Fudbal: Na startu prvenstva bledo izdanje Opovčana i raspoloženi strelci Radničkog

Na startu prvenstva bledo izdanje Opovčana i raspoloženi strelci Radničkog

OPOVO, 22. avgust 2021 – Bledo izdanje Opovčana i efikasni strelci Radničkog na startu Druge južnobanatske lige Zapad.

OMLADINAC 1927 (Opovo) – OMLADINAC (Deliblato) 0:4; Ubedljiva pobeda gostiju iz Deliblata, međutim trenera Rošulja treba više da brine kadrovska situacija sastava jer mu je roster (čitaj: prazna klupa) veći problem.

Ne mogu se Opovčani pravdati zbog izostanka njihova dva svakako najbolja fudbalera Stanišića i Matića, mada je pitanje da li će ova dva igrača zadržati do kraja prvenstva, jer sa ovakvom igrom teško mogu bilo koga da pobede.

Nažalost, isti problemi kao i na početku prošle sezone, kada se Omladinac u finišu „probudio“ i uspeo da sačuva opstanak u ligi. Obe godine liga je mnogo jača i takav luksuz Omladinac sebi neće moći da dozvoli.

MLADOST (Vojlovica) – RADNIČKI (Baranda) 3:6 (2:5); S druge strane, Radnički je na gostovanju u Vojlovici pokazao izuzetnu efikasnost ali svakako treba da brine odbrana koja je primila tri gola. Radnički je kvalitetno pojačan, dobro su startovali i možda je ovo najava za visok plasman i povratak u PFL Pančevo.

Baranđani su pogotkom Bakića poveli već u 3. minutu, samo pet minuta kasnije kapiten Dobrić je povećao vođstvo na 2:0. Da će biti puno golova na ovom meču potvrdio je Ivanišević koji je smanjio vođstvo Radničkog u 10. minutu. Igrao se 15. minut kada je Radnički preko Grbovića ponovo došao na dva gola razlike, a zatim je Cukić u 27. minutu postigao pogodak za 4.1. Domaćin je pogotkom Stojanovića uspeo u 37. minutu da smanji na 4:2, ali se Cukić svojim drugim pogotkom pobrinuo da se na odmor ode sa vođstvom od 5:2.

U drugom poluvremenu pala su još dva gola. Živkov je u 56. minutu sa bele tačke dao treći gol za Mladost, a Nenezić je u 69. minutu postavio konačan rezultat 6:3 za Radnički.

RADNIČKI: Sladović, Radojev, Babin (Kustrimović 65’), Milenković (Miljković 82’), Vlajinić, Divljački, Dobrić (Nenezić 65’), Vitorović, Grbović, Cukić, Bakić (Lazin 46’).

REZULTATI 1. kola: Proleter – Glogonj 2:0; Omladinac 1927 – Omladinac 0:4; Unirea – BSK Bavanište 3:2; Mladost – Radnički 3:6; Mundial – Pobeda 2:1.

Fudbal: U Glogonju  održan memorijalni turnir “Madža”

Fudbal: U Glogonju održan memorijalni turnir “Madža”

U Glogonju  održan memorijalni turnir “Madža”

Glogonj, 21. Avgust 2021
U Glogonju je održan prvi memorijalni turnir u fudbalu za decu “Madža”. Škola fudbala “Spartanac” je nastupila sa dva godišta 2009. i 2011.

2011. godište je odigralo odlično utakmice ali ipak nije uspela da prođe grupno takmičenje, iako je od tri utakmice samo jednu izgubila, odlučila je gol razlika.

2009 godište je stiglo do finala gde je osvojeno srebro . Prvo mesto je osvojio Dinamo iz Pančeva.
“U oba godišta smo bili hendikepirani, nastupili smo sa polovičnim sastavima jer nam je određen broj igrača na letovanju. Čak je 2009 godište nastupilo bez golmana, gde su se igrači menjali na golu. Zahvaljujemo se deci na Fer pleju, disciplini, pretrčanim kilometrima” za Glas Opova je izjavio Saša Komarov trener “Spartanaca”

KO JEDAN SMO SVI SPARTANCI SMO MI!!!

Srpska liga Vojvodina 2. kolo: Sakuljani kao brzi voz kroz Bačku Palanku

Sakuljani kao brzi voz kroz Bačku Palanku

SAKULE, 22. avgust 2021 – Ako se po jutru dan poznaje, Sakuljane očekuje dobra sezona. Fudbaleri Borca su bili ubedljivi na gostovanju u Bačkoj Palanci i u Sakule se vraćaju sa sva tri boda.

OFK STARI GRAD (Bačka Palanka) – BORAC (Sakule) 1:4

U okviru 2. kola danas je odigrano šest utakmica: OFK Bečej 1918 – Tekstilac 2:1; Feniks 1995 – Radnički 1912 2:1; OFK Vršac – 1. Maj Ruma 1:1; Radnički (Zr) – Omladinac 2:1; Dinamo 1945 – OFK Kikinda 0:1; OFK Stari Grad – Borac (S) 1:4. U nedelju igraju Tisa – Hajduk 1912 i Borac (Š) – Jedinstvo.

Sakuljani trenutno zauzimaju prvu poziciju na tabeli, a pored njih po dve pobede imaju bečej, feniks i Kikinda.

Nedimović: Hrane dovoljno,uskoro konkursi za ratare i stočare

Hrane dovoljno,uskoro konkursi za ratare i stočare

BEOGRAD, 22. avgusta (Tanjug) – Ministar poljoprivrede Srbije Branislav Nedimović izjavio je danas da će hrane biti dovoljno uprkos suši i da će zemlja biti “u plusu i te kako” jer je ove godine cena kukuruza veća nego prošle godine.

Naveo je da će prinos kukuruza biti manji zbog ekstremno visokih temperatura u julu i nedovoljno kiše.

“Imaćamo šest tona po hektaru. Više od milion hektara je posejano, biće dosta za Srbiju, biće i za izvoz”, rekao je ministar poljoprivrede za RTS.

Dodao je da će ove godine moći više da se zaradi jer su cene više. “Bićemo u plusu što se tiče novca i te kako”, naglasio je Nedimović.

Kada je reč o konkursu iz IPARD programa, ministar kaže da je namenjen svakom gazdinstvu koje želi da “pređe iz nivoa 1 u nivo 2 video-igre zvane poljoprivreda”.

“Maksimalno je povrat 700.000 evra, za mlekarstvo milion evra. To su jako važne stvari, time se dižete iz sirovine i idete u poluproizvod i proizvod”, navodi ministar.

Dodaje da je za konkurs za voćare i povrtare, koji je sproveden u saradnji sa Svetskom bankom, bilo 2.400 zahteva, od kojih se 90 odsto njih odnosilo na traktore.

Rezultati konkursa biće objavljeni za dve-tri nedelje, kaže ministar i podseća da su uslovi konkursa bili “jako lepi” – 50 odsto grant, 40 odsto kredit i 10 odsto učešće.

Novac će, prema njegovim rečima, dobiti oko 700-800 ljudi.

“Najveći broj zahteva je iz Zlatiborskog okruga, Jablaničkog, gde se radi voće i povrće, sa novom mehanizacijom je i veći kvalitet”, navodi Nedimović i dodaje da će novac biti isplaćen sledećeg meseca, kao i da se uskoro očekuje novi konkurs za ratare i stočare.

Govoreći o proizvođačima mleka koji su u velikom gubitku zbog skoka cene žitarica, Nedimović je rekao da će u narednim danima biti doneta odluka o povećanju premije za mleko, sa sedam na 10 dinara.

“To je jedna od mera, ostalo narednih dana. Videćemo kako će to sve da ide. Samo Srbija ima dovoljno mleka u okruženju, sve ostale zemlje nemaju dovoljno mleka i to je naša šansa. Kad se nešto pojavi kao problem, ako imate dovoljno pameti možete to da pretvorite iz 0:1 u 2:1, iz dvojke u keca, i nadam se da ćemo to uraditi u sektoru mlekarstva”, rekao Nedimović.