Druga južnobanatska liga Zapad, 21. kolo: Unirea bolja u Opovu, Sefkerinci trujumfovali u Pančevu

Unirea bolja u Opovu, Sefkerinci trujumfovali u Pančevu

OPOVO, 17. maj 2021 – Naši predstavnici u Drugoj južnobanatskoj ligi Zapad – grupa Sever ostvarili su u poslednjem kolu polovičan uspeh. Omladinac je izgubio u Opovu, dok su Sefkerinci trijumfovali u Pančevu.

OMLADINAC 1927 (Opovo) – UNIREA (Uzdin) 2:5 (1:2); Dobar deo utakmice mladi tim Opova je bio u egalu sa Uzdincima, međutim, prevagnulo je iskustvo i fizička dominantnost gostiju tako da su u finišu utakmice ostvarili ubedljivu pobedu.

Opovčani su dobro otvorili utakmicu i prvi poveli, međutim gosti iz Uzdina uspeli su do kraja prvog poluvremena da izjednače i preokrenu rezultat, tako da se na odmor otišlo rezultatom 1:2. U nastavku meča Omladinac poravnava rezultat, bilo je prilika i za treći pogodak, ali za razliku od njih, Uzdinci su svoje šanse iskoristili i zasluženo odneli sva tri boda iz Opova.

MUNDIAL (Pančevo) – TEMPO (Sefkerin) 0:2 (0:1); Da prvenstvo ima jos nekoliko kola sefkerinski Tempo bi verovatno „pobegao“ sa dna tabele. Nažalost, forma je došla na kraju sezone. Ali to je ujedno i zalog da se ozbiljnije krene na leto u novu sezonu kako se ovako loši rezultati ne bi ponovili.

Dobro odigrana utakmica na Starom Tamišu protiv ekipe Mundiala, koja je zavrsila na četvrtom mestu i plasirala se u plejof. Siguran početak doneo je vođstvo već u 12. minutu utakmice. Lopta je udarila igrača domaćih u ruku u šesnaestercu, a siguran sa bele tačke bio je Nikola Dimitrov. Nastavila se dobra igra Tempa do kraja poluvremena i propuštene su tri dobre prilike za pogodak.

Na početku drugog poluvremena dosuđen je slobodan udarac na nekih 35.metara iskosa od gola Mundiala. Loptu je namestio Darko Todorovski i fantastičnim, rezantnim udarcem pogodio rašlje golmana domaćih, a igrao se 51. minut. Kako su sami domaćini rekli ovakav evro gol se nije video na ovom stadionu nekoliko godina. U nastavku su fudbaleri Tempa usporili i utakmicu rutinski priveli kraju. Treba napomenuti da su igrači Mundijala u drugom poluvremenu imali nekoliko dobrih pokušaja sa distance ali se odličnim intervencijama istakao golman Tempa Šiđanin.

Sastav Tempa: Šiđanin, Jovanov (Krujezi 80’), Todorovski, Radojičić, Simeon, Stanisavljević, Rovčanin (Lazović 37’), Stojić, Dimitrov, Dačić, Zina (Avramović 61’).

REZULTATI 21. kola: Mundial – Tempo 0:2; Omladinac 1927 – Unirea 2:5; Jedinstvo Stević – Glogonj 3:1; Pobeda – slobodan tim.

TABELA: 1. Jedinstvo Stević (46); 2. Glogonj (44); 3. Unirea (33); 4. Mundial (20); 5. Pobeda (16); 6. Omladinac 1927 (12); 7. Tempo (10).

Prva južnobanatska liga 26. kolo: I Novoseljani prejaki za Baranđane

I Novoseljani prejaki za Baranđane

BARANDA, 17. maj 2021 – Radnički je nastavio svoj neslavni niz poraza, ovog puta izgubili su u Barandi od Sloge iz Banatskog Novog Sela rezultatom 1:8.

REZULTATI 26. kola: Jugoslavija – Budućnost 1:0; Dolina – BAK 1:4; Strela – Stari Tamiš 4:1; Radnički – Sloga 1:8; Crvena Zvezda – Potporanj 3:0; Hajdučica – Polet 1:0; Partizan (U) – Partizan (G) 2:1; Banat – Spartak 1911 2:3.

TABELA: 1. BAK (51); 2. Crvena Zvezda (50); 3. Polet (48); 4. Budućnost (46); 5. Partizan (G) (43); 6. Dolina (42); 7. Strela (42); 8. Sloga (38); 9. Hajdučica (37); 10. Spartak 1911 (34); 11. Stari Tamiš (32); 12. Potporanj (31); 13. Jugoslavija (31); 14. Partizan (U) (28); 15. Banat (24); 16. Radnički (5).

Recepti po preporuci kuhinje hotela “Stari Banat”: Taljatele sa piletinom i šparglom

Taljatele sa piletinom i šparglom

Priprema:

U ključalu vodu dodati so i šparglu koju smo prethodno dobro oprali. File iseći na kockice i propržiti na prethodno zagrejanom maslacu. Piletini dodati šparglu isečenu na kolutove, dodati skuvane taljatele, nastaviti sa kuvanjem oko minut pa dodati pavlaku. U smesu dodati gaudu i parmesan, začiniti po ukusu, i servirati toplo posuto parmezanom i listićima nane.

Listići nane

Letnja liga Banat – Jug, 2. kolo: Poraz Opova 2, prvom timu odložen meč u Crepaji

Poraz Opova 2, prvom timu odložen meč u Crepaji

OPOVO, 17. maj 2021 – U 2. kolu grupe B, letnje košarkaške lige Bamat – Jug, drugi tim Opova 99 izgubio je na domaćem terenu od Virtus Basketa, dok su svi mečevi u grupi A, gde nastupa prvi tim Opova 99, odložene.

OPOVO 99 (2) – VIRTUS BASKET (Pančevo) 61:83 (13:22; 18:9; 19:28; 11:24). Dobar meč u kome su ipak, mnogo mlađi i u boljoj fizičkoj kondiciji Pančevci, dosta ubedljivo savladali veterane Opova.

Opovo 99: Mihajlov 4, Ristić 4, Ralić 3 (1), Konstantinov, Vlajnić 17 (3), Ćirović 2, Petrov 8, Vujić 3, Habanek, Josić 18, Prem, Bogdanov 2.

Kik boks Serbia Open: Dva srebra i jedna bronza za Sefkerince

Dva srebra i jedna bronza za Sefkerince

SEFKERIN, 16. maj 2021 – Od 14. do 16. maja uspešno je održan “SERBIA OPEN – WAKO EUROPEAN CUP“.  Uz veliku radost kik bokseri su dočekali ovo najveće takmičenje, koje je prvo evropsko nakon pandemije korone, a održano je baš u Beogradu.

U atletskoj dvorani na Banjici u dva bokserska i dva tatami ringa učestvovalo je 334 takmičara iz 13 zemalja: Austrije, Belorusije, Bosne i Hercegovine, Bugarske, Francuske, Litvanije, Moldavije, Crne Gore, Makedonije, Rusije, Srbije, Slovenije i Ukrajine.

Sefkerinski kik bokseri su se odlično pokazali u tri kategorije kadeta, juniora i seniora.

Aleksa Stankov u kategoriji kadeta u disciplini borbe kik lajt osvojio je bronzanu medalju.

U kategoriji juniora Uroš Janjić je osvojio srebrnu medalju. Imao je veoma jake ful kontakt mečeve. U polufinaluje pobedio šampiona iz Bugarske, a u finalu je imao meč sa velikim šampionom iz Ukraijne koji je pravi profesionalac u kik boksu.

Takmičar u seniorskoj kategoriji Uroš Đorđević osvojio je u fulkontaktu takođe srebrnu medalju što je veliki uspeh.

„Odličan rezultat naših takmičara koji su radili mečeve sa šampionima stranih zemalja. Sada znamo da smo u vrhu borilačkog sporta, a mladi takmičari iz sefkerinskog kluba Dragon su sve uspešniji sportisti.

Sledece takmičenje nam je Prvenstvo Srbije u ful kontaktu 5. juna u Kraljevu“, izjavio je trener Nikola Stankov.