Opštinska liga 7. kolo: Efikasni Tempo, petarda u Sefkerinu

Efikasni Tempo, petarda u Sefkerinu

SEFKERIN, 17. oktobar 2021 – Iskalili su Sefkerinci sav bes iz prošlog kola i događaja u Banatskom Brestovcu u utakmici sa Borcem iz Pločice.

TEMPO (Sefkerin) – BORAC (Pločica) 5:0 (1:0); Treba napomenuti da je u ovu utakmicu Tempo ušao vidno oslabljen. Što zbog povreda, što zbog crvenih kartona iz prošlih kola. Danas nisu mogli da igraju Mladenović, Radomirović, Avramović, Simeon, Rovčanin i Lazović. Pa i bez njih Tempo je zabeležio ubedljivu pobedu.

Dugo je odolevala odbrana gostiju. Nikako nisu uspevali igrači Tempa da dođu do svoje prepoznatljive pas igre. No ipak jednu dubinsku loptu u prazan prostor prihvata Dimitrov i plasira je u mrezu, igrao se 44. minut prvog poluvremena. Reklo bi se na vreme je postignut gol.

Početkom drugog poluvremena došlo je do dve izmene u tempu kada su u igru ušli Živkov i Gošić, i pokrenuli mašinu. U 55. minutu na dodavanje Gošića, Nikola Zina izlazi sam ispred golmana i snažnim udarcem „zakucava“ loptu u mrežu Borca. Samo par minuta kasnije Živkov dolazi do jedne lopte na nekih 25 metara i odličnim šutem matira golmana gostiju Darka Starovla. U 67. minutu najbolji strelac Tempa u ovoj polusezoni Dimitrov postiže i drugi pogodak na današnjoj utakmici i povećava rezultat na 4:0. Tačku na ovu utakmicuu u 70. minutu postavio je rezervista Todorovski, koji je nekoliko minuta pre toga ušao u igru.

Treba napomenuti da je za Tempo zaigrao u svojoj 43. godini Dragan Đoševski predvodivši ove mlade momke do pobede.

Nakon ove pobede Tempo je na trećem mestu i zaostaje jedan bod za vodećim ekipama Budućnosti i Voje Gačića. Sefkerinci su kažnjeni oduzimanjem boda zato što su napustili utakmicu pre kraja u Banatskom Brestovcu.

TEMPO: Šiđanin, Jovanov, Stojić (Đoševski 83’), Stanisavljević, Arsić, Janković, Dačić (Živkov 46’), Živković (Gošić 46’), Dimitrov (Erdeljan 83’), Marković, Zina (Todorovski 60’).

REZULTATI 7. kola: Budućnost – Voja Gačić 2:2; Tempo – Borac 5:0; Jedinstvo – Kolonija 2:1

TABELA: 1. Budućnost (13); 2. Voja Gačić (13); 3. Tempo (12); 4. Kolonija (9); 5. Jedinstvo (7); 6. Borac (6)

Druga južnobanatska liga Zapad 9. kolo: Radnički i Omladinac osvojili po bod

Radnički i Omladinac osvojili po bod

BARANDA / OPOVO, 17. oktobar 2021 – Radnički i Omladinac završili su svoje mečeve u 9. kolu Druge južnobanatske lige Zapad identičnim rezultatima. Za jedne uspeh ua druge neuspeh. Opovčani su iznenadili i odigrali 2:2 u Bavaništu, dok su Baranđani opet razočarali i na domaćem terenu odigrali 2:2 sa uzdinskom Unireom.

Omladinac je na začelju tabele ali još uvek ima šanse da se izvuče iz ove neugodne situacije i izbori opstanak u ligi. Radnički i pored dobre ekipe plaća danak potpunom odsustvu rostera, odnosno kratke klupe, tako da je svaki izostanak igrača iz prvog tima prava katastrofa što se u finišu prvenstva odrazilo i na rezultate.

REZULTATI 9. kola: Mundial – Glogonj 0:1; Pobeda – Mladost 2:4; Radnički – Unirea 2:2; BSK Bavanište – Omladinac 1927 2:2; Omladinac (D) – Proleter 2:1

TABELA: 1. Omladinac (D) (24); 2. Glogonj (21); 3. Unirea (18); 4. Radnički (17); 5. Proleter (16); 6. Mladost (10); 7. Mundial (10); 8. BSK Bavanište (7); 9. Pobeda (3); 10. Omladinac 1927 (2)

Srpska liga Vojvodina 10. kolo: Treći uzastopni poraz Sakuljana

Treći uzastopni poraz Sakuljana

SAKULE, 17. oktobar 2021 – Sakuljani su i dalje bez osvojenog boda u oktobru. Tri uzastopna poraza, od toga dva na domaćem terenu razlog su za alarm u klubu.

BORAC (Sakule) – RADNIČKI 1912 (Sombor 0:1; Nakon goleada i ubedljive pobede u Kuli, krajem septembra, fudbalerima Borca ništa ne polazi za rukom (ili nogom). U tri poslednja meča postigli su samo jedan pogodak, a primili šest. Ovim porazom Borac je pao na deveto mesto.

REZULTATI 10. kola: OFK Bečej 1918 – Tisa 1:1; Dinamo 1945 – Radnički (Zr) 2:1; OFK Stari Grad – OFK Vršac 2:5; Jedinstvo – Tekstilac 1:2; OFK Kikiknda – 1. Maj Ruma 2.1; Hajduk 1912 – Omladinac 2:0; Borac (Š) – Feniks 1995 1:0; Borac (S) – Radnički 1912 0:1;

TABELA: 1. OFK Bečej 1918 (23); 2. OFK Vršac (23); 3. Tekstilac (22); 4. Feniks 1995 (22); 5. Borac (Š) (19); 6. Omladinac (18); 7. 1. Maj Ruma (17); 8. OFK Kikinda (15); 9. Borac (S) (14); 10. Radnički 1912 (13); 11. Hajduk 1912 (10); 12. Jedinstvo (9); 13. Dinamo 19145 (7); 14. Tisa (7); 15. OFK Stari Grad (6); 16. Radnički (Zr) (6).

Vremenske prilike: Danas na severu i zapadu sunčano,u ostalom delu oblačno

Danas na severu i zapadu sunčano,u ostalom delu oblačno

BEOGRAD, 17. oktobra U Srbiji ujutru na severu i po kotlinama i rečnim tokovima kratkotrajna magla.
U Beogradu ujutru na širem području grada kratkotrajna magla. Tokom dana pretežno sunčano i malo toplije. Vetar slab, promenljiv.
Jutarnja temperatura oko 6, a najvisa dnevna oko 16 stepeni.
Izgledi vremena za sedam dana, do 24. oktobra:
Do petka ujutro hladno, u prvoj polovini nedelje ponegde sa kratkotrajnom maglom i slabim prizemnim mrazem, u toku dana pretezno suncano i toplije sa temperaturom oko ili malo iznad prosečnih vrednosti.
U petak i subotu prolazno naoblačenje i zahlađenje, mestimično sa kisom, a zatim suvo i hladno.

Sportski vikend: Fudbal u Sakulama, Barandi i Sefkerinu, startuju košarkaši

Fudbal u Sakulama, Barandi i Sefkerinu, startuju košarkaši

OPOVO, 17. oktobar 2021 – Ovog vikenda na opštinskim fudbalskim terenima utakmice u Sakulama, Barandi i Sefkerinu, a u prvenstvu startuju i opovački košarkaši.

Borac dočekuje Radnički 1912 iz Sombora, ekipu koja ima četiri boda manje od Sakuljana što u ovom meču ništa ne mora da znači.

Radnički je domaćin Uzdincima, ima ulogu favorita ali će to morati da dokažu i na terenu. Opovčani gostuju u Bavaništu i ponovo imaju priliku da poprave utisak i osvoje neki bod.

Tempo je domaćin Borcu iz Pločice, u prvom kolu su ih pobedili, tako da su favoriti u ovoj utakmici.

Opovački košarkaši u nedelju startuju u prvenstvu Međuregionalne KSV lige. Gostuju u Golubincima gde nemaju pozitivan skor.

FUDBAL: Srpska liga Vojvodina / 10. kolo

Sakule, 17. oktobar (nedelja) 15:00h; BORAC – RADNIČKI 1912 (Sombor)

FUDBAL: Druga južnobanatska liga Zapad / 9. kolo

Baranda, 17. oktobar (nedelja) 15:00h; RADNIČKI – UNIREA (Uzdin)

Bavanište, 17. oktobar (nedelja) 15:00h; BSK BAVANIŠTE – OMLADINAC 1927 (Opovo)

FUDBAL: Opštinska liga Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo / 7. kolo

Sefkerin, 17. oktobar (nedelja) 15:00h; TEMPO – BORAC (Pločica)

FUDBAL: Omladinska liga južnog Banata – grupa Sever / 7. kolo