Groblje u Barandi: Srušen spomenik baranđanskog sveštenika

BARANDA, 13. septembar 2021 – Na groblju u Barandi srušen je spomenik Leonida Lazara Bajina sveštenika iz Barande koji je preminuo 1986. godine. Nepremeren čin koji je možda, kako se govori, izazavan pričom da je Bajin sahranjen sa većom količinom srebra, tako da su počinioci možda pokušali da opljačkaju grob.

U komunalnom preduzeću, koje je zaduženo za održavanje grobalja na teritoriji naše opštine kažu da su izvršili inspekciju grobalja u sva četiri opštinska mesta i da nema drugih porušenih ili oštećenih grobnih mesta.

Predsednik opštine Miloš Markov je osudio ovaj vandalski čin, kao nešto što ne bi smelo da se događa i rekao da je istraga pod ingerencijom Ministarstva unutrašnjih poslova, odnosno policije.

Ovakvi i slični događaji su se ranije dešavali na malom groblju u Opovu gde su zabeležena rušenja spomenika i krađa metalnih ograda oko grobnih spomenika.

Uoči praznika: Oskrnavio trobojku na Limanu

Brajan Brković ne prestaje da provocira srpsku javnost svojim ponašanjem. Poslednji u nizu, toliko je sramotan da ovaj mladi Milogorac zaslužuje da se pridruži Jadranki Barjaktarević.
Brković se pohvalio skrnavljenjem trobojke u Novom Sadu, u neprimerenom pokušaju da zastavu i nadolazeći praznik stavi u kontekst političkog delovanja. Istaknuti aktivista Đilasovog SSP-a živi je dokaz da iver ne pada daleko od klade, budući da je Brajan unuk pokojnog pesnika Jevrema Brkovića, jednog od najglasnijih protivnika Srba u Crnoj Gori.

Srpska liga Vojvodina 5. kolo: Uzbudljiv derbi i podela bodova u Sakulama

Uzbudljiv derbi i podela bodova u Sakulama

SAKULE, 13. septembar 2021 – Izuzetno uzbudljiv derbi kola u Sakulama. U dva navrata vodili su gosti sa dva gola razlike, domaći nisu iskoristili penal ali su uspeli u zaustavnom vremenu da izjednače i dođu do boda.

BORAC (Sakule) – OFK BEČEJ 1918 3:3 (0:2); Igrali su Sakuljani ofanzivno i imali dve dobre prilike u prvih pola sata. Terzin je pogodio prečku, a Juriša nije iskoristio situaciju jedan na jedan sa golmanom Bečeja. U finišu prvog poluvremena gosti postižu dva pogotka – Krajnović u 34. i Savanović u 44. minutu.

Već na početku drugog poluvremena, u 46. minutu Ahćin smanjuje vođstvo Bečeja na 1:2. Ubrzo, zbog igranja rukom u šesnaestercu, sudija pokazuje na belu tačku za domaćina ali Juriša pogađa stativu. S druge strane novi penal ali za goste. Tunjević je precizan i Bečeju ponovo donosu prednost od dva gola. Samo dva minuta kasnije Juriša smanjuje rezultat na 2:3. Radost domaćim navijačima donosi Milan Šušnjar u 92. minutu za konačnih 3:3.

BORAC: Lekić, Maksimović, Zulfić (Jakovašić), Juriša, Gavrilović (M.Šušnjar), Ahćin, Dašić, Vesić, (Đorđević), Novčić (A.Šušnjar), Terzić, Marković (Javor).

REZULTATI 5. kola: Borac (S) – OFK Bečej 1918 3:3; OFK Kikinda – Jedinstvo 2:0; Hajduk 1912 – Borac (Š) 0:1; Omladinac – OFK Stari Grad 2:1; 1. Maj Ruma – Dinamo 1945 0:0; Radnički 1912 – Tisa 2:2; Tekstilac – Radnički (Zr) 4:0; Feniks 1995 – OFK Vršac 2:0.

TABELA: 1. OFK Bečej 1918 (13); 2. Feniks 1995 (12); 3. Borac (Š) (10); 4. OFK Kikinda (9); 5. Omladinac (9); 6. Borac (S) (8); 7. OFK Vršac (8); 8. Tekstilac (7); 9. Hajduk 1912 (7); 10. Jedinstvo (6); 11. 1. Maj Ruma (5); 12. Tisa (5); 13. Radnički 1912 (4); 14. Dinamo 1945 (4); 15. OFK Stari Grad (3); 16. Radnički (Zr) (3).

Druga južnobanatska liga Zapad 4. kolo: Poraz Baranđana u Glogonju, Opovčani osvojili prvi bod

Poraz Baranđana u Glogonju, Opovčani osvojili prvi bod

OPOVO, 13. septembar 2021 – Radnički je doživeo prvi prvenstveni poraz u Glogonju, dok su Opovčani konačno odigrali dobru utakmicu i odigrali nerešeno za Uzdincima.

GLOGONJ – RADNIČKI 1:0;

Imali su inicijativu Baranđani, stvorili nekoliko dobrih prilika ali su Dobrić, Nenezić i Cukić bili neprecizni. Jedini pogodak na utakmici je autogol Nemanje Lazina, koji je na kraju odlučio meč.

OMLADINAC 1927 (Opovo) – UNIREA (Uzdin) 3:3 (1:2);

Imali su Uzdinci prednost od dva gola razlike ali su „opovačke bebe“ dva puta stizali prednost gostiju. Povela je Unirea sa 2:0 u prvih pola sata igre i već tada se mislilo da će to biti novi poraz Omladinca. Međutim, Todorović je 35. minutu smanjio na 1:2 i pružio nadu domaćinu za drugo poluvreme.

Sredinom drugog poluvremena izjednačio je Mihajlović, ali su gosti 10 minuta pre kraja ponovo došli u vođstvo. Ipak, Opovčani se ne predaju i u 87. minutu lepim pogotkom Petrovića ponovo poravnavaju rezultat i dolaze do boda na ovoj utakmici.

OMLADINAC: Šiđanin, Popović, Stajić, Todorović, Grujić, Rošulj, Bogić, Ivanov, Vukelić, Matić, Antić, u igru su ušli: Todorović S, Petrović i Mihajlović.

REZULTATI 4. kola: Glogonj – Radnički 1:0; BSK Bavanište – Pobeda 2:1; Omladinac (D) – Mundial 4:2; Proleter – Mladost 0:0; Omladinac 1927 – Unirea 3:3.

TABELA: 1. Omladinac (D) (12); 2. Radnički (9); 3. Glogonj (9); 4. Proleter (8); 5. BSK Bavanište (6); 6. Mundial (6); 7. Unirea (5); 8. Mladost (1); 9. Omladinac 1927 (1); 10. Pobeda (0).

Fudbal: Sefkerincima sva tri boda na gostovanju u Pločici

Sefkerincima sva tri boda na gostovanju u Pločici

SEFKERIN, 12. septembar 2021 – Sefkerinci se iz Pločice vraćaju sa sva tri boda i najavljuju bolje rezultate u nastavku prvenstva.

BORAC (Pločica) – TEMPO (Sefkerin) 0:1 (0:1);

Od prvog minuta utakmice igraci Tempa su krenuli ofanzivno na gol domaćih želeći da pokžu da je prošlonedeljnji poraz kod kuće bio samo slab dan. Napadi su se ređali kao na traci iz kojih su stvorili nekoliko dobrih prilika ali nisu bili prisebni u odlučujućim trenucima. Odličnu partiju u prvih 45.minuta prikazao je levo krilo Tempa Aleksandar Radomirović koji je bio nerešiva enigma za odbranu Borca. Sa druge strane i Borac je imao jednu odličnu šansu kada je Stojkanović i mrtvog ugla uspeo da pogodi stativu. I kada su svi mislili da će se na poluvreme otići sa najnepopularnijim rezultatom Uroš Mladenović odlično izvodi korner i u „trepavicu“ pogađa Darka Todorovskog koji je najviši u šesnaestercu i sa osam metara glavom trese mrežu domaćih, a igrao se 44. minut.

Drugo poluvreme su fudbaleri Tempa odigrali rutinski. Malo su spustili loptu, usporili i iz takve igre uspeli da naprave tri – četiri izgledne šanse koje su napadači promašili. Na drugoj strani Borac je pripretio pred sam kraj utakmice iz jednog slobodnog udarca koji je danas dobri golman Šiđanin odlično odbranio.

TEMPO: Šiđanin, Jovanov, Todorovski (Simeon 46), Stanisavljević, Janković, Živković, Avramović (Dimitrov 46), Gošić, Mladenović, Dačić (Živkov 70), Radomirović.

REZULTATI 2. kola: Voja Gačić – Budućnost 2:1; Borac – Tempo 0:1; Kolonija – Jedinstvo 3:1.

TABELA: 1. Kolonija (6); 2. Budućnost (3); 3. Tempo (3); 4. Voja Gačić (3); 5. Jedinstvo (3); 6. Borac (0).