osam minuta utakmice sledi neverovatan pad Opovčana, a domaćin sa tri pogotka preokreće rezultat za pobedu od 4:2.

Omladinac: Šiđanin, B.Todorović, Radojićić, Bogić, Kotlaić, Dragojlov, S.Todorović, Petrović, Vukelić, Abdula, Antić.

RADNIČKI (Baranda) – MLADOST (Vojlovica) 2:0 (1:0); Radnički je nastavio sa pobedama na domaćem terenu. Strelac oba pogotka bio je kapiten Dušan Dobrić. Prvi gol postigao je u 35. minutu iz kaznenog udarca, a konačan rezultat je postavio u 80. minutu.

Radnički: Maksimović, Jovičin (Milenković), Volčeski, Gojčinović, Divljački, Milenković, Dimović, Vitorović, Dobrić, Sabo, Nenezić.

REZULTATI 19. kola: Glogonj – Pobeda 8:0; Unirea – Omladinac 1927 4:2; Omladinac (D) – Mundial 2:1; Radnički – Mladost 2:0; Proleter – BSK Bavanište 3:0.

TABELA: 1. Omladinac (D) (43); 2. Glogonj (43); 3. Unirea (43); 4. Radnički (34); 5. Proleter (33); 6. BSK Bavanište (22); 7. Mladost (22); 8. Mundial (17); 9. Omladinac 1927 (7); 10. Pobeda (6).

Srpska liga Vojvodina 22. kolo: Borac preokretom do nova tri boda

Borac preokretom do nova tri boda

SAKULE, 18. april 2022 – Mada su gosti prvi poveli, fudbaleri Borca nisu dozvolili iznenađenje u Sakulama.

BORAC (Sakule) – HAJDUK 1912 (Kula) 3:1 (1:1); Pogotkom Vlaisavljevića poveli su gosti već u 12. minutu. Međutim, samo dva minuta kasnije rezultat je izjednačio Nemanja Nedić, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Do potpunog preokreta dolazi sredinom drugog poluvremena. U 61. minutu na Zakočev centaršut najsnaližljiviji je Petar Radić koji udarcem glavom šalje loptu u mrežu. Konačan rezultat postavlja Milan Šušnjar u zaustavnom vremenu u situaciji jedan na jedan sa golmanom Hajduka.

REZULTATI 22. kola: OFK Bečej 1918 – OFK Kikinda 4:2; Borac (S) – Hajduk 1912 3:1; Jedinstvo – Omladinac 2:1; Borac (Š) – 1. Maj Ruma 0:0; OFK Stari Grad – Radnički 1912 3:1; Dinamo 1945 – Tekstilac 3:2; Tisa – Feniks 1995 0:3; Radnički (Zr) – OFK Vršac 2:3.

TABELA: 1. OFK Vršac (50); 2. OFK Bečej 1918 (41); 3. Feniks 1995 (39); 4. Tekstilac (38); 5. Radnički 1912 (36); 6. Borac (Š) (36); 7. Borac (S) (33); 8. Omladinac (33); 9. 1. Maj Ruma (30); 10. Tisa (29); 11. Dinamo 1945 (25); 12. OFK Stari Grad (23); 13. Radnički (Zr) (23); 14. Hajduk 1912 (21); 15. Jedinstvo (21); 16. OFK Kikinda (17)