Kros u Smederevskoj Palanci: Najmlađi atletičari Spartaka na takmičenju

Najmlađi atletičari Spartaka na takmičenju

OPOVO, 4. april 2021 – Posle duže pauze najmlađi atletičari opovačkog Spartaka izašli su na takmičarsku stazu. U Smederevskoj Palanci je održan kros, a Spartakova atletičarka Jovana Vukajlov osvojila je srebrnu medalju u trci devojčica 2014. godište.

„Vreme je bilo prohladno, ali oko srca toplo. Posle dužeg vremena i naši najmlađi su nastupili na takmičenju, s obzirom da zbog virusa nije bilo takmičenja. Nekima je ovo bilo prvo takmičenje i jedno lepo novo iskustvo, koje će pamtiti verujemo celog života“, izjavio je trener opovačkog kluba Nemanja Stojanović.

Relaksiranje mera: Od sutra rade bašte kafića sa 50 odsto kapaciteta

Od sutra rade bašte kafića sa 50 odsto kapaciteta

BEOGRAD, 4. aprila (Tanjug) – Od sutra će bašte kafića i restorana biti otvorene, ali će moći da se koriste sa 50 odsto kapacitet, i time ćemo da legalizujemo već postojeće stanje, izjavio je član Kriznog štaba dr Predrag Kon.

“Korekcije kojih će biti od ponedeljka porazumevaju da ugostitelji mogu da rade na 50 odsto kapaciteta na otvorenom, a detalji će biti definisani tokom dana da bi oni koji kontrolišu poštovanje mera mogli da ih primene”, izjavio je Kon gostujući na Prvoj TV.

Dodao je da u baštama mora da bude razmaka od dva metra među gostima, a ne među stolovima, i da moraju da se nose maske.

“To bi bio uvod u malo ozbiljnije poštovanje mera, jer da smo te najosnovnije mere poštovali, ne bismo morali ni da se zatvaramo”, zaključio je Kon.

On je komentarišući protivljenje vakcinaciji ocenio da se radi o prkošenju i inećenju što su ljudske slabosti.

“Međutim, tu ima i onih koji to ne rade iz takvih namera, već iz vrlo svesnih pobuda da izazovu otpor, a nema ni jednog razloga za otpor, jer je vakcinacija jedini izlaz iz ovoga”, rekao je Kon.

On je dodao kako je takva vrsta kampanje besmislena, jer vakcinacija nije obavezna, već preporučena.

“Efekti vakcinacije se vide. Preko 32 odsto stanovništva Beograda je vakcinisano, i vidi se da u mestima gde je veći obuhvat vakcinacije dolazi do zaravnjenja krive, a tamo gde je manji obuhvat broj obolelih raste”, naveo je Kon.

Srpska liga Vojvodina 26. kolo: Prvi prolećni poraz Borca, banatski derbi pripao Vrščanima

Prvi prolećni poraz Borca, banatski derbi pripao Vrščanima

SAKULE, 4. april 2021 – Na gostovanju u Vršcu, Sakuljani su doživeli prvi prolećni poraz.

OFK VRŠAC – BORAC (Sakule) 4:3 (3:0); Banatski derbi je opravdao očekivanja, sedam golova, preokret i neizvesno do samog kraja utakmice. Domaćin je hetrtikom Radisavljeva u 17., 18. i 40. minutu prvo poluvreme završio sa ogromnom prednošću. Međutim, Sakuljani nisu mislili da je to kraj utakmice. Sa dva brza pogotka Gavrlovića u 57. i Šušnjara u 59. minutu prednost je smanjena, da bi Marković u 79. minutu izjednačio. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala jer je samo dva minuta kasnije Kačarević postigao četvrti pogodak za Vršac što je bio i konačan rezultat ove izuzetno uzbudljive utakmice.

REZULTATI 26. kola: 1. maj Ruma – Dunav 3:0; Hajduk 1912 – Sloga 6:0; Bačka 1901 – Sloboda 3:0; OFK Vršac – Borac 4:3; Omladinac – Dinamo 1945 2:0; OFK Stari Grad – Tisa 0:1; Kozara – Feniks 1995 0:2; Radnički 1912 – Radnički (Zr) 4:2; Jedinstvo – Bečej 1:0; Vojvodina 1928 – Mladost (danas).

TABELA: 1. Mladost (60); 2. Radnički 1912 (52); 3. OFK Vršac (51); 4. Tisa (44); 5. 1. Maj Ruma (42); 6. Borac (42); 7. Omladinac (41); 8. Bečej 1918 (40); 9. Feniks 1995 (39); 10. Dinamo 1945 (39); 11. Hajduk 1912 (38); 12. OFK Stari Grad (37); 13. Radnički (Zr) (36); 14. Jedinstvo (33); 15. Sloga (28); 16. Bačka 1901 (26); 17. Kozara (25); 18. Dunav (18); 19. Sloboda (16); 20. Vojvodina 1928 (12).

Reprezentativne pripreme atletičara u Crnoj Gori: Jovanov i Mojsa na spisku selektora, Stojanović u stručnom štabu

Jovanov i Mojsa na spisku selektora, Stojanović u stručnom štabu

OPOVO, 4. april 2021 – Selektor Srbije Edin Zuković, objavio je spisak atletičara koji će tokom dve nedelje učestvovati na reprezentativnim pripremama u Baru i Ulcinju u Crnoj Gori od 16. do 30. aprila. Na spisku su se našli dva Spartakova atletičara, junior Boris Mojsa, koji će boraviti u Ulcinju sa trkačima na srednjim i dugim distancama i mlađi junior Stefan Jovanov, koji će boraviti u Baru sa bacačima. Na spisku pozvanih trenera našao se i naš trener Nemanja Stojanović, koji će boraviti sa Stefanom u Baru, gde će biti zadužen za discipline bacanja.