Nacionalna služba za zapošljavanje: Isplata redovne i privremene novčane naknade za avgust

Nacionalna služba za zapošljavanje obaveštava javnost da će preko Poštanske štedionice izvršiti isplatu redovne i privremene novčane naknade za mesec avgust 2021. godine.
Redovna novčana naknada za nezaposlena lica biće isplaćena u utorak 21. septembra 2021. godine, dok će privremena novčana naknada za lica koja žive na i izvan teritorije AP Kosova i Metohije biti isplaćena u sredu 22. septembra 2021. godine.

Druga južnobanatska liga Zapad 5. kolo: Baranđani ponovo efikasni, katastrofa Omladinca u Vojlovici

Baranđani ponovo efikasni, katastrofa Omladinca u Vojlovici

OPOVO, 19. septembar 2021 – Prošlonedeljni poraz u Glogonju je izgleda bila samo jedna loša epizoda Radničkog i već u ovom kolu Baranđani su ponovo pokazali zašto su najefikasniji tim dosadašnjeg toka prvenstva. S druge strane opovački Omladinac je nakon dobre utakmice prošle nedelje ponovo pokazao sve slabosti i doževeo pravu katastrofu u Vojlovici.

RADNIČKI (Baranda) – BSK BAVANIŠTE 6:1 (3:1); Strelci Radničkog nastavljaju sa efikasnom igrom, a ovog puta ceh je platila ekipa BSK Bavanište. Radnički je odlično otvorio utaknicu i dosta brzo poveo sa 2:0 golovima Nenezića u 13. i 19. minutu. Gosti su smanjili rezultat sa bele tačke u 25. minutu, a strelac je bio Antić. Samo dva minuta kasnije Grbović je ponovo Baranđanima doneo prednost od dva gola razlike.

U drugom poluvremenu još tri pogotka u mreži Bavaništa. Dobrić u 56. minutu iz penala povećava rezultat na 4:1, a zatim Grbović još jednim pogotkom u 68. minutu nastavlja goleadu Baranđana. Konačan rezultat svojim drugim pogotkom sa bele tačke postavlja Dobrić u 82. minutu.

RADNIČKI: Sladović, Ostojić, Milenković, Vlajnić, Gojčinović, Nenezić (Petrov), Miljković, Grbović, Dobrić, Babin, Radojev.

MLADOST (Vojlovica) – OMLADINAC 1927 (Opovo) 8:1 (4:0); Ponovo su Opovčani izašli na teren sa omladinskom ekipom i ovog puta platili skupu cenu tako da su se u Opovo vratili sa osam golova u mreži. Jedini pogodak za Omladinac postigao je Gošić u 65. minutu kada je na semaforu rezultat bio 7:1.

REZULTATI 5. kola: Unirea – Glogonj 2:1; Mladost – Omladinac 1927 8:1; Mundial – Proleter 2:2; Pobeda – Omladinac (D) 0:2; Radnički – BSK Bavanište 6:1.

TABELA: 1. Omladinac (D) (15); 2. Radnički (12); 3. Glogonj (9); 4. Proleter (9); 5. Unirea (8); 6. Mundial (7); 7. BSK Bavanište (6); 8. Mladost (4); 9. Omladinac 1927 (1); 10. Pobeda (0).

Srpska liga Vojvodina 6. kolo: Preokret i ubedljiva pobeda Borca

Preokret i ubedljiva pobeda Borca

SAKULE, 19. septembar 2021 – Ubedljiva pobeda Sakuljana što im donosi četvrtu poziciju nakon šest odigranih kola.

BORAC (Sakule) – OFK KIKINDA 4:1 (0:0);

Prvo poluvreme bez golova i ponovo zebnja navijača da fudbaleri Borca neće materijalizovati dobru igru. Na samom početku drugog poluvremena (46’) „hladan“ tuš za sve na stadionu Sveti Nikola. Ivanović izbija sam ispred golmana Lekića i dovodi goste u vođstvo. Međutim, samo dva minuta kasnije Jakovašić poravnava rezultat, a bilo je potrebno još dva minuta da Đorđević donese potpuni preokrat. Sa dva pogotka u 56. i 90. minutu Maksimović postavlja konačan rezultat.

BORAC: Lekić, Maksimović, A.Marković (Jakovašić), Šiškov (Zulfić), Juriša, Đorđević (Javor), Dašić, Ahčin (Gavrilović), Novčić (Šušnjar), Terzić, V.Marković.

REZULTATI 6. kola: OFK Bečej – OFK Vršac 1:2; Radnički (Zr) – Feniks 1995 0:1; Tisa – Tekstilac 1:3; Dinamo 1945 – Radnički 1912 1:2; OFK Stari Grad – 1. Maj Ruma 0:1; Borac (Š) – Omladinac 1:0; Jedinstvo – Hajduk 1912 5:2; Borac (S) – OFK Kikinda 4:1.

TABELA: 1. Feniks 1995 (15); 2. OFK Bečej 1918 (13); 3. Borac (Š) (13); 4. Borac (S) (11); 5. OFK Vršac (11); 6. Tekstilac (10); 7. Jedinstvo (9); 8. Omladinac (9); 9. OFK Kikinda (9); 10. 1. Maj Ruma (8); 11. Radnički 1912 (7); 12. Hajduk 1912 (7); 13. Tisa (5); 14. Dinamo 1945 (4); 15. OFK Stari Grad (3); 16. Radnički (Zr) (3).

Opštinska liga Pančevo – Kovin – Kovačica – Opovo 3. kolo: Tempo upisao drugu pobedu u nizu

Tempo upisao drugu pobedu u nizu

SEFKERIN, 19. septembar 2021 – Utakmica je počela minutom ćutanja povodom tragične smrti Vlastimira Ćirike koji je bio bivši igrač i član uprave Fudbalskog kluba Tempo iz Sefkerina.

TEMPO (Sefkerin) – KOLONIJA (Kovin) 3:0 (3:0);

Tempo je ugostio lidera prvenstva posle dva kola sa 100% učinkom. Raspoloženi za igru bili su svi igrači željni dokazivanja. Kao da još uvek sebi ne mogu da oproste propust iz prvog kola pa su se utrkivali ko će pre da postigne gol. Ređale su se šanse od prvog minuta. U 8. minutu Stefan Marković je doveo Tempo u vođstvo direktno iz kornera. Nakon vođstva Ivan Živkov je imao tri izgledne šanse ali nije uspeo da ih realizuje. Pored mnogo promašaja domaćih ponovo je na scenu stupio centarfor Tempa Nikola Dimitrov koji trese mrežu gostiju iz Kovina u 36. i 40. minutu udarcem sa nekih 16 metara pravo u rašlje. U drugom poluvremenu trener domaćih Plazinić u igru uvodi igrače koji nisu dobijali minutažu u prva dva kola dajući im šansu da zaigraju i da osete teren u ovom prvenstvu.

TEMPO: Šiđanin, Jovanov (Radojičić 46), Todorovski, Janković, Stanisavljević, Mladenović, Živkov (Rovčanin 75), Gošić (Simeon 40), Dimitrov, Marković (Zina 62), Radomirović.

REZULTATI 3. kola: Jedinstvo – Voja Gačić 1:3; Tempo – Kolonija 3:0; Budućnost – Borac 4:0.

TABELA: 1. Budućnost (6); 2. Tempo (6); 3. Voja Gačić (6); 4. Kolonija (6); 5. Jedinstvo (3); 6. Borac (0).