Humanitarni bazar: Građani Opštine Opovo se odazvali humanitarnoj akciji(video)

Građani Opštine Opovo se odazvali humanitarnoj akciji

OPOVO, 7. novembar 2021 – U Opovu je u organizaciji Aktiva žena Opovo uz podršku Opštinske narodne biblioteke i lokalne samouprave održan humanitarni bazar na kojem će novac od prodaje biti uplaćen na namenske račune za lečenje Sretena Miševskog i Stefana Poština.

Bazar su otvorili direktorka ONB Opovo Katarina Nikolić Ralić, predsednica Aktiva žena Opovo Zorica Ugrinov i predsednik opštine Miloš Markov.

Govornici su istakli humanost i podršku građana naše opštine jer je bitan svaki naš sugrađanin, zahvalili se izlagačima i posetiocima na donacijama, a prisutnima su se rečima zahvalnosti obratili Stefan Poštin i supruga Sretena Miševskog.

Na štandovima su se mogle kupiti slatke i slane poslastice, zimnice, kuvano vino, domaće pivo, suveniri, cvetni aranžmani, knjige i slično. Manifestaciju su podržala i brojna udruženja kao što su Moto klub „Fire Wheels“ iz Sefkerina, UPIK Opovo, Škola fudbala „Spartanac, itd.

Predsednik opštine je u kutiju za prikupljanje priloga ubacio koverte sa sakupljenim sredstvima od strane javnih ustanova i preduzeća, a u kulturnom programu su učestvovala folklorna društva iz Opova i Glogonja.

Kako su organizatori najavili kampanja prikupljanja novca za Sretenovo lečenje i Stefanovu operaciju se nastavlja.

Druga južnobanatska liga Zapad 12. kolo: Trijumf Radničkog u Samošu i poraz Omladinca u Glogonju

Trijumf Radničkog u Samošu i poraz Omladinca u Glogonju

OPOVO, 7. novembar 2021 – Teže nego što se očekivalo Radnički je ostvario pobedu u Samošu. Mada su bili veliki favoriti Baranđani su imali muke i na kraju pobedili 3:2.

Opovčani se još jednom sa gostovanja vraćaju sa punom mrežom. Glogonj je u ovom meču trijumfovao rezultatom 9:2. Opovčani su na ovu utakmicu otišli sa devet igrača, a kako se Petrović u drugom poluvremenu povredio meč su završili sa samo osam igrača.

REZULTATI 12. kola: Glogonj – Omladinac 1927 9:2; Proleter – Unirea 0:0; Omladinac (D) – Mladost 12:1; BSK Bavanište – Mundial 4:0; Pobeda – Radnički 2:3.

TABELA: 1. Omladinac (D) (30); 2. Glogonj (30); Radnički (26); 4. Unirea (25); 5. Proleter (20); 6. BSK Bavanište (13); 7. Mladost (10); 8. Mundial (10); 9. Pobeda (6); 10. Omladinac 1927 (2).

Humanitarni bazar: Dođite, čekamo vas da zajedno pomognemo

Dođite, čekamo vas da zajedno pomognemo

OPOVO, 7. novembar 2021 – Danas 7. novembra, u Opovu (park) od 14:00 časova održava se humanitarni bazar. Sva zarada od prodaje biće uplaćena na namenske račune za lečenje naših sugrađana Sretena Miševskog iz Sefkerina i Stefana Poština iz Barande.

U programu bazara učestvuju i kulturno umetnička društva iz Opova i Glogonja, koja će nastupiti oko 15:30 časova. Organizator bazara je Akriv žena Opovo uz podršku Opštinske narodne biblioteke Opovo i lokalne samouprave.

U slučaju kiše bazar će se održati u objektu galerije u Opovu.

Južnobanatski derbi bez pobednika: Sakuljanima ponovo izmiče pobeda u poslednjim trenucima utakmice

Sakuljanima ponovo izmiče pobeda u poslednjim trenucima utakmice

SAKULE, 7. novembar 2021 – U velikom južnobanatskom derbiju četiri pogotka i podela bodova.

OFK VRŠAC – BORAC (Sakule) 2:2 (1:1); U 13. kolu Srpske lige Vojvodina OFK Vršac i Borac odigrali su sjajan meč koji je obilovao preokretima i dramom u finišu. Imao je domaćin inicijativu i veći broj prilika ali su Sakuljani bili bliži pobedi. Ipak, utakmica na Gradskom stadionu u Vršcu završila se bez pobednika.

Vrščani su pogotkom Radisevljevića poveli već u 11. minutu, ali je samo pet minuta kasnije Juriša poravnao rezultat.

U drugom poluvremenu Vršačani imaju dve izuzetne prilike ali prvi put je izvanredno reagovao golman Petrović, dok je drugi put loptu zaustavila stativa.

U zaustavnom vremenu prava drama. Prvo je u 91. minutu Milan Šušnjar doveo Borac u vođstvo ali je domaćin u 94. minutu pogotkom Sarajlina uspeo da izjednči i spasi se poraza.

Nakon 13. kola Sakuljani zauzimaju osmu poziciju sa 19 osvojenih bodova.

REZULTATI 13. kola: 1. Maj Ruma – OFK Bečej 1918 0:0; Radnički 1912 – Omladinac 0:2; Tekstilac – Hajduk 1912 5:1; Feniks 1995 – OFK Kikinda 3:1; OFK Vršac – Borac (S) 2:2; Radnički (Zr) – Jedinstvo 1:4; Dinamo 1945 – OFK Stari Grad 1:0; Tisa – Borac (Š) (danas).