Mesna zajednica Opovo: BETONIRANJE PEŠAČKE STAZE KROZ PARK

BETONIRANJE PEŠAČKE STAZE KROZ PARK

Opovo, 28. septembar 2020;

U organizaciji Mesne zajednice Opovo u toku su radovi na betoniranju pešačke staze kroz park od fudbalskog terena do autobuske stanice u ulici Stanka Tomića.

Radove je obišao zamenik predsednika Skupštine opštine Opovo Dragan Ugrinov , koji je istakao funkcionalnost ovog trotoara gde je višegodišnjom praksom već utabana pešačka staza, koja u kišnom i zimskom periodu nije bila adekvatna za korišćenje. Radovi se finansiraju budžetskim sredstvima lokalne samouprave.

Srpska liga Vojvodina 9. kolo: BORAC KRUPNIM KORACIMA KA VRHU TABELE

BORAC KRUPNIM KORACIMA KA VRHU TABELE

Sakule, 28. septembar 2020;

BORAC (Sakule) – HAJDUK 1912 (Kula) 3:2 (2:2); Pobedom u 9. kolu Sakuljani su napravili skok na tabeli i sada zauzimaju četrvtu poziciju. Izuzetno uzbudljiva utakmica između Borca i kulskog Hajduka.

Gosti su već u 14. minutu pogotkom Furtule poveli. Nakon toga po jedna dobra prilika sa obe strane, da bi u 32. minutu Petrović povisio vođstvo Kuljana. Međutim, tu nije kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Na scenu stupa Nikolić, koji svakako zaslužuje epitet igrača utakmice. U 34. minutu smanjuje na 1:2, a onda u 39. minutu izbija sam ispred golmana Drinčića, koji ga u nemoći ruši, a sudija pokazuje na belu tačku. Siguran strelac je Galić i na poluvreme se odlazi sa 2:2.

I u nastavku meča otvorena igra, Gosti su imali dve prilike, pogodili prečku, ali je utakmicu odlučio izvanredni Nikolić pogotkom u 72. minutu za potpuni preokret.

REZULTATI 9. kola: Sloga – 1.Maj Ruma 1:1; Sloboda – Dunav 0:0; Borac – Hajduk 1912 3:2; Dinamo 1945 – Bačka 1901 4:2; Tisa – OFK Vršac 0:2; Mladost – Omladinac 1:0; Feniks 1995 – OFK Stari Grad 1:0; Radnički (Zr) – Vojvodina 1928 1:0; Bečej 1918 – Kozara 1:2; Jedinstvo – Radnički 1912 1:1.

TABELA: 1. Mladost (22); 2. OFK Vršac (17); 3. Dinamo 1945 (16); 4. BORAC (16); 5. Radnički 1912 (15); 6. Omladinac (14); 7. 1.Maj Ruma (14); 8. Bačka 1901 (14); 9. Hajduk 1912 (14); 10. Kozara (14); 11. Tisa (12; 12. OFK Stari Grad (12); 13. Radnički (Zr) (12); 14. Jedinstvo (11); 15. Feniks 1995 (11); 16. Dunav (9); 17. Sloboda (7); 18. Sloga (7); 19. Bečej 1918 (7); 20. Vojvodina 1928 (2).

Druga južnobanatska liga Zapad 5. kolo: TEMPO I DALJE BEZ BODOVA

TEMPO I DALJE BEZ BODOVA

Sefkerin, 28. septembar 2020;

UNIREA (Uzdin) – TEMPO (Sefkerin) 2:1 (1:0); Porazom u Uzdinu, Sefkerinci su i nakon pet kola bez osvojenih bodova. Sefkerinci su na utakmicu otišli bez osam standardnih igrača od kojih je šest povređeno, a na samoj utakmici u 35. minutu došlo je do teške povrede Igora Lazovića (ščašenje ili prelom ključne kosti), koji je sa terena prevezen u pančevačku bolnicu. Pored njega na utakmici su se povredili i Jovan Đinović i Bojan Forgić, tako da je ekipa Tempa u ovom trenutku gotovo desetkovana.

Domaćin je pogotkom Novkovića poveo u 30. minutu, a zatim je u 65. minutu, nakon igranja rukom Radojčića u šesnaetercu, Đurić bio siguran sa bele tačke i povisio vođstvo Uzdinaca. Sefkerinci su uspeli da postignu počasni gol u poslednjem minutu utakmice preko Ognjena Stajića.

TEMPO: Đinović, Jovanov, Dačić, Simeon, Jaćimovski, Radojčić, Stanisavljević, Ilkić, Forgić (Stajić 83’), Arsić, Lazović (Krujezi 35’).

REZULTATI 5. kola: Unirea – Tempo 2:1; Mundial – Glogonj 0:1; Jedinstvo Stević – Pobeda 6:1; Omladinac 1927 – slobodan tim.

TABELA: 1. Jedinstvo Stević (15); 2. Glogonj (12); 3. Mundial (6); 4. Unirea (6); 5. OMLADINAC 1927 (3); 6. Pobeda (3); 7. TEMPO (0).

Republički Hidrometeorološki Zavod: UMERENO OBLAČNO DO 24 STEPENA