Srpska liga Vojvodina 12. kolo: Sakuljani prokockali pobedu u poslednjem minutu

Sakuljani prokockali pobedu u poslednjem minutu

SAKULE, 1. novembar 2021 – Vodili su Sakuljani do poslednjeg minuta u meču sa Feniksom, a onda su gosti u poslednjem napadu uspeli da izjednače.

BORAC (Sakule) – FENIKS 1995 (Stara Pazova) 1:1 (1:0); Fudbaleri i navijači Borca napustili su stadion Sveti Nikola razočarani jer su imali tri boda u džepu, međutim, trenutak nepažnje u poslednjim momentima utakmice koštao ih je pobede.

Sakuljani su poveli u 38. minutu pogotkom Maksimovića, a Dašić je u finišu poluvremena mogao da reši utakmice, međutim, pogodio je stativu. U drugom poluvremenu bilo je prilika sa obe strane, najizgledniju su imali gosti ali je golman Borca Lekić izvanredno reagovao i odbranio udarac iz neposredne blizine. Ipak, u poslednjem minutu, gosti iz kontra napada pogotkom Milutinovića poravnavaju rezultat i odnose bod iz Sakula.

BORAC: Lekić, Maksimović, M.Šušnjar (Jakovljević), Zulfić, Đorđević, Dašić, Nedić (Jakovašić), Markov (A.Šušnjar), Gavrilović (Javor), Ahščin, Terzić.

REZULTATI 12. kola: OFK Bečej 1918 – Dinamo 19145 2:1; OFK Stari Grad – Tisa 5:1; Jedinstvo – OFK Vršac 1:1; OFK Kikinda – Tekstilac 1:1; Hajduk 1912 – Radnički 1912 1:2; Omladinac – 1. Maj Ruma 3:0; Borac (Š) – Radnički (Zr) 1:1; Borac (S) – Feniks 1995 1:1

ТАБЕЛА: 1. OFK Bečej 1918 (29); 2. OFK Vršac (27); 3. Feniks 1995 (26); 4. Tekstilac (23); 5. Omladinac (21); 6. 1. Maj Ruma (20); 7. Borac (Š) (20); 8. Radnički 1912 (19); 9. Borac (S) (18); 10. OFK Kikinda (16); 11. Tisa (10); 12. Radnički (Zr) (10); 13. Jedinstvo (10); 14. Hajduk 1912 (10); 15. OFK Stari Grad (9); 16. Dinamo 1945 (7)

Matične knjige venčanih: U oktobru održano šest venčanja

U oktobru održano šest venčanja

OPOVO, 1. novembar 2021 – Tokom oktobra u Opštini Opovo je održano šest venčanja, tri u Opovu, dva u Barandi i jedno u Sefkerinu.

OPOVO: Nemanja Stojanović i Dijana Miladinović; Perica Kusaček i Marija Galonja; Radivoj Radu i Smilja Nikolić; BARANDA: Martin Šajin i Tanja Jovanović; Jovan Vlajnić i Jelena Trojanović; SEFKERIN: Milan Milankov i Katarina Medić.

Opovački lovci i vatrogasci u akciji: Ponovo gorelo u opovačkom ataru (video)

Ponovo gorelo u opovačkom ataru

OPOVO, 1. novembar 2021 – Ponovo je gorelo u opovačkom ataru, kod Dujine ćuprije.
U gašenju požara i ovog puta su zajednički učestvovali vatrogasci i opovački lovci. Gašenje je otežavao vetar koji je širio vatru, kao i nepristupačan teren za vozila.
Kao i svake jeseni požare u ataru izaziva paljenje žetvenih ostataka na njivama jer se vatra zbog košave ne može kontrolisati.

Druga južnobanatska liga Zapad 11. kolo: Pobeda Baranđana u Pančevu, Proleter nosi bodove iz Opova

Pobeda Baranđana u Pančevu, Proleter nosi bodove iz Opova

OPOVO, 1. novembar 2021 – Bez velikih iznenađenja u 11. kolu kada su naši klubovi u oitanju. Radnički je još jednom pokazao zavidnu efikasnost ali i slabosti u odbrani. Baranđani su na gostovanju u Pančevu pobedili Mundial rezultatom 5:2.
Opovčani su odigrali korektno protiv Proletera iz Mramorka, postigli su dva ali su primili četiri gola.
Možda je malo iznenađenje pobeda Uzdinaca nad vodećim Omladincom iz Deliblata, tako da su se naše komšije Glogonjci izjednačili sa liderom.
REZULTATI 11. kola: Pobeda – Glogonj 0:4; Mundial – Radnički 2:5; Mladost – BSK Bavanište 1:2; Unirea – Omladinac (D) 3:2; Omladinac 1927 – Proleter 2:4
TABELA: 1. Omladinac (D) (27); 2. Glogonj (27); 3. Unirea (24); 4. Radnički (23); 5. Proleter (19); 6. Mladost (10); 7. BSK Bavanište (10); 8. Mundial (10); 9. Pobeda (6); 10. Omladinac 1927 (2)